Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Тези дали не могат да помогнат....
    Благодаря ти приятелю, това си заслужава да поразпитам. После ще пиша.....
    Ще поразстърся и тия дискове за които пише stilnik. А май ще си купя и хърхорещата раздатка, да видя какво има вътре. Преди това може да потърся NV242 в някоя от разновидностите и за размяна. Само тя ли е подходяща за размяна и какво друго ще се наложи за напасване - кардани, фланци към карета и тн.?
    Последно редактирано от Savador; 05-02-14, 06:16.
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      Ако вземеш друга раздатка 242 за подмяна ще има ръчно превключващи се режими 2Hi - заден мост, 4x4 FullTime - с отворен междуосев диференциал, 4x4 PartTime - с блокиран междуосев диференциал, 4x4 Low - с блокиран междуосев диференциал - понижаваща предавка 2.72/1. Може да се наложи да смениш входния вал на раздатката защото се различават по дължина и брой шлици. Както е при смяната на 231 и 242:

      Различават се по дължина и брой шлици и могат да се заменят, като сложиш вала от твоята раздатка за да пасне на скоростната кутия. Всичко това, обаче подлежи на проверка на място с твоята 247, защото там нещата могат да са различни.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

        Днес си купих една NV247 J същата, като моята. Имаше и една, която беше все още под един джип, ама целия в сняг, без брони, фарове стопове, та не го видях какъв е. По данни на служителя там - раздатката му е NP231, не питах за цена щото мисля че не може да пасне на WJ. Незнам какви положения има - мисля че е парт тайм. Сега ще прочета малко за нея, а моята нова придобивка предстои да разглобя. Има големи луфтове и чукане, като въртя някой от валовете на ръка.
        Надявам се да намеря и NV242
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          231 е PartTime, не ти трябва. През повечето време ще имаш автомобил със задно предаване, а предполагам, твоят Jeep се кара през повечето време по шосе. Дано Viscous Coupler-а в тази 247 да е здрав. Това би било най-смисленото решение - да си ремонтираш твоята и си стане, както е проектиран от завода. Мисля, че заради правите зъби вътре в раздатката на всяка при завъртане на ръка на валовете ще чуеш подобно чукане. По-важното е да е здрав Coupler-а, но за съжаление май ще го разбереш чак, когато я сглобиш и пробваш.
          Успех!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            Аз бих пробвал смяна на раздатките без отваряне и правене от 2 в 1. Защото една камара семерингчета, уплътненийца, шайби и т.п. ще се разместят при разглабянето, ще протече нещо или ще се разтропа още повече и ще трябва да се търсят нови за смяна. Зареждаш с масло новозакупената и пробваш директно дали става на мястото на старата (ако изобщо може да се монтира без отваряне, това не го знам как е ).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              Не става за директно вграждане според мен. Хлопа и се усеща луфт между валовете и то на ръка. Не че имам опит, но мисля че трябва да е по стегната. За 150 лв. все ще излезе нещо читаво от нея. Вярно е, че се надявам Coupler-а да работи. Служителите споменаха, че е разтеглена веригата, но това са предположения, докато не я отворя.
              Последно редактирано от Savador; 05-02-14, 19:21.
              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
              O8867З7I78

              Коментар


              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Аз така и не разбрах дали раздатката е тествана от професионалисти или всички заключения са плод на субективното усещане на водача.По принцип управлението с тази раздатка прилича много на автомобил само със задно / при 4 all time /.

                Коментар


                • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                  Аз така и не разбрах дали раздатката е тествана от професионалисти или всички заключения са плод на субективното усещане на водача.По принцип управлението с тази раздатка прилича много на автомобил само със задно / при 4 all time /.
                  Бря-бря-бря ? Да не можеш да направиш разлика на сняг дали си само със задно или с два задвижващи моста ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Бря-бря-бря ? Да не можеш да направиш разлика на сняг дали си само със задно или с два задвижващи моста ?
                    При / 4 all time / задвижващ е задният мост на 100%. Когато се достигнат определени условия се прехвърля и на предния мост. Затова говоря за субективно усещане, защото не е в никакъв случай Ауди куатро или Jeep WH.

