Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охладителни неволи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охладителни неволи

    Здравейте, ще помоля за няколко идеи относно моите проблеми. Ясно е, че ще се ходи до Дядо Владо, ама поне да знам какво да му нося...
    Та още като си взех джипа, казанчето беше леко пукнато в горната част и отвреме-навреме се налагаше да се долива антифриз, но примерно литър на 2-3 000 км. В един момент на първата зима смених антифриза, или по-точно му долях няколко литра антифриз Мотокс. Тоя Мотокс няма проблеми със замръзване и горе-долу държи температурите дето ги пише на шишето. След това обаче, дали им е дошло времето, или мотокса ги усмърти, заминаха 2 маркуча към радиатора, радиатора и водна помпа. Случи се в следния ред: потече радиатора (май се е поотлепил отстрани), сложих му течна добавка, спря. Скапа се водна помпа, смених я. Спука се горен маркуч, смених го. Понеже бях сложил вода за промивка и нямаше вече добавка, пак протече радиатор. Купих добавка, но преди да я сложа, за промивка и запълване на системата с антифриз сложих малко оцет. Не знам дали това помогна, или долния маркуч си беше вече скъсан, но протече и той, смених го. Сложих пак добавка, теча от радиатора спря. Ясно е, че тоя радиатор не може да изкара така. Въпроса е да го свалям ли да се лепи отстрани, или да взимам нов? Има някакви китайски H&Q за 250 лв, от ибей май може да се вземе Нисенс за около тия пари. Кое ще е по-читаво? И най-интересния въпрос: откъде ми се губи антифриза? Няма го в маслото, не виждам да тече. Отгоре на всичко ми се мокри пода пред пасажерската седалка, но не напред, а само точно на нивото на скоростния лост. Напред е сух. Възможно ли е нещо там да мокри? Май се мокри най-вече когато работи климатика. Също така, като запаля и изфорсирам, на няколко пъти нещо отпред вляво, явно казанчето, бълбука. А, смених и капачката на радиатора, че Дядо нещо не я хареса. Сега системата май държи по-високо налягане. Дано сте разбрали нещо от тия писаници, та ако имате някакви подозрения, моля споделете ги.
    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

    LZ1POP

  • #2
    От: Охладителни неволи

    Вземи и кифтета от кръговото на входа на Костинброд. Че май голямо разглобяване ще стане.

    Коментар


    • #3
      От: Охладителни неволи

      Щом я няма в маслото, не капе, остава да я гори в цилиндрите... Щом и бълбука, си е възможно да е гарнитура или главата нещо да е дала фира, но си гадаем.....
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Охладителни неволи

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Щом я няма в маслото, не капе, остава да я гори в цилиндрите... Щом и бълбука, си е възможно да е гарнитура или главата нещо да е дала фира, но си гадаем.....
        Бълбука силно само докато позагрее, после почти няма бълбукане, и идва някъде зад жабката, предполагам около или в казанчето. Преди със старата капачка като я отворя имаше антифриз почти догоре, сега с новата винаги се налага да доливам около 250 мл за да стигне гърлото.
        Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

        LZ1POP

        Коментар


        • #5
          От: Охладителни неволи

          Бълбукане имах едно време на реното. Продадох го преди още да стане приключението дето си минал през него. При тебе вече е стокхолмски синдром
          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

          UaZ 469B

          Коментар


          • #6
            От: Охладителни неволи

            И аз съм ги играл тези упражнения на рендето, само че май сам си бях виновен защото след първото пукане на маркуч сложих вода и карах така няколко месеца.След смяната с антифриз започна веселба-водна помпа(а преди това бях сменял радиатор) и тъкмо си мислех, че всичко трябва да е наред и се оказа и гарнитура на главата за смяна.
            За радиатора само да кажа, че тези добавки както запушват там където трябва, така може да запушат и там където не трябва!Та ако започне да ти загрява да знаеш, че може да е запушен радиатор(аз също съм ползвал и не казвам нищо лошо, просто да имаш едно на ум).
            Успех и дано се разминеш по-тънко.
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #7
              От: Охладителни неволи

              Твърдо Не на добавките за спиране на течове.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Охладителни неволи

                Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
                ... сложих му течна добавка,

                ... сложих малко оцет.

                ... Сложих пак добавка
                ...
                А запръжка направи ли накрая?

                Вземи да си смениш радиатора, щото с тия "подправки" в охладителната система най-много да си увеличиш проблемите!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Охладителни неволи

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А запръжка направи ли накрая?

                  Вземи да си смениш радиатора, щото с тия "подправки" в охладителната система най-много да си увеличиш проблемите!
                  Няма нужда от запръжка, само червен пипер препоръчват специалистите.
                  Иначе с тези добавки най-вероятно е запушил радиаторчето на парното, някой маркуч е изпуснал от там му мокри пода.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охладителни неволи

                    С добавките няма проблем, запушват там, където трябва, на Лики Моли са. Парното е както преди, и не то мокри пода. А сега някой да каже кой от изброените варианти за радиатор е най-добре, и дали бълбукането, което е само при запалване и последващо изфорсирване, може да се дължи на нещо опасно, като пукната гарнитура?
                    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

                    LZ1POP

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охладителни неволи

                      Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
                      С добавките няма проблем, запушват там, където трябва, на Лики Моли са. Парното е както преди, и не то мокри пода. А сега някой да каже кой от изброените варианти за радиатор е най-добре, и дали бълбукането, което е само при запалване и последващо изфорсирване, може да се дължи на нещо опасно, като пукната гарнитура?
                      Чистата логика от уроци по физика в... 5-ти клас подсказва, че при студена охладителна течност, за да бълбука нещо, означава, че в течността прониква газ и то под налягане - въздух или горивна смес от цилиндрите, вкл. и от газовата уредба, ако има такава
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охладителни неволи

                        Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
                        С добавките няма проблем, запушват там, където трябва, на Лики Моли са.
                        Дали?

                        Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
                        Случи се в следния ред: потече радиатора (май се е поотлепил отстрани), сложих му течна добавка, спря. Скапа се водна помпа, смених я.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охладителни неволи

                          Ще има още поражения,май.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охладителни неволи

                            Радиатор-нов.При близки цени-НИСЕНС пред "китаеца".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Охладителни неволи

                              Тази Лики Моли ме доведе до такива неволи, че все едно аз съм писал щетите по-горе. Ако доливаш охладителна течност в мотора, а същевременно има такава в разширителното казанче ще ти обясня какви си ги свършил. поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X