Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Афтърмаркет спирачки за WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Афтърмаркет спирачки за WJ

    Някой да е слагал по-добри спирачки на WJ от стоковите? Какво се сменя и колко струва приблизително като цена? Нямам предвид чак вентилирани дискове и керамични апарати , тя джипката сигурно струва по-малко. Не очаквам това двутонно животно да спира от 100км/ч за 34м като леката ми кола, но определено искам да скъся спирачни път и да намаля нагряването (което се пренася осезаемо върху джантата).

  • #2
    От: Афтърмаркет спирачки за WJ

    Има и не са особено скъпи оттатъка...обаче има едно "но". Трябва да сложиш и по-големи джанти,че по-големите дискчета не вла'ат у оригиналните и трЕбва поне 17-ка...значи и гуми...няма как да излезе без пари...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Афтърмаркет спирачки за WJ

      Има няколко стари теми:
      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
      Такаааа, Жипчо вече е с изцяло нови спирачки - дискове, накладки, накладки на ръчната, сменена спирачна течност, дори предните спирачни апарати са Акебоно

      Всичко това ми струваше точно 1050 лева: предни и задни дискове и накладки от Германия (180 евро с доставката=350 лева), спирачни апарати Акебоно на старо - 360 лева, накладки за ръчната - 120 лева, труд - 220 лева (вътре е включена и цената на новата спирачна течност Тутела).
      Също тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97943
      и още няколко места имаше - някаква безкрайна тема на Чавдар за неговия WJ
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Афтърмаркет спирачки за WJ

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Има няколко стари теми:


        Също тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97943
        и още няколко места имаше - някаква безкрайна тема на Чавдар за неговия WJ
        Питането е за афтърмаркет спирачки. Акебоно-то, за което става въпрос и в моята тема, си е стандарт за WJ от един момент нататък.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Афтърмаркет спирачки за WJ

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Питането е за афтърмаркет спирачки. Акебоно-то, за което става въпрос и в моята тема, си е стандарт за WJ от един момент нататък.
          Не знам какъв му е джипа, може да е с Teves апарати, та затова - ако си намери Akebono, може да стане по-доволен от спирането. Пък доколкото знам aftermarket = неоригинални и не от дилъра чарколяци. Не е речено да са "тунингови".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Афтърмаркет спирачки за WJ

            Първоначално публикуван от D_Boy Преглед на мнение
            Някой да е слагал по-добри спирачки на WJ от стоковите? Какво се сменя и колко струва приблизително като цена? Нямам предвид чак вентилирани дискове и керамични апарати , тя джипката сигурно струва по-малко. Не очаквам това двутонно животно да спира от 100км/ч за 34м като леката ми кола, но определено искам да скъся спирачни път и да намаля нагряването (което се пренася осезаемо върху джантата).
            Ако се нагрява прекалено джантата , има дълъг спирачен път и педала на спирачките е по-твърд най вероятно има блокирали (задържащи) спирачни апарати !
            Ако апаратите са добре може да има нужда от нови спирачни маркучи . Когато всичко е наред Гранда спира доста прилично за теглото си
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Афтърмаркет спирачки за WJ

              Благодаря на всички отзовали се (Еди, това е джипът с вторичния имобилайзер, който ти успешно пребори пролетта). Не съм от тези, които карат газ-спирачки, но след едно спускане от хижа Вихрен лятото почти ги подпалих и оттогава имам едно наум и такива дълги участъци ги минавам на 2-ра скорост. Въпросът ми е наистина за дискове и спирачни апарати, различни от фабрично вградените.

              Коментар


              • #8
                От: Афтърмаркет спирачки за WJ

                При мен 1 комплект предни дискове не изкарва повече от месец - разкривявам ги. Най вече причината е моето каране, но имам следното наблюдение - когато карам със включен 4х4 Джип-а спира по равномерно - не се накланя толкова напред, но когато е само на задно предните спирачки се товарят повече. Предните дискове и спирачки са Tarox, задните са Brembo. Може би трябваше да сложа и отзад Tarox, тъй като сега се получи дисбаланс, иска ми се задния мост да спира по добре.
                O888 749-O86
                C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                NC 750

                Коментар


                • #9
                  От: Афтърмаркет спирачки за WJ

                  Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
                  При мен 1 комплект предни дискове не изкарва повече от месец - разкривявам ги. Най вече причината е моето каране, но имам следното наблюдение - когато карам със включен 4х4 Джип-а спира по равномерно - не се накланя толкова напред, но когато е само на задно предните спирачки се товарят повече. Предните дискове и спирачки са Tarox, задните са Brembo. Може би трябваше да сложа и отзад Tarox, тъй като сега се получи дисбаланс, иска ми се задния мост да спира по добре.
                  Мариане, само уточни че караш най-запазвния (по моята класация) и рядко срещан ВеДжей със 242 раздатка....и не си вдигаш много крака от газта
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Афтърмаркет спирачки за WJ

                    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                    Ако се нагрява прекалено джантата , има дълъг спирачен път и педала на спирачките е по-твърд най вероятно има блокирали (задържащи) спирачни апарати !
                    Ако апаратите са добре може да има нужда от нови спирачни маркучи . Когато всичко е наред Гранда спира доста прилично за теглото си
                    Джипа WJ спира лошо и 2 пъти като използваш спирачки накладките прегряват. Карах го с най-меките предни накладки и винаги като спускам Шипка с платформа с АТВ спирах със скоростите. Новия WK също не спира. WJ мисля, че е по-лек от Волво ХС 90, което спира перфектно, като висок клас лек автомобил. Може би STR е "друга бира", но за този модел Кинекса може да сподели.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Афтърмаркет спирачки за WJ

                      Всички спират повече от добре,,,, когато са нови.
                      Започнат ли свободните съчинения накладки от 30лв , дискове от 60лв и т.н. , започва и недоволството.
                      Най-евтиния начин да се върнат заводските спирачки е надупчени/нарязани дискове с керамични или карбонови накладки.
                      Задължително в комплект от един производител и със смяна на спирачната течност с DOT 5.1.
                      Като пари излиза на половина от заводските спирачки а крайния резултат е същия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Афтърмаркет спирачки за WJ

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Всички спират повече от добре,,,, когато са нови.
                        Започнат ли свободните съчинения накладки от 30лв , дискове от 60лв и т.н. , започва и недоволството.
                        Най-евтиния начин да се върнат заводските спирачки е надупчени/нарязани дискове с керамични или карбонови накладки.
                        Задължително в комплект от един производител и със смяна на спирачната течност с DOT 5.1.
                        Като пари излиза на половина от заводските спирачки а крайния резултат е същия.

                        Баш
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X