Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WK 3.0 crd мнения?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WK 3.0 crd мнения?!

    Здравейте!
    Порових из форума но никъде не намерих нещо притеснително относно WK 3.0 crd (по скоро почти нищо не намерих от първа ръка )
    няколкото руски линка изглеждат много съдържателни, но руски много трудно чета .... а www.wkjeeps.com е по скоро за тези които вече имат такъв автомобил.

    Основните ми "съмнения" са следните:
    1.Гледам коли до 150 000 км. На пазара към днешна дата цените са от 19500 до 23000 и нагоре но натам не са ми интересни....,а на този сайт
    http://www.autoscout24.it/ListGN.asp...I&ustate=N%2CU
    цените са същите, което логично означава, че или всички са с пренавити километражи или само тези в горния диапазон са читави ( може да се калкулира някаква печалба и разходи по транспорта ).
    Повечето волани изглеждат захабени, на светлите кожи им личи повече и малкото износване, въпреки това волана е индикатор за километрите.
    Естествено се надявам да излезе нещо читаво под 20к.Напразно ли се надявам?

    2.Може ли на едно място (като изключим БСстар ) да се направи пълна диагностика : ходова част двигател електроники и т.н.?
    Ако ми откажат такава диагностика, може ли да се "диагностицира" на място и има ли кой да го направи ?
    3.Когато се закачи на компютър реалните километри ще се видят ли?

    4.Искам да продам комбито си (алфа 159jtdm) и да си купя WK като не ми се жертва нищо. Повече просвет и 4х4 за сметка на 3 литра повече на 100, нещо такова си представям?... и без вериги нагоре от Добринище . Искам да кажа, че се надявам да вози като лека кола дори една идея по меко от алфета.

    btw...в София живея.

  • #2
    От: WK 3.0 crd мнения?!

    WK има уникално 4х4 за зимата. Върви като танк в преспите.
    Имам наблюдения върху четири WK, купувани нови в България. И на четирите, волана на 50 000км беше изтрит. С думи прости, няма как волана да ти е индикатор за километри!!!
    А километрите пък за какво са индикатор съвсем не се сещам. Може на 50000км колата да е унищожена, може на 350000 да е като чисто нова.
    Логично зимата цените на джиповете са високи, на кабриолетите ниски. Лятото е обратното.
    WK за 20000лв обикновенно е за правене. Eлементарни на пръв поглед ремонти, неусетно достигат хиляди. Обслужването отделно - 1000лв автоматик, 400лв двигател, 200лв диференциали, 200лв раздатка и т.н.
    Като цяло 3.0CRD е безпроблемен джип. За това и няма мнения във форума.

    Коментар


    • #3
      От: WK 3.0 crd мнения?!

      Aз такава кола с ограничен бюджет не бих си купил.
      А иначе - двигател и скорости от МБ, другото от Джип.
      Това обаче "от МБ" няма нищо общо със старото поколение дизели на МБ. Тук имаме V6, по 4кл. на цилиндър, 2 горно разположени РВ, задвижвани от верига. Алуминиев блок с формовани в него чугунени гилзи. Не подлежат на ремонт и не са предвидени ремонтни размери бутала. Балансиращи валове. Главите - алуминий.
      Тоест, кара се докато има ресурс и после нов.
      Сега , не ме питай колко е ресурса. Тия работи са според зависи. При всички положения обаче е повече от аналогични двигатели на други марки, защото е Мерцедес.
      Негативни мнения трудно ще намериш, защото се произвежда от 2004г. и на пазара втора ръка са максимум 8г. А, дори и най дървените марки вече произвеждат автомобили без проблем да карат по 7-8г.

      Коментар


      • #4
        От: WK 3.0 crd мнения?!

        мисля, че си заслужава да гледаш за някой екземпляр в края на лизинговия си период - от Балканстар или още по-добре директно от собственик...
        Нормално е в аутоскаут и мобиле.де да са по-скъпи, отколкото тук... Българинът малко се плаши от марката, а и масата от хора с възможности търсят Ауди, БМВ и Мерцедес... Стереотип...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: WK 3.0 crd мнения?!

