Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на гуми WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на гуми WJ

    Искам да споделя едно явление, за което нямам обяснение. Преди два месеца монтирах зимни гуми на моя Гранд. Гумите са vredestein wintrac 4 xtreme втора употреба с много добър грайфер 8-9 мм. Джантите са стандартни за модела 17". Присъствах на монтажа на зимните гуми и ми направи впечатление, че поеха доволно количество баланс, като нито една гума или джанта нямаше някакво биене на машината- нито радиално, нито аксиално. Интересното тепърва започна. На втория ден забелязах, че на задна лява джанта беше паднал баланса от външната страна. Върнах се при гумаджиите и им казах за проблема. Веднага направиха нов баланс. Тежестта от външната страна беше от порядъка на 80 - 90 грама. И първия път беше толкова. Тръгнах си доволен, но на другия ден чух изтракване от лявата страна и след спиране установих, че баланса на същата джанта пак го няма . Понеже не ми се занимаваше пак с баланси, си карах близо месец така до днес. Отново баланс. Понеже до сега балансите бяха от тези с металната скоба, която се начуква на джантата, помислихме, че проблема може да е от специфичния ръб на самата джанта и решихме да заложим на лепящ баланс. Обаче при лепящия баланс поради мястото на монтажа трябва повече тежести, сложиха лепящия само от външната страна, а от вътре обикновен. Искам да отбележа, че и останалите три джанти са с обикновени баланси, даже по много, и с тях няма проблем. След 20- тина километра чух вече познатото изтракване от лявата задна страна и бях сигурен от какво е. Спрях, погледнах и наистина този път го нямаше баланса, само че този вътрешния дето не беше лепящ. При предните два пъти вътрешния си стоеше непокътнат. Ще бъда благодарен, ако някой има идея на какво се дължи този рецидив на падането на балансите на задно ляво колело. Нямам никакви вибрации или виене по окачването. Ако, баланса беше 5- 10 грама, нямаше изобщо да се занимавам, но от порядъка 100-тина грама мисля, че не е добре да го игнорирам. То е ясно, че ще мина изцяло на лепящи баланси, но ми стана интересно на какво наистина може да се дължи това.
    Последно редактирано от atanas_93; 03-02-16, 00:13.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

  • #2
    От: Баланс на гуми WJ

    Вероятна причина , без да претендирам за 100% сигурност на мнението !!!
    Износен амортесьор , колелото изпада в резонанс при неравности и противотежестта с кука излита поради гплямото тегло и физичните закони за центробежните сили ......
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Баланс на гуми WJ

      Наско, понякога джантите хващат нагар от накладките и, като не се измие на време остава за винаги. Другия проблем е да не е била предна, и ако е имало скъсан маншон, джантата е омаслена с грес от карето, и не може да се залепи баланса. Има функция, която джантата се балансира само в средата, с лепящи тежести, пробвай и мисля, че ще стане.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        От: Баланс на гуми WJ

        Размени местата на джантите за да си сигурен,че е виновна само джантата!

        Коментар


        • #5
          От: Баланс на гуми WJ

          Тези стотина грама на няколко места ли са набити или на едно място

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X