Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand zj 5.2 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand zj 5.2 проблем

    Здравейте, колеги,
    джипа е Grand cherokee zj 5.2 1998г
    Имам следния проблем : Сутрин като е студен пали и работи идеално и на газ и на бензин, след като загрее и го загася за около 10 минути, като го запаля започва да прекъсва, да пропуква под двигателя някъде . Като го поизфорсирам малко и се оправя . Преди месец ми го направи, ходих на диагностика и нямаше никаква грешка. От тогава 2 седмици не се беше появявал този проблем, но сега в жегите- зачести . Някой има ли на идея от какво може да е или да ме ориентира от къде да почна ?
    ПОЗДРАВИ !

  • #2
    От: Grand zj 5.2 проблем

    Имах подобен проблем когато ми се беше прецакал изпарителя и пускаше газ през маркуча за вакуума в смукателния колектор. Т.е. като угасиш колата след като е работила на газ през тоя маркуч колектора бавно се пълни с газ и после като тръгнеш да палиш няма въздух докато не се прекара газта от колектора и съответно мотора работи зле.

    Ама ако е това би следвало и трудно да ти пали в такава ситуация.

    Коментар


    • #3
      От: Grand zj 5.2 проблем

      Да, пали по-трудно даже от време на време върти много докато запали и все едно запъва мотора .
      Ще пробвам да го покарам само на бензин няколко дена да видя дали ще го прави .

      Коментар


      • #4
        От: Grand zj 5.2 проблем

        Здравейте, колеги ,
        проблема на гранда си остана, след като махнах бушона на газовата, два дена го карам на бензин и днес пак проблем.
        Паля без проблем на студено, загрява около 100 градуса, оставям го за час и половина и като да запаля не иска да запали, единствено с много въртене на стартер и с пълна газ и прекъсва и не може да се исфорсира повече от 4000 оборота .
        Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет от къде да започна .

        Коментар


        • #5
          От: Grand zj 5.2 проблем

          Я проверете на прима виста, след като запали колата, дебитомера как е? Пък едни живи данни, докато не пали, няма да са излишни
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Grand zj 5.2 проблем

            Първоначално публикуван от miri_rs Преглед на мнение
            Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет от къде да започна .
            ....от телефона (ми)
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Grand zj 5.2 проблем

              Здравейте колеги,
              Днес на диагностиката имаше две грешки, Р0138 и Р0729 казаха ми че са Ламбда сонда и Speed Sensor .
              Не знам дали има нещо общо с проблема но това показа като грешки .

              Коментар


              • #8
                От: Grand zj 5.2 проблем

                Грешката е, че си сложил газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand zj 5.2 проблем

                  Нищо и няма на газта екстра си е.
                  Може някой бензинов инжектор да иска да хварля кърпата.
                  Като е студен е ОК а като загрее почва да се еб@ва и не работи коректно
                  може и бензиновата помпа нещо да се ший.Между другото виж и температурния датчик.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X