Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

    Така, това вече ще ми е последният пост в тази тема, защото ми омръзна да споря с хора, които са чули от някаде нещо, украсяват го и то си върви така и другите се бъркат от тях. Аз когато не знам нещо не пиша за него или питам хора, които са се сблъсквали със същия проблем.
    Та по темата да продължа, тази сутрин като се прибирах от лов( понеже нищо нямаше ) реших да послушам колегата marinco ( поздрави от Несебар колега ) и реших да си направя няколко експеримента :
    При първия експеримент пак си броя предавките и те са си 5, нито една не е избягала, казвате че оборотите ми трябва да са 2400 -2500 при 70 мили или 112км, щото видиш ли автоматика на гранда от 99 е с 4 скорости и на 4 скорост с 70 мили или 112 км трябва да е на 2400 -2500, ДА АМА НЕ , той си е 5( ПЕТ) скорости и на 5 (пета скорост) стрелката на оборотомера закова на 2000 и 2100 посредата, помислих си че сигурно не виждам добре, разтърках очи, ама все там я виждам. Реших да пробвам друго, пак изреждам всичките 5 предавки, пак ги броя пак са 5 (ПЕТ), но този път включих и автопилота на 70 мили или112 км, е пак там си седеше оборотомера между 2000 и 2100.
    Помислих, че не мога да броя до 5 и реших да пробвам друго, да броя д 4 (ЧЕТЕРИ) . Направих си друг тест- изключих си петата предавка ( за всички ви моята 4 предавка, тоест за 90% от всички като включих овърдрайва и потеглих почнах да броя предавките и стигам аз до 4-та предавка и няма повече, о чудо 5 предавка изчезна някаде и на 70 мили или112 км. вече бях някаде между 2900 и 3000 оборота .
    Та на въпроса има ли гранд чероке 4.7 1999г. 5 (пет) скорости или няма отговорете си сами.
    Посволявам си и да ви прведа нещо специално за кутията на гранд WJ

    През юни 1998 г. Chrysler въведе иновативната 45RFE в 1999 WJ Jeep Grand Cherokee.

    45RFE автоматична скоростна кутия на WJ три планетна предавка определя вместо от двете обикновено се използва в 4-степенна автоматична, а тя включва три множество съединители дискови вход, три множество дискове, притежаващи съединители и двойна система за вътрешен филтър (една, която е основния филтър за предаване картер, другата система охладител за връщане на течност). Четири предни предавки са били използвани в нормалното ускорение, с различен втора предавка, използвана за увеличаване на функционалността в "функцията кикдаун" ускорение.Въпреки, използвайки петте предни предавки, Chrysler играе на сигурно и реши да го наричат ​​"4-степенна автоматична.

    Коментар


    • #62
      Колега, не се ядосвай за глупости. Ако са ти 5 скоростите, вероятно си с 545RFE ...
      Имай предвид, че и при 4 скорости ще върне една предавака, ако изключиш овърдрайва.
      Ще се наблюдава същото качване на обороти, при скорост около 100 км/ч
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • #63
        От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

        Ники, не им се връзвай! Щом броиш до 5 и оборотите съвпадат, значи си с 545. Още повече и те кефи....
        Може и да е модифицирана, или сменена от предишния собственик.......к"во ти пука, карай си и си гледай лова, че нещо ми се е дояло дивеч.......
        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

        Коментар


        • #64
          От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

          Привет колеги! Радвам се на така отворената тема, защото от доста време се чудя и не мога да намеря отговор дали е нормално следното - в спряло положение, загрял двигател с натисната спирачка на N и R оборотите са заковани на 650, а при включване на D, 1 и 2 падат бавничко на точно 450 и си стоят постоянно и без никакво колебание точно толкова. На студен двигател това не го прави. Имам и друга кола автоматик и при нея това го няма. Та много бих бил признателен колеги с подобни двигатели - 4,7 да споделят лични впечатления, за да не се филмирам напразно....
          WJ 99 4.7 V8

          Коментар


          • #65
            От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

            Аз установих същото (WJ 4.7). На светофаp, с натисната спиpачка, на D обоpотите падат на 450 без колебания. Пpи смяна на N, оборотите заковават на 600, отново без колебания на стрелката. Не се случва при студен двигател. И аз мислех да задам подобен въпрос.

            P.S. Скоро са сменявани всички видове масла и филтри.

            Коментар


            • #66
              От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
              Колега, не се ядосвай за глупости. Ако са ти 5 скоростите, вероятно си с 545RFE ...
              Имай предвид, че и при 4 скорости ще върне една предавака, ако изключиш овърдрайва.
              Ще се наблюдава същото качване на обороти, при скорост около 100 км/ч
              Между другото, сега четейки това се замислих, дали въобще 45 има овърдрайв копче. Логично е да няма, защото какво да прави при 4 скорости, да задържа до трета?
              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

              Коментар


              • #67
                От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
                Аз установих същото (WJ 4.7). На светофаp, с натисната спиpачка, на D обоpотите падат на 450 без колебания. Пpи смяна на N, оборотите заковават на 600, отново без колебания на стрелката. Не се случва при студен двигател. И аз мислех да задам подобен въпрос.

