Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XJ 4.0 за умерен offroad

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • XJ 4.0 за умерен offroad

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:media (1).jpg
Прегледи:1
Размер:239.9 КБ
ID:6076616Натиснете снимката за да я уголемите

Име:media (2).jpg
Прегледи:1
Размер:291.6 КБ
ID:6076617Натиснете снимката за да я уголемите

Име:media (12).jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:6076618

    От многото четене през последните дни и разговаряйки с някои колеги днес се сдобих с въпросния екземпляр.Дилемата ми беше дали да е XJ,ZJ или WJ. От всичко прочетено разбрах, че това купе с този двигател е добра комбинация за разходкаджийски офроуд.Относително ниско тегло с добър въртящ момент на този двигател. Доста добри неща чета за гумите Goodyear Wrangler Duratrac и съм решил да го обуя с такива гуми за целогодишна експлоатация. Питането ми към компетентните колеги е какъв размер гуми да избера 16 цола, понеже в момента е с 16 цолови джанти или е по-добре да си купя 15 цола джанти и да си закупя 31 -ци на 15. Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: XJ 4.0 за умерен offroad

    Честито-хубавец е!
    За всичко над 29'' ще ти трябва лифт...
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • #3
      От: XJ 4.0 за умерен offroad

      Честито, Красьо. Да си го караш със здраве!
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • #4
        От: XJ 4.0 за умерен offroad

        Честито!И да не вземеш да го вкараш в гората-я какъв е лачен.

        Коментар


        • #5
          От: XJ 4.0 за умерен offroad

          Краси честито да го караш много и безавариино,за ВРАНГЛЕРА ДУРАТРАКА само добри думи .карам с 265 75 16 и мисля че и това е гумата за теб.малко е по шумна от АТ но търпимо за паркетници като наште. иначе е много по добра от всички АТ И леко отстъпва на МТ в кал се държи доста добре минавах по състезателното трасе вСУХОДОЛ никакъв проблем чисти се от кал за секунди но трябва и мотор де,а във сняг е в стихията си уникат няма назад препоръчвам ти я ,успех Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10599684_869983003041828_6586029642617448387_n.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5632957

          Коментар


          • #6
            От: XJ 4.0 за умерен offroad

            Честито и от мен, с здраве да си го караш и само гориво да сипваш.

            Коментар


            • #7
              От: XJ 4.0 за умерен offroad

              Много лачен, със здраве да си го караш! Имам XJ със 1 инч лифт с Дуратраци 245/75/16 и съм много доволен. Ако си от СФ може да минеш да видиш как стои...
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: XJ 4.0 за умерен offroad

                Благодаря ви за пожеланията. Изчетох десетина теми из форума за лифтовете правени в България. Събирам информация и по телефона от колеги от форума, които са го играли тоя филм. Следващото което ми е трудно да реша е дали да сложа фланци на тези добре изглеждащи джанти с които е сега или да му търся метални джанти с минусов офсет. От всичко прочетено досега ми се струва, че лифт 4.5 " с гуми 33 -ки ще му дойде малко множко за паркетник без заигравки и извращения. По-удачния вариант ми се струва лифт 3" с гуми 245-75-16 , които според една таблица се явяват 31 ци или 265-75-16 които се явяват 32 ки.

                Коментар


                • #9
                  От: XJ 4.0 за умерен offroad

                  За 245/ 75 /16 ти трябва 1 инч. Отпред пружини от гранд ZJ, отзад монро макс еър. И не пипаш нищо друго. Просто лифт без големи гуми само те клати...

                  Коментар


                  • #10
                    От: XJ 4.0 за умерен offroad

                    Днес му обух нови гуми от колега от Стара Загора, който ми направи добра оферта и с това доработките ми по джипа приключиха засега. Крайния резултат е задоволителен и занапред само газ до ламарината. Окачването е лифт 3 инча с гуми 245 75 16. Гумите са много тихи на сух асфалт.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150208_163050.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:5640791Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150208_163059.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5640792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150208_163137.jpg
Прегледи:1
Размер:188.8 КБ
ID:5640793

                    Коментар


                    • #11
                      От: XJ 4.0 за умерен offroad

                      Супер е станала джипката,браво.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #12
                        От: XJ 4.0 за умерен offroad

                        Красота!
                        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                        Коментар


                        • #13
                          От: XJ 4.0 за умерен offroad

                          Колега,много добре е станала.
                          Тъй като от скоро и аз се сдобих с такъв екземпляр,да питам някои неща...За 31" на 15" джанти какво е нужно?Колко лифт,режат ли се пластмаси,амове какви? С оригиналните алуминиеви джанти стават ли 31-ците-джантите са само 7J,oпират ли в "шасито"при завой? От 9 пост да разбирам,че предни пружини от Гранд Чероки дават 1" лифт ли? Двигателя на Гранда има ли значение? Отзад как е най-правилното бюджетно решение?Шпренгване,обици,подложки или друго?
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X