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                      При / 4 all time / задвижващ е задният мост на 100%. Когато се достигнат определени условия се прехвърля и на предния мост. Затова говоря за субективно усещане, защото не е в никакъв случай Ауди куатро или Jeep WH.
                      В интерес на истината, Jeep WH с изключен тракшън-контрол, се върти като пумпал на заснежен път - пробвано миналия уикенд по непочистени пътища между едни ловешки селца... като се въртят всички колела. Ама тука колегата е писал:
                      Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                      ...след като заваля сняг и понатрупа, забелязах че имам проблем, предполагам с раздатката - NV247 - системата е Куадра Трак ІІ
                      На положение "4 All time", в преспите задните колела буксуват, без да се включват колелата от предния мост. По едно време след доста опити, се включиха и предните за известно време, после пак отказ. На положение "4 low" и двата моста се въртят без проблеми.
                      Проверих маслото в раздатката по съвет на дядо Владо, оказа се, че е на ниво както съм го налял при смяната. При предишния сняг (преди месец -два) съм сигурен, че при боксуване се въртяха и четирите колела....
                      Една добра заснежена бабуна тип "дядо Владо" е достатъчна да видиш как кола с "двойно" се качва, а такава само на "задно" върти задните гуми и дотук...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Включването ми в темата е продиктувано единствено от идеята да помогна, ако мога, на колегата. Според мен всякакви ремонти на този скъпоструващ агрегат трябва да се правят след поне едно мнение от професионален автомонтьор, запознат със специфичната техника. От прочетеното до тук не разбрах да е получено такова мнение. Затова си позволих да попитам.

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                          Включването ми в темата е продиктувано единствено от идеята да помогна, ако мога, на колегата. Според мен всякакви ремонти на този скъпоструващ агрегат трябва да се правят след поне едно мнение от професионален автомонтьор, запознат със специфичната техника. От прочетеното до тук не разбрах да е получено такова мнение. Затова си позволих да попитам.
                          Да, това е ясно. Само че дай съвет за такъв професионалист около Горна Оряховица ? "Евро Старс" ООД - Русе ? Ще ми бъде интересно, ако savador се дотъркаля в "Балкан Стар" какво ли ще му кажат.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            Че, ако се дотъркаля до Софията, той по-добре да отиде до някой от колегите от форума - Дядо Владо, Еди и т.н. Ония, "балканските звезди", най-много да му сервират, че раздатъчната кутия му е за смяна, барабар със скоростите и мотора, за по-лесно. Не вярвам някой там да се захване да ремонтира и да сменя елементи вътре. И понеже този модел е спрян от производство, трябва да чака до второ пришествие за да му я доставят.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Именно. Като цените на "БС" се досещаме какви ще бъдат
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                                Аз така и не разбрах дали раздатката е тествана от професионалисти или всички заключения са плод на субективното усещане на водача.По принцип управлението с тази раздатка прилича много на автомобил само със задно / при 4 all time /.
                                Ами плод са на субективното усещане на водача. Значи стоя си в една преспа и задните гуми пушат от въртене а предния мост спи. И понеже не вярвам на очите си и на усещанията си, карам други да гледат - ама цък ...същото, предния мост спи и сънува........два три пъти се включи за една седмица каране, за малко и после пак заспива.
                                Задния кардан се върти. От него, дали дясна или лява гума според случая се въртят...или двете еднакво, но предния кардан не помръдва...това означава, че героторната помпа трябва да създава налягане от разликата във въртене на двата вала и да натиска ония смотани шайби, дето се износвали и развалят рахатлъка на хората с такава раздатка.... Сега превключвам малкия лост на всяка пресечка със сняг, щото иначе стоя на място, та чак хората ми се смеят, уж джип кара пък върти като жигули.....
                                Абе да сме живи здрави и това ще оправя...ама не става само с писане, трябват си и парици и майстори, пък по Горнооряховско ги няма.....
                                В Евростар Русе ходих по други причини, миналата година ...върнаха ме...не ремонтирали вече Крайслер, щото лиценза вече изтекъл.....и не е подновяван, поради смяна собствеността на Крайслер. Незнам как е в София но в Русе приемат само мерцедеси.
                                Последно редактирано от Savador; 06-02-14, 15:58.
                                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                                O8867З7I78

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X