Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спечена раздатка и неработещо LSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спечена раздатка и неработещо LSD

    То е тип CV-joint и чукането зависи от моментното разположение на чарколяците (счупените) в него. Ако много мощно се натъпче с грес, известно време няма да се чува, но пък може тотално да се разпадне и...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Спечена раздатка и неработещо LSD

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Някоя от гумите тътрузи при завой. Предположението беше, че е от LSD-то. Днес все пак реших да го вдигна да погледна. Завъртането на едната задна гума води до завъртане на другата задна в обратна посока. Ясно - LSD-то не работи. Значи тътрузенето е от раздатката. За всеки случай свалихме предния кардан - тътрузенето изчезна, което потвърди спечената раздатка. Сега въпросите:
      раздатката и LSD-то ремонтират ли се или само се сменят? За LSD-то съответно целия мост ли трябва да се сменя?
      Здравейте, колеги подобен проблем има и при мен
      на пълен ляв завой волана вибрира на десен няма проблем.
      Някакви съвети кое да проверя?

      Коментар


      • #18
        От: Спечена раздатка и неработещо LSD

        Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
        Здравейте, колеги подобен проблем има и при мен
        на пълен ляв завой волана вибрира на десен няма проблем.
        Някакви съвети кое да проверя?
        Да не трие някоя от гумите някъде ако си с по-големи гуми.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Спечена раздатка и неработещо LSD

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Отидох на годишен преглед и техника ме качи на валяците, накара ме да сложа автомата на неутрална и лоста на разлатката също на неутрална.......
          Аз вече три години минавам ГТП ама раздатката си стои на бързи,скоростите на D,маторя бачка.......Спирачките ми ги проверяват като след стъпване на предния мост на валците пускат двете колела да се въртят в противоположни посоки!Проверяват първо едното колело за спирачно усилие,после другото.Прави ми впечатление че ако примерно проверяват предно ляво,то се върти напред по време на проверка.Предно дясно назад.ОБАЧЕ!Като тръгнат да проверяват предно дясно,го пускат да се върти НАПРЕД и съответно лявото се завърта назад.И същата процедура се повтаря на задния мост.....
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #20
            От: Спечена раздатка и неработещо LSD

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            ...И същата процедура се повтаря на задния мост.....
            ...ако в него няма LSD.

            Коментар


            • #21
              От: Спечена раздатка и неработещо LSD

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Да не трие някоя от гумите някъде ако си с по-големи гуми.
              235/65/17
              не е гума.Масло то на раздатка та смених.Може ли да каре примерно?

              Коментар


              • #22
                От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...ако в него няма LSD.
                ...има...
                Ама спамиме темата...
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Тоя номер го знам, ама Руси някъде беше писал, че му е налял правилното, включително на раздатката.
                  Аз му налях правилното масло - Mopar® P/N 05016796AB. В случая обаче маслото няма нищо общо със зацепването защото при NV249OD има виско муфа която е капсулована.
                  Муфата се продава заедно с основния вал и за цена под 1600лв не съм чувал.
                  Ако продупчиш муфата да изтече ще се смаже от маслото в раздатката и ще отпусне но вероятноста след време да останеш съвсем без предно в режим 4Hi e почти 100%ва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                    Ами то вариантите са закупуване на ново виско и закупуване на втора употреба. Ако се реши проблема за известно време си ми е бонус.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                      Тази раздатка не е ли като на следващия модел?
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Тази раздатка не е ли като на следващия модел?
                        При Гранд Черокитата раздатки да искаш. По три-четири на модел са.
                        Тази NV249OD се слага от 1996 до 1998.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                          Тия виско-муфи не се ли "рециклират" с едно масло, намиращо се по авиомоделските магазини - в темата за "Freelander" е обсъждано, има фотоотчет, има и клипове в тубата? Фолксвагенските масово си ги дупчат, точат, мият, наливат новото "масло" (виско-течност) и затапват дупката.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                            Даже във фрийлендърската тема говорят за някакви, дето професионално се занимават с това. Имат си и сайтче, в което твърдят, че успешно рециклират муфи на "Grand Cherokee 1992-1998 с раздатъчни кутии NV249-Full Time и NV249-On Demand"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Ако се реши проблема за известно време си ми е бонус.
                              Звънни.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Даже във фрийлендърската тема говорят за някакви, дето професионално се занимават с това. Имат си и сайтче, в което твърдят, че успешно рециклират муфи на "Grand Cherokee 1992-1998 с раздатъчни кутии NV249-Full Time и NV249-On Demand"
                                И аз тези ползвах.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X