                P.S. Скоро са сменявани всички видове масла и филтри.
                Навремето, на ТЛК-80 бе точно така, но на А8 не, ама А8-та е с много електроника и тя май балансира спирачката. Само че и двете бяха 4,2дизел, ако има значение
                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                Коментар


                • #68
                  От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                  На моя (днес специално тествах) не се наблюдава падане на оборотите в описаните условия
                  Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                  Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                  0885372997 - Дани

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    Така, това вече ще ми е последният пост в тази тема, защото ми омръзна да споря с хора, които са чули от някаде нещо, украсяват го и то си върви така и другите се бъркат от тях. Аз когато не знам нещо не пиша за него или питам хора, които са се сблъсквали със същия проблем.
                    Та по темата да продължа, тази сутрин като се прибирах от лов( понеже нищо нямаше ) реших да послушам колегата marinco ( поздрави от Несебар колега ) и реших да си направя няколко експеримента :
                    При първия експеримент пак си броя предавките и те са си 5, нито една не е избягала, казвате че оборотите ми трябва да са 2400 -2500 при 70 мили или 112км, щото видиш ли автоматика на гранда от 99 е с 4 скорости и на 4 скорост с 70 мили или 112 км трябва да е на 2400 -2500, ДА АМА НЕ , той си е 5( ПЕТ) скорости и на 5 (пета скорост) стрелката на оборотомера закова на 2000 и 2100 посредата, помислих си че сигурно не виждам добре, разтърках очи, ама все там я виждам. Реших да пробвам друго, пак изреждам всичките 5 предавки, пак ги броя пак са 5 (ПЕТ), но този път включих и автопилота на 70 мили или112 км, е пак там си седеше оборотомера между 2000 и 2100.
                    Помислих, че не мога да броя до 5 и реших да пробвам друго, да броя д 4 (ЧЕТЕРИ) . Направих си друг тест- изключих си петата предавка ( за всички ви моята 4 предавка, тоест за 90% от всички като включих овърдрайва и потеглих почнах да броя предавките и стигам аз до 4-та предавка и няма повече, о чудо 5 предавка изчезна някаде и на 70 мили или112 км. вече бях някаде между 2900 и 3000 оборота .
                    Та на въпроса има ли гранд чероке 4.7 1999г. 5 (пет) скорости или няма отговорете си сами.
                    Посволявам си и да ви прведа нещо специално за кутията на гранд WJ

                    ...
                    На моя джип при около 70 км/ч при "лека" газ, бавно ускорение включва последната 4-та предавка, при 80 км/ч включва "локъп"-а и оборотомера показва около 1700, при 120 км/ч е около 2500-2600 об/мин. Та и аз броих, броих и моя джип има 4 /четири/ предавки напред...
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                      Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                      ............... дали въобще 45 има овърдрайв копче. Логично е да няма, защото какво да прави при 4 скорости, да задържа до трета?
                      Точно това прави,задържа до трета!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                        Да добавя, че при включване на консуматори /пр. парно на мах. + фарове и отопление на задно стъкло или климатик/ оборотите не падат на 450 дори и на D, а си стоят на 650. Не че ми е голям проблем, но ме човърка и ако може някой да помогне с компетентно технически обосновано мнение. Лично на моя са чисто нови двата скоростни датчика на СК и моторчето на празния ход и ако освен тях няма някой друг датчик или е нормално това падане на обороти при натоварване на СК, не мога до си обясня подобно поведение. На паджеро ІV пр. приятел сподели, че има такъв датчик за предавките, при дефект на който обаче резулатата е падане на обороти до степен на изгасване, а в случая ....
                        WJ 99 4.7 V8

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                          Такааа, айде пак да кажа че, не разбирам от тия неща и не споря че, това може да стане. Ама ме карате да чета. Е чета, чета и все на такива теми попадам
                          http://nadodge.com/showthread.php?t=2403
                          http://www.dakota-durango.com/forum/...ad.php?t=52534
                          А те са стотици. А обяснете ми вече, та да ми стане ясно. Как така , за тия хора това работи а за нас не може? Като казвам нас, не слагам себе си в това число, щото аз съм с 5–45, ама има хора които биха се зарадвали на тоя флаш. Няма значение, дали броим овър-драйв, две втори, или каквото и да било. Важното е че, преди промяната двигателя работи с 2500-2600 об/мин, при 113 км/ч (приблизително), а след нея, пада на около 2000-2100 об/мин. Айде да разясним вече тоя въпрос.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                            Здравейте.

                            Вчера тествах при мен как е.

                            По vin излезе, че е 4 степенна (45RFE...), но при 120 км (по километраж) показва 2000 об. Изрежда си по усет 5 предавки.

                            Като се постопли ще полегна да видя какво пише на АСК.

                            Поздрави
                            WJ 4.7 Limited
                            0889 70 70 42

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                              А моята както писах при 120 км/ч е на 2500, 2600 об/м, при 113 км/ч е под 2500 об/м, значи има и трети вид или оборотомерите лъжат?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гранд Чероки WJ - дискусия за обороти и скоростни кутии

                                Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                                ...http://nadodge.com/showthread.php?t=2403
                                http://www.dakota-durango.com/forum/...ad.php?t=52534...Как така , за тия хора това работи а за нас не може?...
                                След всичко прочетено става ясно, че е възможно. Остава и някой с такава кутия да го направи и да сподели резултати.
                                Най ме е страх от хора без мечти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X