Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еквивалент на антифриз Mopar

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Еквивалент на антифриз Mopar

    При мен на Черока и със сваляне на термостата не стана. Та сигурния начин е с тапите на блока.

    Коментар


    • #77
      От: Еквивалент на антифриз Mopar

      Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
      Днеска пристигна от Ato24, мопарче антифриз 50/50 разреден. Казвайте сега, как да го източа целия, да промия системата и да сложа колкото си пише по каталог?
      Трябва да имаш едно кранче в долния ляв ъгал на радиатора , развиваш го и тои истича , посля развиваш капачката на радиатора и пълниш, караш малко отваряш и ако трябва пак пълниш и така 2-3 пъти докато се обезвъздуши.

      Коментар


      • #78
        От: Еквивалент на антифриз Mopar

        Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
        Днеска пристигна от Ato24, мопарче антифриз 50/50 разреден. Казвайте сега, как да го източа целия, да промия системата и да сложа колкото си пише по каталог?
        1. Махаш термостата и затваряш без него.

        2. ИЗТОЧВАНЕ -
        Отваряш кранчето на радиатора да изтече.
        В двигателя остават около 4л охладителна течност.

        3. ИЗПЛАКВАНЕ -
        Двигателя трябва да е студен. Вкараш ли студена вода на загрял мотор пукаш блок или глава.
        Откачаш горния маркуч на радиатора.
        Вкарваш в радиатора маркуч от чешмата и палиш с парно на топло докато от маркуча на радиатора започне да излиза чиста вода.

        4. ПРАНЕ -
        Затваряш системата.
        Сипваш добавка и палиш да работи според инструкцията на добавката.
        После чакаш да изстине двигателя и по обратния ред 3.ИЗПЛАКВАНЕ и 2.ИЗТОЧВАНЕ 1.Слагаш термостата.
        Остане ли добавка за промиване в системата прецакваш всичко.

        Ако промиваш системата, след като налееш новия антифриз ще имаш около -20градуса което не е добре.
        Ако стария антифриз не е Мопар и налееш новия без промиване също не е добре.

        Коментар


        • #79
          От: Еквивалент на антифриз Mopar

          Един вид, няма начин да се налее колкото е по книжка, без да се смеси или с вода, или с останалия неизточен антифриз?

          Ако промия системата, 50/50 не върши работа, защото става много разреден, стария нямам идея какъв е, гледам че е червеникав някакъв, а и май не е много добра опция да го смесвам с новия.

          Други варианти?
          WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

          Коментар


          • #80
            От: Еквивалент на антифриз Mopar

            Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
            Един вид, няма начин да се налее колкото е по книжка, без да се смеси или с вода, или с останалия неизточен антифриз?

            Ако промия системата, 50/50 не върши работа, защото става много разреден, стария нямам идея какъв е, гледам че е червеникав някакъв, а и май не е много добра опция да го смесвам с новия.

            Други варианти?
            Блока има тапи през които се източва цялата система. Къде са на тоя двигател ще трябва да разбереш. Обикновено са яко заврени, свалят се стартери и прочее. Но това осигурява пълно източване на системата.

            Коментар


            • #81
              От: Еквивалент на антифриз Mopar

              Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
              Един вид, няма начин да се налее колкото е по книжка, без да се смеси или с вода, или с останалия неизточен антифриз?

              Ако промия системата, 50/50 не върши работа, защото става много разреден, стария нямам идея какъв е, гледам че е червеникав някакъв, а и май не е много добра опция да го смесвам с новия.

              Други варианти?
              Няма други варианти. С разреден антифриз по-добре от -20 няма да стане.
              Аз не бих рискувал да махам тапи.
              Ти сигурен ли си че антифриза който си купил не е концентрат.

              Коментар


              • #82
                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                Да, ето тоя е: http://www.ato24.de/mopar-kuhlerfros...-ms-9769g.html
                WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                Коментар


                • #83
                  От: Еквивалент на антифриз Mopar

                  Дайте някаква идея хора, седи зян сега антифриза.

                  Не смея нито да го смеся със стария,нито да промия системата с вода, че няма да е до необходимите градуси.
                  WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                  Коментар


                  • #84
                    От: Еквивалент на антифриз Mopar

                    Поръчай и кнцентрат. Така ще можеш да нагласиш правилно съотношението антифриз/вода. Добрите сервизи могат да мерят това съотношение.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Еквивалент на антифриз Mopar

                      И аз до тоя вариант само успях да стигна. Сега въпроса е да се комбинирам с някой който ще поръчва от ато24 че иначе доставката ще ми е колкото антифриза.
                      WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

