Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

    Здравейте,

    Наканих се след 100 години да си окабеля теглича и нещо ударих много подводни камъни и имам нужда от помощ.

    1. Имам куплунг с 13 клеми, виж файл.
    2. Имам умно реле за мултиплексни системи, виж файл в линка.
    3. Имам букса заhранваща задните светлини в ляво с 5 кабела, виж снимка.
    4. Искам освен женската букса с 13 клеми на джипа да добавя и 7клемова букса за старите ремаркета, като клонирам кабелите от 13клемната букса.


    ПРОБЛЕМИ/ВЪПРОСИ:

    1. Как да вържа умното реле което иска 7 различни сигнала от 7 кабела, като аз имам само 5 кабела отиващи към светлините?

    2. Вижте снимката на буксата, как да разбера кой кабел за какво е БЕЗ да си играя с мултицета и да ошашкам компа?

    3. Мога ли от буксата с 13те клеми да клонирам кабелите и да захраня 2ра букса за теглич със 7 клеми, искам да ми е универсален теглича/окабеляването за 13 и 7 клемни ремаркета, виж снимката по-долу искам така да имам 2 букси една до друга на джипа?

    4. В описанието на умното реле има позиция C2 (LED or Piezo) - какво е това и какво се свързва там?

    5. Защо буксата с 13те клеми има само 7/8 клеми свързани, другите за какво са?

    6. Италиански доставчик на 13 клемна букса има различно окабеляване на клема номер 3, виж снимката, как според вас трябва да е окабелена клема номер 3?

    7. Каква е разликата межди 7 клемни куплунзи/букси стандарт 12N и 12S, коя е по-масова и в кой стандарт да си окабеля 2рата клонирана женска букса на джипа?

    По-долу букса с 5те кабела захранващи задни светлини в ляво

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02848.jpg
Прегледи:2
Размер:74.6 КБ
ID:6069671

    Долу снимка на умното реле и схема на окабеляване
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZR2500_.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:6069672

    Долу, снимка на италински мъжки куплунг за ремарке с 13 клеми, виж клема 3
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141018_232832.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:6069673

    Линк към файл с умното реле ZR2500 - http://www.pct.eu.com/automotive/Fit...pdf/ZR2500.pdf
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

    1. "умното" реле хич не бих го връзвал, освен ако не горят бушони ако вържа ремаркето направо, или нещо се шашка компа.
    2. Жиците са 5, защото на релето двата габарита (ляв и десен) са на отделни жици, мигачите също. Няма как да изкараш само от буксата на едните задни светлини всички сигнали - поне един мигач трябва да вземеш и от другата букса, а желателно и габарит.
    3. Обикновено на едната задна светлина имаш светлина за заден ход, а на другата - светлина за мъгла. Има и автомобили със светлини за задено ход и светлини за мъгла и на двате задни светлини, но са рядкост. Тоест, от всяка задна светлина трябва да дръпнеш по 3 отделни жици (мигач, габарит и задна/мъгла) + 2 общи(маса и спирачки), които да закараш до релето.
    4. Piezzo е пищялката за заден ход.
    5. 12N и 12S вървят в комплект. На 12N е всичко без светлината за заден ход, а на 12S светлината за заден ход + някои други неща - ток за хладилник, постоянни 12V, и прочие истории.
    6. Вместо да се занимаваш с глупости, свържи само 13 пинова букса, и си купи преходник като тоя (има го в Amazon, а предполагам и на 100 други места):
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31XRaOVoWQL.jpg
Прегледи:1
Размер:10.0 КБ
ID:5617455
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

      Мерси много Спарки, златен си!

      1. Умното реле ми трябва защото джипа е с новите ел системи и ще се ошашка задължително, освен това съм с диодни светлини та трябва ми умното реле.

      2. Ясно, подозирах, че е така но сега вече ми е 100% ясно.

      3. За мигачите и габаритите ясно. За спирачките ОК, може би спирачките мога да мина само със сигнал от едната страна, лява или дясна. Масата и захранване 12 волта си ги вземам от друго място, по предписание.

      4. ОК, мерси, не знаех за пищялката

      5. ОК, мерси.

      6. Супер идея, ще погледна и направо ще си поръчам един преходник, не знаех, че има.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      1. "умното" реле хич не бих го връзвал, освен ако не горят бушони ако вържа ремаркето направо, или нещо се шашка компа.
      2. Жиците са 5, защото на релето двата габарита (ляв и десен) са на отделни жици, мигачите също. Няма как да изкараш само от буксата на едните задни светлини всички сигнали - поне един мигач трябва да вземеш и от другата букса, а желателно и габарит.
      3. Обикновено на едната задна светлина имаш светлина за заден ход, а на другата - светлина за мъгла. Има и автомобили със светлини за задено ход и светлини за мъгла и на двате задни светлини, но са рядкост. Тоест, от всяка задна светлина трябва да дръпнеш по 3 отделни жици (мигач, габарит и задна/мъгла) + 2 общи(маса и спирачки), които да закараш до релето.
      4. Piezzo е пищялката за заден ход.
      5. 12N и 12S вървят в комплект. На 12N е всичко без светлината за заден ход, а на 12S светлината за заден ход + някои други неща - ток за хладилник, постоянни 12V, и прочие истории.
      6. Вместо да се занимаваш с глупости, свържи само 13 пинова букса, и си купи преходник като тоя (има го в Amazon, а предполагам и на 100 други места):
      [ATTACH=CONFIG]748065[/ATTACH]
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

        Колеги, моля за помощ.