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          WK има уникално 4х4 за зимата...
          Гледам, че имаш 2 обяви за такива...
          Бартер за какво МПС търсиш?
          ПС: Пълна ти е кутията за ЛС
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: WK 3.0 crd мнения?!

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            .......Обслужването отделно - 1000лв автоматик, 400лв двигател, 200лв диференциали, 200лв раздатка и т.н.
            Не съм имал автоматик досега .... в какво се изразява обслужването на тая кутия че е 1000лв?
            Двигателя не е ли с верига тези 400лв за какво са ? или има и някакви ролки и ремъци ..... само за филтри и масло ли?
            Трябва май да се заделят сериозни финанси за обслужването на тея машини ..... ясно че не е лек автомобил.
            Интервалите на 50 000 км. ли са или по-често? (нормална експлоатация ).

            Това с мерцедесовия двигател направо плаши, ( като всеки ремонт на двигател ... поне мен ) но е въпрос на късмет, аз за това искам да е на реални 100-150 к за да оптимизирам късмета си
            А бюджета ... той винаги е ограничен ... тук момента е чисто психологически според мен.



            В Балканстар има един, но е почти 30к което го прави тотален аутсайдер на общия фон.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-12-12, 09:49. Причина: Линк към търговски сайт

            Коментар


            • #7
              От: WK 3.0 crd мнения?!

              Първоначално публикуван от bloop Преглед на мнение
              ...Двигателя не е ли с верига тези 400лв за какво са ?..
              Може и да не стигнат. Горе-долу има 10л. масло в двигателя - 5/30 и не може какво да е - МБ спецификация.

              Коментар


              • #8
                От: WK 3.0 crd мнения?!

                10 литра Mopar ATF+4 има в скоростите. Другаде където да го има налично, освен при официалния представител на Jeep, не знам. Там е 80лв/л. Ако си го намериш по-евтино, ще е по-евтино. Отделно филтър, труд ... Първа смяна на 100 000км, втора на 200 000км и т.н.
                Автоматика по-принцип е яката работа. Слага се на доста от напомпените модели на Мерцедес, в списъка прави впечатление Макларън SLR, та сигурно си имат някакво тяхно масло. Аз гледам препоръките на Jeep.

                Двигателя е икономичен в градски режим и при разумно каране извънградско. При скорости над 120км/ч лапа повече от 5.7 HEMI.

                За покупко-продажби в техническа дискусия не ми се пише.

                Коментар


                • #9
                  От: WK 3.0 crd мнения?!

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  ...
                  Двигателя е икономичен в градски режим и при разумно каране извънградско. При скорости над 120км/ч лапа повече от 5.7 HEMI...
                  Извънградско кой кара под 120, освен по някой планински проход пълен с ТИРове... Малко ме съмнява да има скорост при която 3.0СРД да харчи повече от 5.7 бензин... От моя опит с бензинови автомобили, над 130 махаш една нула и получаваш разхода л/100км... Е, 5.7 хеми не съм карал
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: WK 3.0 crd мнения?!

                    10 литра Mopar ATF+4 има в скоростите

                    Няма, тази скоростна кутия не е 545RF, а 5 -G-tronic-a на Mercedes, маслото си е мерцедесово, 26 лева на литър в Балканстар беше преди година.
                    А и АТФ +4 вече е 30 и малко лева литъра в петлитрова туба в БС (офтопик)

                    Иначе що се отнася до покупката на WK, аз търсих няколко месеца, вичко под 22 000 лева беше (и е) силно блъскано и пребоядисвано. Най евтината не удряна, беше на 28000 лева, но седалките и бяха направо смазани от каране. Та километрите нямат значение, гледай ламарините и външния вид.
                    Разхода в София е твърдо поне 16, извънградско между 10 и 18, в зависимост от скоростта. (доста повече, отколкото си мислят хората)

                    Като цяло супер здрав и сполучлив модел, няма скрити изненади, но трябвва да го купиш поне за 30 000 лева и да си оставиш още 5 за обслужване и нови гуми

                    Коментар


                    • #11
                      От: WK 3.0 crd мнения?!

