Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушно окачване на WK2 2014+

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въздушно окачване на WK2 2014+

    http://www.moparcjdrparts.com/oe-mopar/4877449ab

    Това не е ли прахозащитника на амортисьора?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #32
      От: Въздушно окачване на WK2 2014+

      Мдааа, май пак е за амортисьора...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Въздушно окачване на WK2 2014+

        Не се вманиачавай с тези възглавници!
        Като се спука я сменяш и това е.
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #34
          От: Въздушно окачване на WK2 2014+

          Вманиачавам се ако ме хване на път Защото дори и да имаш резервна в колата, трябва да мъкнеш и една бутилка Азот (с чистота 99.999% )...
          Пък ако вземеш, че изтървеш системата (не изкараш бушона навреме и влезе в авариен режим), ще ти трябва и един WiTech за да успееш да я подкараш...
          Все едни интересни задачки, особено ако си на майната си Затова и се оглеждам за допълнителна защита... Която евентуално бих монтирал директно с нови възглавници като им дойде времето...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Въздушно окачване на WK2 2014+

            Благодаря на всички взели участие в тази така важна за мен и интересна при това тема. Аз споделям мнението на Жоро, че превенцията е най-добрата застраховка, па макар и не 100%.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #36
              От: Въздушно окачване на WK2 2014+

              Да взема да добавя и схемата на въздушното окачване:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Jeep air suspension scheme (1).jpg
Прегледи:1
Размер:251.4 КБ
ID:5783723
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                Колеги здравейте,

                някой знае ли след като се пипа по въздушното окачване на WK2, след като се напълни с азот и всичко е наред.
                Как точно се калибрира системата на височина.
                В документацията пише че се мери от центъра на гумата до земята после от "cradle" което не знам какво е до земята и числата се вадят.
                Имам и таблица с някви данни но не мога да схвана точно какво се пише.

                Някой знае ли какво число трябва да се забие в скан тула по спецификация.

                Колата е 2012 WK2 5,7 HEMI QD2 QuadraLift

                Коментар


                • #38
                  Здравейте, по темата ако имате инфо кой може да смени възглавниците от зад, напълни и калибрира системата. Или тук да сподели или налични

                  Коментар


                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Питай Еди Рангелов 0885088444 ( за Сф-то става въпрос) но и той като мен може би ще те прати за септември

                • #39
                  Здравейте, след посещение в сервиз за въздушно окачване, рециклирани задни възглавници. Вдига спуска и колата е в движение.
                  Обаче, когато е паркирана и заспи системата задна лява гума до калника има различно отстояние до калника спрямо дясната, та дилемата е дали не са калибрирали системата или възглавницата изпуска. Днес ще проверя и при запален двигател и първо ниво.
                  Питах за нови споделиха че каквото се предлага е китайско и с лошо качество.
                  Според вас ако се сменят възглавниците има ли достатъчно газ в системата за да може да компенсира смяната, или пак до София за пълнене.
                  Последно редактирано от syn4o; 09-09-23, 09:13.

                  Коментар


                  • syn4o
                    syn4o коментира
                    Редактиране на коментар
                    Проверката на нивото на възглавниците трябва да се прави на много водоравно място, иначе и малките наклони дават различни височини при калниците до гумите. За сега всичко е наред.
                    Остава въпроса някой сменял ли си е сам възглавниците, има ли някой пневмо специалист да осветли нещата.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X