Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

    Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
    той херметизиран ли е?
    Изобщо не споделям такъв безпочвен оптимизъм. Но не знам - не си казал ни модел, ни марка, нито пък аз ги знам по домова книга.

    Коментар


    • #32
      От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

      Здравей те колеги днес след обяд свалих изпарителя и го разглобих тогава видях,че мембраните са здрави но са се разтеглили и са къдрави,това означава,че трябва да ги сменя и пак да засеча разхода.Изпарителя е OMVL(R90e)има две винтчета за регулиране едното е с пружинка а другото няма то е и по-малко,лошото е,че било стягано и е скъсано,а комплект мембрани има почти и само български и не знам колко са надеждни.БЛАГОДАРЯ
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
      Toyota Hilux III

      Коментар


      • #33
        От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

        Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
        Здравей те колеги днес след обяд свалих изпарителя и го разглобих тогава видях,че мембраните са здрави но са се разтеглили и са къдрави,..............и само български и не знам колко са надеждни.
        Задължително сменяй, щом са разтеглени, вече не работят добре! А българските държат поне година, но пък са евтини. След смяната задължително настройка!
        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

        Коментар


        • #34
          От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

          Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
          OMVL ... мембраните ... къдрави ... винтчета ... стягано и е скъсано, ... комплект мембрани има почти и само български
          Изпарителите OMVL са слабо познати в България, ремонтните им комплекти са често непълни и често с колхозен произход. Твоите мембрани явно са такива, хубавите не се накъдрят. Имат проблемни уплътнителни пръстени между вода и газ, скъсали нервите не на един или двама. Еле пък и скъсано винтче.

          Моето мнение - изпарителят на вторични, купуване на нов от позната марка (Lovato, BRC), монтиране, настройка, след сработване пак настройка и нещата ще потръгнат.

          Коментар


          • #35
            От: ПРОБЛЕМЕН РАЗХОД НА GRAND CHEROKEE 4.0

            Благодаря колега сигурно ще се насоча към BRC-AT90E 140kw.В момента съм малко в застой(нямам книжка)
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
            Toyota Hilux III

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X