Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд 4.0 или 5.2.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд 4.0 или 5.2.

    Здравейте, колеги.
    Искам да се оборудвам с ZJ.
    Въпроса е кой от 2та мотора да избера. Колкото и да чета не мога да взема решение.
    Джипа ще се кара предимно на лек оффроуд( основно като на колегата verter).
    Ще се кара и градско, но не кой знае колко(за работа ще използвам друго превозно средство).
    Това което съм чувал, е че е най-добре Гранд 5.2 преди фейса заради кутията.
    Въпроса ми е 4.0 достатъчно мощен ли е за 31ци или евентуално 32ки(ще има лек лифт разбира се).
    Много голяма ли е разликата в разхода?
    Поддръжката също ли е много различна? Въобще дефектират ли често 5.2ките? Единствения ми допир до ZJ е 5,9, но за него не стига бюджета.
    4.0 ми харесва като мотор защото имам впечатления от черока на вертер и при него нямаше никакви ядове и си вървеше добре с 33ките.

    Дайте мнения защото разбрах, че сам не мога да реша
    Jeep Grand Cherokee 4.7 4" lift Rough Country

  • #2
    От: Гранд 4.0 или 5.2.

    А защо не WJ?Според мен е по-добър!Взимаш с quadra drive.Мое мнение де!И мотора е 4,7.Всеобщото мнение за 4,0 е че идва слаб.Не съм карал такъв и не мога да дам мнение за него.Е ако проблема е финансов тогава те разбирам.
    Поздрави!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #3
      От: Гранд 4.0 или 5.2.

      Действително 4.0 мотора е една идея слабичък... например на шосе при изпреварване със скорост около 90-100 без кикдаун трудно се получават нещата. Иначе ако ще го караш предимно извън пътя, мога да твърдя че има достатъчно мощност да издрапа доста стръмни баири.

      Коментар


      • #4
        От: Гранд 4.0 или 5.2.

        5.2....ела да си говорим.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Гранд 4.0 или 5.2.

          Колега има изписано 100 теми за 4,0ката на Гранда 4,0ката е за Чероки, върви комплект с яка кутия и всичко е перфектно, при Гранда нещата не са така, върви с скапани скорости, като цяло джипа ще е някакъв опоскан демек 4,0ка на гранд не се купува никога. Идвал слабичък обаче ми е чудно малко, като 99,9% от джиповете движещи се по улиците са с поне наполовина по-малки двигатели

          Коментар


          • #6
            От: Гранд 4.0 или 5.2.

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            ... като цяло джипа ще е някакъв опоскан ...
            Това изобщо не е задължително!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Гранд 4.0 или 5.2.

              Не е но почти винаги е така. Ако си баровец ще си купиш 5,2 или 5,9 от ония години като нов, ако пестиш от най-важното демек двигателя всичко ще е икономия и като оборудване и като поддръжка после. За да се радва човек на американска машина се купува само лимитед и нагоре и най-якия двигател за модела. Спазвам това правило и винаги съм бил щастлив с американските ми колици

              Коментар


              • #8
                От: Гранд 4.0 или 5.2.

                При дядо Владо ще отида при първа възможност, но до тогава ми се ще някой да изкаже лични впечатления от разход на гориво и склонност към повреди на самите мотори
                Jeep Grand Cherokee 4.7 4" lift Rough Country

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд 4.0 или 5.2.

                  и двата двигателя са достатъчно дуракоустойчиви и са последното за което трябва да се тревожиш.................. все пак вземи 5,2!
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд 4.0 или 5.2.

                    4,0ката няма чупене, буквално няма чупене този двигател, какво е преживял при мен не ми се вярва как е жив още, но нищо му няма. 5,2 ката се чупи... ако я потопиш в блатото и се напълни с кал се чупи но малко Разход 20+ и за 2та важи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд 4.0 или 5.2.

                      4.0 разход с 130 на магистралата - на автопилот - 16 газ. Градско - около 20. Но мисля, че градското може да се смъкне още, тъй като още ми е нова джипката и се учим взаимно да се слушаме

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X