Обява

Свий
Няма добавени обяви.

диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

    Изтрито ....
    Някой ползвал ли е някой от тези устройства за диагностика?
    Или да препоръча някое което е ползвал?
    Благодаря!
    Последно редактирано от CarTest™; 08-12-12, 13:51. Причина: Рекламен линк

  • #2
    От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

    Някой знаели от къде може да се намери софтуер. Има един сайт склад66 и в него има устройства някой ползвал ли е. Сложих линк но е изтрит.
    Ако някой знае друга информация може и на друг сайт?
    Ако може и да каже какво мога да вида като данни.

    Коментар


    • #3
      От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

      Първоначално публикуван от darealex Преглед на мнение
      Някой знаели от къде може да се намери софтуер. Има един сайт склад66 и в него има устройства някой ползвал ли е. Сложих линк но е изтрит.
      Ако някой знае друга информация може и на друг сайт?
      Ако може и да каже какво мога да вида като данни.


      Е, как да разбрем за какво става дума , като линка е е изтрит! Иначе за 3.1тд като цяло се чете от DBD3.,за скорости - Лаунча, а за двигател, казват че става КТСа. Последният не съм го пробвал.

      Коментар


      • #4
        От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

        Е, как да разбрем за какво става дума , като линка е е изтрит! Иначе за 3.1тд като цяло се чете от DBD3.,за скорости - Лаунча, а за двигател, казват че става КТСа. Последният не съм го пробвал.
        От къде мога да си закупя такова устройство или да препоръчаш някакво?
        Какво ще мога да вида с него?

        Коментар


        • #5
          От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

          Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
          Е, как да разбрем за какво става дума , като линка е е изтрит! Иначе за 3.1тд като цяло се чете от DBD3.,за скорости - Лаунча, а за двигател, казват че става КТСа. Последният не съм го пробвал.
          Както знаете, реклами не се допускат във Форума!
          А по въпроса:
          Да КТС-а го чете.

          Колегата можеше да пусне снимки или името на кодочетеца.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AD-ELM327-BT.jpg
Прегледи:1
Размер:21.0 КБ
ID:5433980Универсален интерфейс ELM327-Bluetooth OBDII CAN

            Това устройство може ли да ми свърши работа?
            Някой ползвал ли го е?

            Коментар


            • #7
              От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

              Първоначално публикуван от darealex Преглед на мнение
              От къде мога да си закупя такова устройствo...
              KTC - BOSCH - влизаш в сайта и звънкаш ...

              Коментар


              • #8
                От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                Гледам, че се занимаваш с диагностика. ,
                Закачали си такъв модел?
                Ти тази програма ли ползваш?
                Защото ходих на един сервиз и той ползваше на Bosh и каза по колко плаща на година за поддръжка 4-на сума. Обаче аз имам проблем с паленето на джипа и ми вика, че всичко ми е наред а аз виждам, че не иска да пали пък из форума пиши първо да мине през диагностика и да се види от къде е проблема. Пък от там ми казват, че всичко е наред. И за това си търся аз как мога сам да си правя замервания. Сега не искам да правя реклама на неща но просто искам някой да може да каже да купих си еди каква си машинка и ми показва еди какво си?
                За опел съм виждал 120 лв и показва много информация за колата но е за опел и определен модел. Аз не ми трябва сервиз а за лично ползване.

                Коментар


                • #9
                  От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                  Вчера ми пристигна скенера за грешки от Англия за 70 лева с доставката. Може да чете и трие грешки, изгася лампите за смяна на масло и дава информация в реално време при запален двигател. Дават го да работи на Гранд. Тествах го снощи на форда, аз заради него го купих. Работи и показва доста неща. Днес го тествах на 3 цилиндрова корса, също работи без проблем. Поддържа няколко протокола. Кабела е с мъжка 16 пинова букса, директно се включва на форда ми (КА) и на корсата без преходник.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBD2-Sanner-Eobd-Ecu-Tool-D900-Canscan-OBD2-Auto-Scanner-Obdii-Scanner-Scancan-D900.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:5433982
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                    Първоначално публикуван от darealex Преглед на мнение
                    ... И за това си търся аз как мога сам да си правя замервания...
                    То хубаво търсиш "програма", ама сам си се убедил, как колегата с "КТС-а", за който плаща четири цифрени суми на година само за подръжка, нищо не е видял. И това при положение, че е професионалист и има най доброто оборудване!
                    Аз не ползвам "програма" за старото поколение VM, защото не мога да имам всички програми. Като се наложи викам колега с КТС.

                    Коментар


                    • #11
                      От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                      Кажи какъв точно е проблема.Понякога VM мълчи като комунист на разпит и не казва какъв му е проблема,даже и на дилърския скенер.Тогава идва ред на едни други работи.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                        Колегата ssspeed е прав. Кажи какъв е проблема. Доста хора тук имаме опит с ВМ 3.1, все ще помогнем някак.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                          Да кажем като взех докато види ключа и палеше без проблем направо с кеф. Сега върти но не дава признак че иска да пали върти някъде около минута преди да запали. Акумулатора е нов 100 AH 830 стартов ток - нафтовия филтър е нов, въздушния филтър е нов. масло на двигател и то е сменено. Като почне да пали от начало малко туфка, свещи наред. Про- принцип мислих че има проблем от топлото да не иска да пали когато беше лято но сега остана и зима и пак същия проблем. Мислих ме че има някъде да има пробив в система и смуче въздух. Обаче като го по карам и вече загрее. И спра и го угася и после искам до 1 минута да го запаля пак почти става не възможно върти много повече преди да запали някъде около 2-4 минути. Просто незнам към какво да се насоча? Благодаря Ви ако някой може да сподели опит.

                          Коментар


                          • #14
                            От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                            Ако сте проверили свещите и въздуха може да е от помпа, но ако колата върви ок, значи не е помпа. Щом топъл не може да запали веднага, най вероятно е датчик и още по- вероятно проблема е в датчика на коляновия вал.
                            R 727cc BB KIT
                            ZJ V8
                            WK2 V6

                            Коментар


                            • #15
                              От: диагностика на Grand cherokee 3.1 TD

                              как мога да разбера дали е датчика на коляновия вал. Малко за тъп въпрос къде се намира този датчик и как да го проверя?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X