Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

    Здравейте колеги, oтскоро съм собственик на джипката от заглавието. Това е първия ми 4х4 автомобил, както и първия ми с автоматична скоростна кутия. Като цяло съм много доволен от покупката. Возията извънградско (сравнявайки с предишната ми кола Нисан Алмера N16) много ми допада. За проходимоста да не говорим. Багажника привидно малък ми побира всички въдици,такъми,палатка,надуваема лодка и т.н. ...С 2 думи карам си я с голям кеф Но след като имам вече навъртяни ~800км по всякакви терени, усетих и някои "странности": 1) При каране на 4х4 фултайм, когато пусна напълно и после натисна педала на газта, се чува леко чукване някъде отпред. 2) При каране на 4х4 бавни, когато се сменя предавката от 2-ра на 3-та, се усеща форсиране и после ритник(изстрелване). 3) При каране на задно предаване и влизане в остър завой, се усеща "потъване" на колата в предната част и убиване на скоростта (което може и да е нормално за задно предаване),както и някакъв звук като виене. При навлизане с ниска скорост или при пуснат 4х4 фултайм, това нещо не се наблюдава. Каква може да е причината за изброените проблеми ? Най-вече се притеснявам от това виене...

  • #2
    От: Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

    Относно форсирането и ритника при превключването на скорости - смени малско и филтър в кутията и пак я следи как се държи.
    Относно виенето - смяна масло в диференциалите и раздатката.

    Тези неща по принцип е добре да ги направиш и без да чуваш виене, ритане и т.н., особенно ако не знаеш за кога последно са правени.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

      И пиши от къде си.......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

        Здравейте, забравих да спомена, че след покупката са сменени ангренажен ремък с ролки, ролки пистов ремък, маслата на скоростната кутия и двигателя.
        Явно ще трябва да сменя на раздатка и на диференциялите... ще го направя по-другата седмица, защото тази седмица съм на почивка и съм с джипката
        @дядо Владо - От София съм.
        Благодаря ви за съветите!

        Коментар


        • #5
          От: Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

          Първоначално публикуван от fuzzy_logic Преглед на мнение
          @дядо Владо - От София съм.
          .....ка'т свършиш с почивките, ела на по кафе.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Jeep KJ 2.8 2003 - Първи впечатления и въпроси

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            .....ка'т свършиш с почивките, ела на по кафе.....
            Върнах се, мерси за предложението, ще се обадя тия дни да се разберем

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X