Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

    Здравейте!

    Интересуваме какви са механичните разлики в старите мотори спрямо новите след 2001-ва?

    Имам джип с 4.0(2004) работил до последно без вискосъединител и перка. Резултата е буталото на втори цилиндър се е разпаднало и се намира в картера на ситни парчета. Мога ли да взема стар мотор и да го оборудвам с всичко от по-новия и така да си стане 190 коня нормален двигател?

    Аз търся двигател до 800лв горе-долу, ако някой има да пише на лс ще се разберем

  • #2
    От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

    Извинявай ама и ракетен двигател да му сложиш с това отношение е все тая колко коня ще е двигателят.В случай че не си ти човекът с неправилното отношение...всичко е опечено и прегрято.Просто това е първото което се е предало.По добре търси друг двигател и не се занимавай да ремонтираш този.Отделно като цена един качествен ремонт е доста по скъп от двигател втора употреба.
    BMW X6

    Коментар


    • #3
      От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
      Интересуваме какви са механичните разлики в старите мотори спрямо новите след 2001-ва?
      Малко по спомени го карам, че го правих преди 5 години. Трябва да стане без големи преработки. Не помня по захватите на горивната система дали нямаше разлика, но ти така или иначе ще ползваш твоята. Запалването е различно - едните са с делко и кабели, другите с рейка и бобини лули, ама пак от твоята. Буталата се различни - не те касае, сменяш цял мотор. и мисля нещо по захватите на компресора на климатика, алтернатора и т.н но ставаше с преправяне в домашни условия .....т.е. - да възможна е смяната!
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

        Здравей,
        Този филм го играх и за да имам някакво спокойствие купих пълен ремонтен комплект от щатите.
        Ако те интересува нещо питай надявам се да мога да помогна.
        Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

        Коментар


        • #5
          От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

          Всяка дума е помощ за мен.

          Вещер - имах предвид разликата в мощността на стария и новия мотор....именно каква е причината от 165 да стане 190коня? Като всичко електронно го имам на джипа, та ме интересува какво механично е различно?

          Дядо Владо мерси това инфо е ценно поне да знам и да си отварям очите широко. Мен това което ме плаши е че от всичко четено последната седмица някъде се пишеше че портовете на 4.0 след 2001 са по-тесни(оптимизирани) за по-висок върт.момент. И това бяха само част от измененията. Та приемам че главата на новия мотор е друга. Ама в бутала и хода има ли изменение?

          Джипа си го правя сам. Занимавам се ремонт и диагностика на коли, но с американски коли опита ми е почти нула затова питам! Мерака да карам джип го имам от преди датата на регистриране във форума. Дойде време и аз се возя на такава машина, но първо трябва да си я оправя. Обичам всичко да е както трябва, затова не искам да вземам първото попаднало. Двигателя го дават 190коня и 300нм искам да си е такъв, ако със стария не може добре само кажете. За сега откъм ремонтни бутала като нови части нещата клонят към нула. С гарнитурите нещата не са добре.

          Коментар


          • #6
            От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

            По спомен между стария и новия мотор,захвата на тампоните към блока имаха разлика.

            Коментар


            • #7
              От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

              Само частите ще са почти на стойноста на друг двигател
              Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

              Коментар


              • #8
                От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Всяка дума е помощ за мен....
                Звънни, че така пишеш, пиша .........кога видял кога не, е тегаво
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                  Дядо Владо мерси ще се обадя в най-скоро време да поговорим, дори ми се минава на кафе при теб!

                  Днес почти разглобих всичко, утре ще дръпна главата да видя има ли надежди от нея да става нещо Това което виждам е че датчика за обороти май е един и се задвижва от разпределителния вал. Това ми говори че май всички дюзи работят едновременно? Така ли е това? Направо се изненадах когато видях че мотора има 4бр ламбда сонди! Двата катализатора на двуцевката са махнати. Какво мога да очаквам след като живи здрави запаля по това че вторите сонди за вързани а катализаторите ги няма?

                  Скоро ще дам и снимки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                    Бреи аз нещо сложно питам или инфото е кът?!?!

                    Следващо питане което отново не ми дава мира. Тоя 42RE автоматик реално има 3 скорости и заключване на хидротрансформатора или има 4 скорости и заключване? Въпросното заключване само на последна предавка ли е възможно? Не се смейте, карал съм мноооого коли ама точно такава не

                    Продължавам да намирам странни решения по този автомобил, за щастие за сега ми допадат

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                      Добре, по ред:
                      1. Датчикът за обороти е всъщност датчик за положение на коляновия вал. Това отговаря ли на другото ти "съмнение"?
                      2. Нямаш проблем с това, че вторите сонди на катализаторите не работят. В най-лошия случай ще запише грешка. Но няма отношение към работата на двигателя
                      3. https://en.wikipedia.org/wiki/Torque...42RE.2F44RE.29 Ще се справиш ли сам или трябват допълнително обяснения?

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                        За оскъдното време което работих днес намерих и датчик четящ от хидр.трансформатора. Понеже се обърквам той ли е датчик колянов вал? А този на разпр.вал си е разпр.вал.

                        За автомата ако правилно разбирам е 3 степенен със заключване. То не че толкова ме интересува просто ми е интересно. Реално това дето ме вълнува е надеждна ли е кутията спрямо другите автоматици на този модел? И коя кутия е най-приятна като поведение? Аз съм карал црд същия модел и останах доволен от поведението.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                          За кутията това което разбирам е че при включване на оувър драйф не качва последна предавка. Ползва се при теглене, и тн.

                          Виждам колко са отговорите в темата и че говоря почти сам, но разберете ограничен съм с времето и колкото и да търся еднозначен отговор не намирам! Ако някой може МОЛЯ да съдейства!

                          Това което МНОГО ме интересува защото в понеделник може да взема няколко мотора на много високи цени е:

                          -Има ли разлика в буталата тоя 4.0 двигател? Най вече 96 до 04 година? Не намирам сервизна програма, и ясен отговор нямам.
                          -Има ли разлика в задната страна на блока захвата на различните видове скоростни кутии?
                          -Има ли разлика в броя на болтовете на маховика в годините 96-04?

                          Моторите който съм намерил налични са от Гранд Чароки 1 98(по обява), и мотор 2002-ра, но е 1100лв.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                            На този мотор, дето е от 1998, ще трябва да му правиш ТНТМ за тампоните и всичко останало, което се монтира на блока (помпа на хидравликата, алтернатор, компресор), защото местата на болтовете са различни. Може да се направи, но в крайна сметка по-скъпият мотор (от 2002) може да ти излезе по-евтин.

                            4-литровия двигател върви само с 42RE, която не е върха на сладоледа. Не съм срещал някой да го е ашладисал, примерно, с автоматика, който върви с V8-ка.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-05-16, 12:12.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4.0 на WJ какви са разликите в мотора преди 2001 година и след това?

                              Дай един телефон да се чуем.
                              Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X