        Доста съм объркан, американците отвъд океана закачат едно допълнително тунинг кабелче към задна лява светлина и после директно закачат за буксата на теглича, те обаче имат 4 кабела а аз 7 и съм в шах. Освен това европейските автомобили НЕ са със същите светлини като Америка, за това и повечето кабелни диграми в нета НЕ съвпадат с моя случай, аз на всичко отгоре съм и с дясна дирекция та веселието е пълно.

        Има два вида МОПАРски кабели за тегличи, с 4 и 7 кабела, всички обаче са за америка и начина по-който ги вързват ме кара да си мисля, че ще са НЕприложими за европа, ето номера на артикулите:

        Item # 82210213 - 4-Way Flat Trailer Installation Guide


        Item # 82210214AB - 7-way Round Trailer Installation Guide

        -----ВЪПРОСИ-------


        Как да вържа 7 кабела, по-скоро от къде точно да взема сигнали за 7те кабела за байпас релето, моля помагайте? По долу са сигнали и цветове на РЕЛЕТО не на кабелите по джипа.

        1. Reversing Light - White
        2. Fog Light - Blue
        3. Brake Light - Red
        4. RH Side Light - Brown
        5. LH Side Light - Black
        6. RH Indicator - Green
        7. LH Indicator - Yellow

        1. Сигнал за ЗАДНА е лесно.

        2. Това МЪГЛА от къде да го взема като сигнал, има ли го в задната част на джипа или трябва да го взема от пред някъде?

        Задната броня има 2 светлини червени, които не успях да включа, дали са заминали или кабел е прекъснат или се включват по особен начин?

        3. СПИРАЧКА това е лесно, има го на лява и дясна задна страна.

        4. и 5. Лява и Дясна странична светлина, това от къде се взема като сигнали? При мен това свети на габарит/къси но също изпълнява и функция на странична светлина за мигачите, тоест ако е габарит го има отзад но габарита ЕДНОВРЕМЕННО свети и при дясна и лява светлина...

        6. и 7. са МИГАЧИ, това е лесно, ще ги взема от лява и дясна задна светлина.

        Някой има ли идея кой кабел за какво е , прилагам снимки на ЛЯВА и ДЯСНА ЗАДНА група светлини/кабели?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02848.jpg
Прегледи:2
Размер:74.6 КБ
ID:5617622
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03700.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5617623
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03722.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5617624
        Последно редактирано от BatGeorgeone; 20-10-14, 00:17.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

          2. Това за мъгла го имаше още на архаичната фероза. Има го на едната задна светлина - обикновено на лявата. Свети като пуснеш светлините за мъгла в крайно положение.


          4. и 5. Ляв и десен габарити. Бах, в UK пребиваваш, пък не знаеш що е габарит.


          Писанията за возила за зад океана просто ги забрави. Джипа ти е в европейско изпълнение, ако помня добре. Ония там я имат мигачи, я не. На тия, дето нямат им мигат габаритите например. Затова (пък и не само) и на буксата са изведение като ляв и десен.

          До буксата (то и до релето) трябва да закараш:
          - ляв мигач
          - десен мигач
          - ляв габарит
          - десен габарит
          - спирачки
          - задна светлина
          - светлина за мъгла
          - маса

          Какво е неясното, че вече нещо се обърках?

          И престани да гледаш 7 пиновите букси. Нали се разбрахме че ще връзваш 13 пинова?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

            Релето ми има 7 кабела, трябва да му закарам 7 сигнала, ама днес си мислех, ами ако му закарам само 4-5 сигнала, кво толкова, може пък и да проработи само с 4-5 сигнала, мигачи, задна, спирачка и габарити.

            Днес се мъчих с уред да проверя кой кабел какво е, к...рец, тва не е стария ми Черок, веднага системата засича нередност и волтаж 12 волта НЯМА по кабелите никъде, както няма и нещо което да ми подскаже аджаба кой кабел за какво е, системата вижда, че няма крушки закачени и не подава ток...

            УСпях поне да наснимам след като разглобих светлините и сега поне знам, тоест имам на снимка кои кабели са за задната, кои за мигачите и спирачката, обаче има уловка, двете крушки са с 3 кабела и 2 светлинки различни на нея е за мигачи/ габарит или спирачка/агабарит нещо такова беше, тоест пак картината не ми е 100% ясна.

            Друго което се сетих е, че а съм резнал кабелите а ми е отишла застраховката на кино защото това се води модификация на автомобила и т.н., тоест пак ще се киха за оригинални кабели от МОПАР или ще трябва да търся МОПАРски букси и сам ще си правя разклонение/клонинг на кабелите към светлините.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Wrangler Sahara JK 2007 - Окабеляване на теглич

              Тук съм описал как се справих със ситуацията - http://www.offroad-bulgaria.com/show...80#post2923580
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X