                      Коментар


                      • #86
                        От: Еквивалент на антифриз Mopar

                        Поръчай през ggbg или gabco ако искаш евтина доставка. Според мен няма да е много страшно да ги смесиш обаче. Преди теб как е сменян антифриза според теб? Най вероятно наполовина по същите причини Та едва ли е несъвместим с оригиналния. За успокоение смеси малко от стария и от новия, дай им време ако не направят кристал/восъци и прочее едва ли ще направят и вътре.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Еквивалент на антифриз Mopar

                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          Според мен няма да е много страшно да ги смесиш обаче. Преди теб как е сменян антифриза според теб? Най вероятно наполовина по същите причини Та едва ли е несъвместим с оригиналния. За успокоение смеси малко от стария и от новия, дай им време ако не направят кристал/восъци и прочее едва ли ще направят и вътре.
                          Какво стана ?! Ти започна тази тема именно поради опасностите, дебнещи при смяна на антифриз, водеща до смесване на НОАТ и ОАТ ?
                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          Ами аз започнах този тред точно защото в разни англоезични форуми попаднах на доста случаи в които смесването на НОАТ и ОАТ е завършвало зле. Например:
                          ....
                          Та очевидно и на теория и на практика не винаги е безпроблемно да се слага друг антифриз там където трябва НОАТ.
                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          По американските форуми има доста ужасни истории за резултатите от смесването на НОАТ и ОАТ, по специално Dex Cool OAT и мопарски НОАТ, та за това питам. В моето либи е още мопарската химия и не ми се рискува. Предпочитам да изглеждам глупав тук отколкото с умен вид да вадя лепкав гел от тесни дупки
                          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                          Еми очевидно има сериозна разлика в състава на НОАТ и G12 антифризи. С риск да се цитирам, как ще се отрази различния състав на всички материали с които антифриза има досег е въпрос на който ние не можем да отговорим. Аз лично като правя поддръжка на колата гледам да е поддръжка а не експеримент
                          Иначе, според мен - изобщо не е пипан, камо ли сменян атифризът преди tonizdravkov да купи колата. Най-много да са му доляли малко вода.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #88
                            От: Еквивалент на антифриз Mopar

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Какво стана ?! Ти започна тази тема именно поради опасностите, дебнещи при смяна на антифриз, водеща до смесване на НОАТ и ОАТ ?
                            Невнимателно четене стана А сега четем пак какво съм написал внимателно.

                            Повтарям основната идея: Преди теб как е сменян антифриза според теб? Най вероятно наполовина по същите причини Та едва ли е несъвместим с оригиналния.

                            Тълкувам основната идея: Тъй като както установихме до тук е доста доста трудна работа да се източи целия антифриз ако е имало смяна на антифриза на тази кола до сега е сменян наполовина, т.е. половината от стария е останал и е долят нов. Стария е бил фабричен НОАТ. Ако долятия не е бил НОАТ белята вече е станала и доливайки НОАТ колегата няма да влоши нещата. Ако е долят НОАТ доливайки пак такъв сега пак няма проблем. Ако пък фабричния не е сменян изобщо и колегата пак долива такъв пак няма проблем.

                            Проблема може да възникне само ако някой е източил целия антифриз и е налял ОАТ. Което както казахме е малко вероятно.

                            Ако има още неясноти казвайте, ще разяснявам още.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Еквивалент на антифриз Mopar

                              Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                              Ако има още неясноти казвайте, ще разяснявам още.
                              Ти как си смени антифриза? Доля наполовина друг вид НОАТ, различен от "Мопар" ?
                              Щото разбуни тука духовете, хвана ме мен напр. автохипохондрията, почнах да гледам през ден нивото в казанчетата и на двете ми джипки. По-горе бяха опровергани всички рецепти - да смесиш двата антифриза и да гледаш какво ще се случи (не ставало, щото в ДВГ било друго, пък реакцията не протичала за ден-два), да източиш и да долееш (пак не става, щото остава от стария антифриз и като се смесят - прас-тряс!) а сега препоръчваш същото?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Еквивалент на антифриз Mopar

                                Да аз долях от тая НОАТ Кома дето съм я писал в началото. Не виждам да съм опровергавал смесване на два НОАТ-а. Нещо като 60-70% успях да източа и сменя. Вече навъртях 12000км след тая смяна така че поне непосредствен лош ефект не се видя. Следя внимателно разни тесни места по охладителната система за натрупвания и отлагания (мрежичката на изпарителя, пружината на капачката на радиатора) и няма нищо там. Антифриза стои бистър. И така. Затова давам на колегата тоя акъл. По американските форуми пак така се прави масово само че там няма Кома правят го с друга марка - Зерекс.

                                А за смесването на двата антифриза струва ми се че не е излишно все пак особено като не се знае какво има сипвано в колата. А и ментета има на тоя свят. Та затова дадох тоя акъл също.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X