Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Човечеее... Ти в какъв филм се вкара. Ей сега идват Боголюб, Кинекса и половината форум и те почват [emoji1]

    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
    За една година колко съм лежал под този джип, само аз си знам. Кое е здравото, предния кардан, или раздатката, а може би предния диф. или пък захвата на седалките, не може би скоростите ааа забравих парното топло и студено, и мотора с здравите вериги! Всичко това съм правил за по малко от 3.000км и едно лято. Успех!
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

      Първоначално публикуван от Miroslav Slavov Преглед на мнение
      Здравейте колеги отскоро съм собственик на Jeep WJ 4.7, буквално от 2 дни, всичко си беше наред, но вчера сутринта запалих и светна лампата със задраскания ключ, след нея "CHECK GAGES" за няколко секунди и светнаха всички лампи по таблото, след което изключиха всички уреди, направих "check" на таблото след което всичко си тръгна и след малко каране пак се повтори същото. Някой да има идея какъв може да е проблемът, съмнявам се в нещо свързано със алармата.
      Този път четох , и понеже съм близък с шамана залагам на алтернатор + BCM (Боди Контрол Модул)
      Успех!!!
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

        Днес го покарах и ми изкара 2 грешки P1698 и P1687 досега смених клемите на акумулатора и сложих друг акумулатор (не нов) изчистих и доста маси по купето проблема си остава всичко тръгва след което се появява иконата с ключа и таблото се изключва консултирах се с ключар понеже ключалката ми се вижда хлабава, но ми каза, че не е от това. Почвам да мисля, че проблема е в самото табло, понеже и стрлката на скоростомера подскача, а оборотомера ми се вижда муден.

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

          Преди малко след като се прибрах угасих колата всичко беше нормално. След поредното за деня палене че ми се наложи да изляза от таблото се чу три пъти звук "тут-тут-тут" и спря. Разгледах за проблем, но уреди и лампи всичко е нормално. След това продължих да карам и звука в рамките на 5 минути се чуваше няколко пъти. Не си бях сложил колана, сложих го. Чека си свети, но пищене по този начин за 4-5000км не съм чул никога. Спрях радиото не е от него(понеже точно тогава не му светеше дисплея). Другото което си свети откакто го имам е АБС. До сега обаче така не е пищял. Гледах горе борд компютъра, но нямаше нещо ново.

          Някакви идеи?

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Преди малко след като се прибрах угасих колата всичко беше нормално. След поредното за деня палене че ми се наложи да изляза от таблото се чу три пъти звук "тут-тут-тут" и спря. Разгледах за проблем, но уреди и лампи всичко е нормално. След това продължих да карам и звука в рамките на 5 минути се чуваше няколко пъти. Не си бях сложил колана, сложих го. Чека си свети, но пищене по този начин за 4-5000км не съм чул никога. Спрях радиото не е от него(понеже точно тогава не му светеше дисплея). Другото което си свети откакто го имам е АБС. До сега обаче така не е пищял. Гледах горе борд компютъра, но нямаше нещо ново.

            Някакви идеи?
            Reset-нал се е компютърът (BCM-а) от късо във вратата или там ако си разкачал и сменял акумулатор. Бил е настроен да не сигнализира звуково при незакопчан колан, сега вече го прави. Ако не го прави при поставен колан - значи е от това.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

              Щом чека свети, диагностиката с ключа казва ли нещо?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

                Нямах време да го закача и да си играя, просто ми е интересно на къде се корени проблема?

                Не е колана, сложих го пак пищи. Късото в шофьорската врата е оправено. Ако е функция да сигнализира нещо от борда, има ли опция да е нещо което се спира и пуска?

                Мисля да не са рязани крушки по таблото и сега да има нещо което не може да светне? Единствено не ми свети никаква индикация за 4LO режим на раздатката. И не знам има ли лампа за охл.течност, и течност за чистачките?

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

                  Светва лампа на таблото и пищи за вода в горивото(на дизелите поне), пищи и вади съобщение на EVIC-a за отворен багажник, преден капак и врати.
                  РенеГАД
                  VW Golf V Variant 1.9 TDI
                  Honda HR-V 1.6i 4WD
                  "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 проблем с таблото ?

                    Проблема беше затворена на една ключалка задна врата! Явно след реакция на електрониката че е отворена индикацията сработва мигновено, но пък за звуковия сигнал се изисква време...Тъпо, но след като през цялото време гледам дисплея за отворена врата и не съм го видял явно може да се получи. И проблема го хванах като паркирах силно наклонен и пропищя 2 пъти подред защото чак тогава индикира.

                    Коментар


                    • #25
                      Имам същия проблем с таблото, стрелките падат лампи светят когато си поискат,стъклата спират да работят ..Прави ми впечатление че когато загрее се оправя ..помогнете ми моля

                      Коментар


                      • дядо владо
                        дядо владо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Търси автоелектро сервиз!
                        П.П. Утре ще пиша защо.........

                      • noname12
                        noname12 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Пич, писал съм ти и в другата тема. Вероятната причина е в BCM-а, търси някой, който разбира да го оправи!

                      • Пенчо
                        Пенчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дедо е твоя човек.! Не разбирам какво чакаш?
                        За консутация и пари не взима даже!

                    • #26
                      Ами във Варна съм,това ме спира

                      Коментар


                      • #27
                        За последно. Казваш, че си се обаждал в 4 сервиза, ама нямали транспорт.
                        Сервизите са за сервизиране. И не им е в бизнеса транспортни услуги. А пък аз като съм в центъра на София?
                        Всяка жаба требе да си знае гй...ола.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X