Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

    има си + и -. Стъклото на огледалото се сваля много лесно. Свали го и измери дали имаш захранване до него.

    Коментар


    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

      Свалих го. Меря но на изводите на нагревателя няма захранване. Иначе всичко друго по огледалото работи (въртене и прибиране). Възможно ли е да има предпазител само за този нагревател. 1 и 5 са черни кабели с обувки които са доста корозирали - почистих ги но няма захранване. Ако няма предпазител от къде да си докарам захранване за нагревателя???
      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
      O8867З7I78

      Коментар


      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

        Защо не провериш какво е положението там, където кабелите минават от купето към вратата. Има една по-дебела черна жица, дето има навика да се прекъсва.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

          буксата на огледалото ще я видиш, като свалиш болта в горния край на тапицерията.

          Коментар


          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

            Благодаря за отзивите. Открих проблема. В панела на шофьорската врата, с превключвателите за стъклата на четирите врати и огледалата има две платки. На едната до конектора към огледалото има едно нагоряло петно и прекъснати писти. Цялата платка е за смяна и си намерих от една морга. Като я сменя ще пиша, дали съм поставил вярната диагноза.....:-)

            Ivo-police имаш една бира - няколко пъти, за това че ми подсказа за вътрешните конектори...!
            Ще проверя и черната жица между вратата и купето, че то това късо на платката все е дошло от някъде....
            Последно редактирано от Savador; 08-01-14, 17:52.
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

              Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
              Благодаря за отзивите. .......................... Като я сменя ще пиша, дали съм поставил вярната диагноза.....:-)
              Ще проверя и черната жица между вратата и купето, че то това късо на платката все е дошло от някъде....
              Именно! И не бързай да включваш "новата" платка и да пробваш дали работи, преди да си открил откъде е дошъл проблема, за да нагорят и прекъснат тези писти. Иначе рискуваш да изгори и тя, което разбира се, предполагам знаеш. Честа причина за подобни окъсявания са кабелите между купето и вратите, в гумения маншон - напукана и изронена изолация, допиращи се един до друг помежду си кабели в един сноп, някой прекъснал кабел в снопа и допиращ до маса.
              Успех!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                Да, ще търся първо късото съединение.....със съответните замервания. Дясната ми врата е удряна и огледалото беше ТНТМ - изрязано парче обикновено огледало и залепено с двойно залепящо тиксо. Смених го с оригинално и чак тогава видях че нагряването не работи. Предполагам, че при самия удар е накъсило. Купих си даже две кутии (от два джипа) с бутоните за управление и платките вътре за дясно управление.
                Благодаря още веднъж на всички за отзивите.....
                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                O8867З7I78

                Коментар


                • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                  Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                  ....изрязано парче обикновено огледало и залепено с двойно залепящо тиксо. Смених го с оригинално....
                  А от къде намери оригинално огледало(само стъкълце) с подгрев?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                    Свалих цяло шофьорско огледало от един разкостен джип!
                    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                    O8867З7I78

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      А от къде намери оригинално огледало(само стъкълце) с подгрев?
                      Първото на което попаднах Jeep Grand Cherokee Mirror | eBay
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                        Здравейте отново.....
                        след като заваля сняг и понатрупа, забелязах че имам проблем, предполагам с раздатката - NV247 - системата е Куадра Трак ІІ
                        На положение "4 All time", в преспите задните колела буксуват, без да се включват колелата от предния мост. По едно време след доста опити, се включиха и предните за известно време, после пак отказ. На положение "4 low" и двата моста се въртят без проблеми.
                        Проверих маслото в раздатката по съвет на дядо Владо, оказа се, че е на ниво както съм го налял при смяната. При предишния сняг (преди месец -два) съм сигурен, че при боксуване се въртяха и четирите колела....
                        Моля за мнения, какъв може да е проблема?
                        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                        O8867З7I78

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                          Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                          Здравейте отново.....
                          след като заваля сняг и понатрупа, забелязах че имам проблем, предполагам с раздатката - NV247 - системата е Куадра Трак ІІ
                          На положение "4 All time", в преспите задните колела буксуват, без да се включват колелата от предния мост. По едно време след доста опити, се включиха и предните за известно време, после пак отказ. На положение "4 low" и двата моста се въртят без проблеми.
                          Проверих маслото в раздатката по съвет на дядо Владо, оказа се, че е на ниво както съм го налял при смяната. При предишния сняг (преди месец -два) съм сигурен, че при боксуване се въртяха и четирите колела....
                          Моля за мнения, какъв може да е проблема?
                          Сигурен ли си, че си забуксувал успешно и достатъчно дълго със задния мост, за да очакваш прехвърляне към предния? Аз лично бих пробвал да вдигна джипката на подемник и тогава по-обстойно да я проверя дали ще включи и отпред, след като отзад моста върти свободно на място.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                            Здравей imarh, не се сърди приятелю, но се нуждая наистина от съвет. Буксувам на място и не мога да кача и малко баирче. Въртят само задните колела.....ще я кача и на подемник....На прав участък като настъпя газта, джипа се опитва да тръгне с вратите напред...все едно карам жигули....
                            Последно редактирано от Savador; 27-01-14, 11:23.
                            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                            O8867З7I78

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                              Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                              Здравей imarh, не се сърди приятелю, но се нуждая наистина от съвет. Буксувам на място и не мога да кача и малко баирче. Въртят само задните колела.....ще я кача и на подемник....На прав участък като настъпя газта, джипа се опитва да тръгне с вратите напред...все едно карам жигули....
                              Съветите няма да ти харесат.
                              1. Това http://www.ebay.com/bhp/247-transfer-case (в обявата пише "виско", но си е "progressive coupling" баш за тая раздатка) или подобни.
                              2. Сменяш раздатката с NV242. Поне бърз преглед на щатските форуми води до тази (втората) препоръка.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand Cherokee, limited, 4.0 бензин, 2000г.

                                Знам че няма да ми хареса съвета, сигурен съм че е правилен. И дядо Владо каза почти същото - освен виско муфата, възможно ли е да е друг проблема. При положение "4 LO" въртят и двата моста, което означава че там муфата няма участие, а само се зацепват механично дифовете.
                                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                                O8867З7I78

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X