Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

    Джип, гранд, 95г. 5,2.
    Защо когато не е включен климатика му няма нищо, а при включен климатик загрява и хвърля водата?

  • #2
    До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

    колко градуса ти държи без клима ?
    и на колко градуса хвърли водата ?
    проверил ли си виското на перката, изчистил ли си между радиаторите и самите радиатори, промил ли си цялата охладителна система, а термостата работи ли ти правилно ?????
    проблемите може да са много.....
    Моя гранд без лкима държи 100 градуса и след 2 дни почвам по ред
    Последно редактирано от redair; 25-07-07, 17:31.
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

      Може би това ...

      Искам да ви споделя,една конструктивна недомислица според мен,която също да имате в предвид,в случаят имам Grand WJ 3.1 TD VM,двигател,след проверка и смяна на всичко възможно,от два пъти антифриз ,промивка на системата,радиатори,нова водна помпа и от всичкото резултат една голяма кръгла нула,колата в жегите си загряваше около о над 100 градуса,какво се оказа !
      Ако си пусна джипката да работи от студен двигател,с покачването на температурата до към и над 70 градуса,и проверка със списание,вискомуфата така се втвърдява,че реже списанието като ножица,без да се замисли,при включване на климатика обаче,принудително започва да върти една електрическа перка,която охлажда само радиатора на климатика,но конусът и на духане е концентриран точно върху вискомуфата на перката на радиатора и отстои на 3-5 см някъде от нея и я охлажда,и перката на радиатора,почва да се върти бавно,все едно е студен двигател и ми вдига температурата.Е тва е след едномесечно ходене по мъките,без климатик,пробвано е по родопите,с мръсна газ,няма мърдане на температурата от 90 градуса.Включа ли климатика,след един километър се охлажда вискомуфата и тепературата на 120 градуса. Сега мисля решени на тази тъпотия,дали има вискомуфи,които зацепват на по ниска температура и естественно,ефекта през минусовите зимни температури,тогава пък,няма да загрява.Абе имайте го в предвид и това.


      Копирано от Стефан ЕРА..

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

        не е това....
        5.2 нямат 2-ра перка
        ( поне моя няма )
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

          Причините наистина може да няколко,но самият факт,че губите течност е много обезпокоителен.Имах едно Чероки 2.1 тд,все губеше антифриз горкото,но много по малко,да кажем на 500 километра по половин литър,карах така може би над година,кво ли не му сменях и се оказа,гарнитура,та добре,че го усетих и веднага спрях,та избегнах водния удар,после шлайф,нова гарнитура 180 лева мастраф.Аз лично бих го проверил за това,имали и едно михурче в изравнителният съд,даже да ви се струва че се е разбалбукало от тръскане,замислете се за нова гарнотура.
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #6
            До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

            ТЦ!!!
            Има някви странни числа - 210 е по средата!!!
            260 е в края.няма духане в разширителния съд. Когато е без климатик - работи добре, но с климатик качва температура до 240 и аз го спирам, но тогава то изхвърля всичката вода.
            Преди не правеше така. След като майстора му свали газовото и несто до климатика, за да ми смени старите амортесиори с нови - усилени и после пак монтира всичко, с гордост ми спомена, 4е е затегнал някакво марку4е което отива кам газовото - за да го охлажда от кам разширителние съд. Бах ли му мамата, на другия ден ве4е имах загрял (и респективно изхвърлил водата) джип.
            Я да питам, разбрахте ли, 4е оправих проблема с предния кардан, като смених джаджите на стария с такива от УАЗКа. Баси майстора намерих В Бургас - до представителството над Алианц в комлука. Човека отряза кардана, пригоди го, разточи го, калиброва го на някакви ма6ини и заспа. УИ всичко това за 100 лв. А само за ябълката между двете карета ми искаха 360лв.

            Какви проверки да направя сега за това прословуто загряване, за да отида при свестен майстор и да му кажа точно какво да оправи?

            Коментар


            • #7
              До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

              Я ходи виж изобщо как е вързан тоя изпарител че нещо ме същиса. Иначе както се знае почваш ено по едно да проверяваш системата. Иначе най-приятно се лекува с електрически вентилатор от 5.9 моделът.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                Преди години си спомням, че имах случка с изпарител, който вкарваше газ във антифриза, но миришеше яко на газ в разширителя и не ми е изхвърляло водата. Това повече прилича на "духаща" гарнитура. Ако и водните съединения се одървят при запалване на мотора, причината 100 % е тази...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                  Пак казвам, проверете всичко по охлаждането, тоя чугунен осмак много трудно духа гарнитури дори при прегряване (не че не може де), така че най-вероятно е изпозадръстено всичко що може да охлажда...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                    Още една сламка: когато не е включен климатика всичко си е нормално. А да видим сега!?!?

                    А сега и отговора на загадката според моя майстор!
                    (Склонен съм да му вярвам) - капачката на радиатора има една клапа която е развалена и когато загрее малко повече (когато пускам климатика) прехвърля вода в разширителния съд - и от там на земята. В същото време в резервоара остава по - малко вода и вдига температурата! Ще сменя капачката и ще видя дали е прав. Сега ми предстои търсене на капачка за радиатор.

                    Днес смених гумите с 235 75 15 - не мърда на 150км в час, не посмях повече! Ласса. Сега другите ми останаха артък, накой ако ги иска, ги давам на символична цена.

                    Вече ще напиша книга - пътеводител за търсачи на всякъкви части в Бургас!!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                      Виж сега, това не е японска кола при която е много важно да е херметизирана системата, при 5.2 системата е преосигурена и работи добре дори без капачка изобщо. Щом от тапата загрява значе нещата са на ръба и им трябва много малко... Така че си смени тапата но проверявай всичко наред, включително промийте и изчистете радиаторите и отвътре и отвън.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                        Аз давам предложение за премехване на виското и заместването му с подходящи ел. вентилатори.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                          По принцип става, ама не решава проблема по същество. Иначе има за 5.9 двигателя който без преработки става за 5.2 на мястото на виското. Само че ще трябва да му измислиш датчик, щот на 5.9 го управлява компа
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                            Това с промиването дали мога да си го направя сам?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Я да видя защо ми загрява колата!!!!????

                              Относително. Отвътре можеш, има и разни препарати за тази цел. Обаче по-пипкаво е промиването на питата и междината между двата радиатора. Ако имаш пароструйка може и там да си поиграеш, като предварително изпоразкачиш всичко което успееш и което пречи, но не пръскаш от близо защото се кривят ламелите и става по-лошо. Най-добре да го напръскаш стабилно с вода, после с някакъв силен измиващ препарат и да го оставиш да покисне няколко минутки и после пак. и така докато не почне струята да минава сравнително лесно през питата. Обаче ВНИМАТЕЛНО всичко правиш.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X