Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

    Колеги някой да има представа колко фреон събира климатроника .
    И дали сте засичали на ло колко градуса духа, защото при зареждането моя духна 4 градуса и малко след това ги вдигна на 9 10 и там остана(най-ниско).
    Днеска го пълнихме и като го засичахме температурата отвън беше 8 градуса(ако има значение).
    Интересно ми е колко събира системата защото като отидох ми каза, че е наполовина празна пък и наля още 1 килограм.

  • #2
    От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

    За Jeep Grand Cherokee WJ, всички двигатели -Фреон тип R134a:
    -Моделна година 2000-2001: 24.00 ounces = 680.388555 грама, масло тип PAG 100 - 5.75 ounces = 163.009758 грама.
    -Моделна година 2002-2004: 27.00 ounces = 765.437124 грама, масло тип PAG 46 (P46D) - 4.50 ounces = 127.572854 грама.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #3
      От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

      По предписание е 0,680 кг. + 0,050 кг. масло (за климатични уредби ) , това е при смяна на фреон или някакъв ремонт изискващ демонтаж на елементи от системата . При подмяна на компресор или дехидратор + 0,150 кг. масло !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

        Незнам дали има значение, но системата е двузонов климатроник, ако сте сигурни, че трябва толкова да събира утре ще изкара интересна сутрин това момченце.

        Коментар


        • #5
          От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

          Пише го на предния капак 680г. фреон.
          Двапъти съм го вадил и връщал обратно.

          Коментар


          • #6
            От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
            За Jeep Grand Cherokee WJ, всички двигатели -Фреон тип R134a:
            -Моделна година 2000-2001: 24.00 ounces = 680.388555 грама, масло тип PAG 100 - 5.75 ounces = 163.009758 грама.
            -Моделна година 2002-2004: 27.00 ounces = 765.437124 грама, масло тип PAG 46 (P46D) - 4.50 ounces = 127.572854 грама.
            The information provided is based on the original OEM specifications.
            Освен това, става въпрос за пълно зареждане на системата, а както Еди е посочил - при ремонт с подмяна на основни възли - компресор или дехидратор, се зарежда и с ново количество масло. А фреон се зарежда, като преди това се изтегли остатъчното количество в системата. Същото би трябвало да се измери от апаратурата и да се сметне при калкулацията на общото количество, което да се отрази и на общата сума за заплащане.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

              климатик се зарежда когато навън е над 15 градуса,защото фреона си променя чувствително обема при различн температури.има си таблици.най добре е около 20 градуса.тогава може да сложиш точното количество 680 гр.държи се на вакуум около 40 мин.и ако няма пробив се пълни като се слага 30гр.масло, ако не скменяш нищо по инсталцията.аз така направих собственоръчно и вече 2 година никакъв проблем.и смени майстора.

              Коментар


              • #8
                От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                Интересно е, че винаги при източване на пълна система излиза 550г.
                130г. остават вътре, и като развием тръбите си излизат.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                  Днеска го закарах на въпросния майстор (обяснява ми как няма проблем и на всички коли слагал малко повечко), обаче аз го накарах да източи фреон и уви, градусите паднаха на 4.1 (на lo) като ги колебае до 6 , вече сам доволен.
                  Благодаря на всички отзовали се и наздраве .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                    Спестил си и потенциални следващи ремонти от препълване.
                    Последно редактирано от veskov; 20-04-15, 20:28.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                      Да питам аз сега - климатика ми се включва (копчето светва) автоматично при всяко запалване на двигателя. Настроената температура е 20 градуса от двете страни. Има ли някаква врътка при която аз да решавам кога да го включа? Писна ми всеки път да натискам копчето за изключване.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                        Хаха, и при мен досадата беше огромна отначало, че тоя климатик си се пуска, когато си иска. Най-интересното е, че като го пуснеш климатроника на "auto", независимо от градусите, компресора на климатика си работи нон-стоп. Същото важи и за обдухването на предното стъкло.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                          И моя беше така , но се оправи сам (натискам го само когато искам да пусна климатика, не светва само), а когато е на ауто и при мен сам се цъка и гаси.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                            Преди и при мен така беше, обаче след ремонта на кутията и откачане на акумулатора се появи този "страничен" ефект. Сигурно има някакъв начин за премахване, но явно никой не го знае или не иска да напише.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко фреон събира климатроника на WJ 4.7

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Да питам аз сега - климатика ми се включва (копчето светва) автоматично при всяко запалване на двигателя. ...
                              Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
                              ... Най-интересното е, че като го пуснеш климатроника на "auto", независимо от градусите, компресора на климатика си работи нон-стоп. Същото важи и за обдухването на предното стъкло.
                              Нещо такова?

                              tsb_wj_rr04008.pdf
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X