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      Извънградско кой кара под 120,
                      Аз.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: WK 3.0 crd мнения?!

                        Аз продължавам с въпросите
                        Така от един друг форум където хората са написали какви гуми,колела и лифт са ползвали за WK ..... поствам прозиволна картинка за да илюстрирам питането си :
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sideview-1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5436102

                        Явно гуми по големи от 265/70/17 са безпредметни за АТ гума (какво мислите) тези на снимката са 255/75/17.Какво мислите?
                        Става въпрос за черни пътища до някое рибарско шано местенце или поляна за пикник лятото и паркиране по канавките (когато няма къде) и непочистените паркинги из нашите знайни и незнайни курорти зимата
                        Коловози дупки преспи такива неща ... без самоцелен хард офроуд ... само ако се случи.

                        Лифта може да бъде два вида до колкото разбрах ... за тези гуми 2`` са достатъчни ..на снимката е 3``.
                        2 инча лифт става само с подложки цени в диапазон 100-200$
                        3 инча вече е с амове и пружини >500$
                        Предполагам няма нужда от второто мога да мина само с подложки? и да си ползвам оригиналните? (пък и минавам доста по тънко)

                        Така наречените spacers или на наш език подложки за колелата, налагат ли се при 2 инча лифт или само при 3?

                        Коментар


                        • #13
                          От: WK 3.0 crd мнения?!

                          Лифта на снимката отпред е 9см, отзад 4.5. Шарнирите на предни горни носачи не могат да понесат толкова голям лифт.

                          Виж как изглежда Гранд Чероки WK за самоцелен хард офроуд:

                          Коментар


                          • #14
                            От: WK 3.0 crd мнения?!

                            Първоначално публикуван от bpavlov Преглед на мнение
                            10 литра Mopar ATF+4 има в скоростите

                            Няма, тази скоростна кутия не е 545RF, а 5 -G-tronic-a на Mercedes, маслото си е мерцедесово, 26 лева на литър в Балканстар беше преди година.
                            Никой не е казал че кутията е 545RF. На бензиновите e 545RFE . На 3.0CRD - W5A580.
                            Цялостна смяна на всичкото масло в кутията не виждам как ще стане с по-малко от 12 литра. При мен все 12 отиват. Ако някой знае по-икономичен начин ...
                            Не знам колко е рисковано да се слага масло по препоръки на производителя на скоростната кутия Mercedes-Benz. В моделите на Мерцедес, W5A580 се слага в няколко разновидности.
                            Спазвам препоръките на производителя на Grand Cherokee WK/WG, който е DaimlerChrysler.

                            Можеш ли да кажеш спецификации на това масло от 26лв? Далеч съм от мисълта че по-скъпото е по-хубаво.

                            Коментар


                            • #15
                              От: WK 3.0 crd мнения?!

                              Първоначално публикуван от bloop Преглед на мнение
                              Аз продължавам с въпросите ..... поствам прозиволна картинка за да илюстрирам питането си ....
                              Първо решаваш колко пари ще дадеш за джипа (моя опит е, кола над 6 брутни месечн дохода почва да се усеща на бюджета на семейството) после я избираш по визия (външно) после седяш в него и виждаш дали ти "пасва", после технически оглед на конкретно избрания екземпляр, после каране и тестове ти какво искаш от него и той какво може да даде, виждате дали и с колко се разминавате, консултации със знайни и незнайни знаещи и "знаещи", определяне на бюджет за надджипване, определяне къде кой и какво ще прави..........те така, с други думи ела да видиш налифтени джипки и да решиш какво ти харесва....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X