Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

    Джипа ми загрява, след смяна на водна помпа, държи 100 градуса, при катерене до 110, перката работи но не охлажда;капачката на разширителното казанче не правеше вакум, смених, която отговаря на 1.4,старата беше 1.6, били могло това де е проблема, или е някъде другаде?Някой имал ли е такъв проблем?

  • #2
    От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

    Проблем може да бъде като в капачката, така и в самата нова водна
    помпа...
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

      Сравни ли двете водни помпи при подмяната, сигурен ли си в пътя на ремъка......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

        Имам същия проблем, вентилатора е хидравличен, имам клапан който не сработва и не позволява на вентилатора да се върти на високи обороти. Все още не съм намерил сервиз във Варна където могат да ми го сменят.

        Коментар


        • #5
          Re: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

          Първоначално публикуван от mitko.zhekov Преглед на мнение
          Джипа ми загрява, след смяна на водна помпа, държи 100 градуса, при катерене до 110, перката работи но не охлажда;
          А освен водна помпа да си сменявал термостат? Защото съдейки по моя Гранд това му е нормалното положение: термостата отваря на 85 градуса, поддържа температура малко преди 100 при кротко каране и прескача 100 при настъпване.

          Първоначално публикуван от mitko.zhekov Преглед на мнение
          капачката на разширителното казанче не правеше вакум, смених, която отговаря на 1.4,старата беше 1.6, били могло това де е проблема, или е някъде другаде?
          Капачката на разширителния съд не прави вакуум, а поддържа налягане за да не заври антифриза преди 130 градуса. И фабричната е точно на 1.6 бара.

          Първоначално публикуван от mitko.zhekov Преглед на мнение
          Някой имал ли е такъв проблем?
          Няма проблем според мен.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • #6
            От: Re: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

            Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
            ... термостата отваря на 85 градуса, поддържа температура малко преди 100 при кротко каране и прескача 100 при настъпване...
            Не знам правилно ли те разбирам, но ако казваш, че според теб е нормално да минава 100 градуса при нормално работеща охладителна система, то мисля, че грешиш. Независимо от карането при мен стрелката беше бетон и 100 градуса не е минавала никога. Без изключения.

            Коментар


            • #7
              Re: От: Re: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
              Не знам правилно ли те разбирам, но ако казваш, че според теб е нормално да минава 100 градуса при нормално работеща охладителна система, то мисля, че грешиш. Независимо от карането при мен стрелката беше бетон и 100 градуса не е минавала никога. Без изключения.
              И при мене не минаваше с новия термостат, та се видях в приключение на подбалканската: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146512

              Фабричната капачка поддържа 1.6 бара, което приблизително значи температура на кипене на охладителната течност над 135 градуса. Гледайки на таблото, една тънка чертичка е 15 градуса, което значи че червената област започва приблизително на 140-145 градуса, което съвсем добре си пасва с 1.6-те бара на капачката.

              Така че за мене прескачане до първата тънка черта след 100 е съвсем нормално и няма никакъв проблем.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
              Suzuki Grand Vitara 1.6
              LZ1ZPM

              Коментар


              • #8
                От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                Мернете я таз температура и с външен термометър.Случвало се е с включен климатик да показва и 110 без да има повреда(не успокоявам никого)И те това не ми е ясно какво значи " перката работи но не охлажда"-по какво се определи,че не охлажда.Може и радиатор да не е добре и термостат да е недоотворил.....Та така.Успех!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Нищо друго не съм сменял по джипа освен водна помпа и след като установих, че капачката не прави налягане смених и нея, но не оригиналната и сега започна да грее но максимум до 110 градуса. Преди да се наложи да сменим водната помпа джипа никога не е вдигал повече от 100 градуса без значение скоростта, височината, теглене на каравана. А " перката работи но не охлажда" имам предвид, когато джипа е в движение, охлажда след като спра. Мисля да сменя капачката с оригинална и от там да започна да търся къде е проблема. Някой ако има опит или други идеи моля пишете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                    Понеже говорим за мотор на Мерседес - знам за аналогичен случай с камион. След смяна на водната помпа - започнаха проблеми с прегряването. Насочете се в тази посока. Ако не сте исхвърлили старата водна помпа - отидете в магазина и я сравнете с новите, коите се продават. Може би ще откриете и разлики....
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Първоначално публикуван от mitko.zhekov Преглед на мнение
                      Нищо друго не съм сменял по джипа освен водна помпа и след като установих, че капачката не прави налягане смених и нея, но не оригиналната и сега започна да грее но максимум до 110 градуса. Преди да се наложи да сменим водната помпа джипа никога не е вдигал повече от 100 градуса без значение скоростта, височината, теглене на каравана. А " перката работи но не охлажда" имам предвид, когато джипа е в движение, охлажда след като спра. Мисля да сменя капачката с оригинална и от там да започна да търся къде е проблема. Някой ако има опит или други идеи моля пишете.
                      Няма проблем!!! При отворена система водата/антифриза кипи при ~100 градуса и температурата не може да се повиши повече.
                      Затова тези капачки имат клапан който ограничава максималното налягане до 1.6 бара - съответно температурата на кипене се повишава до ~130 градуса.
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                      Suzuki Grand Vitara 1.6
                      LZ1ZPM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Имам същият проблем някой може ли да ми каже как да изолирам хидравличната перка понеже искам да сложа електрическа благодаря предварително

                        Коментар


                        • Nikolajk
                          Nikolajk коментира
                          Редактиране на коментар
                          Привет колега,моят вентилатор е също хидравличен,но работи само на бързи обороти(втора степен),та идеята ми е да го сменя с елетрически.Ти смени ли твоя и ако да дай някакво инфо моля.

                      • #13
                        От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Първоначално публикуван от N.vvasilev Преглед на мнение
                        Имам същият проблем някой може ли да ми каже как да изолирам хидравличната перка понеже искам да сложа електрическа благодаря предварително
                        Ако хидравличния вентилатор работи , електрическият няма да помогне .
                        Промийте радиатора или го сменете с нов !!!
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • Nikolajk
                          Nikolajk коментира
                          Редактиране на коментар
                          Привет,ако хидравличният вентилатор работи но само на максимални обороти(втора степен)може ли да натоварва помпата хидравличната че да протече от семеринга на шайбата?
                          HEMI 5,7

                      • #14
                        От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                        Първоначално публикуван от N.vvasilev Преглед на мнение
                        Имам същият проблем някой може ли да ми каже как да изолирам хидравличната перка понеже искам да сложа електрическа благодаря предварително
                        Смени си радиатора

                        Коментар


                        • #15
                          От: Прегряване при Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                          Смени си радиатора
                          Някой може ли да ми каже каква трябва да е водната помпа на гранд чероки 2.7 има два модела единия е с открити лопатки а другия лопатките са му между две шайби джипа грее като се кара д повече газ

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X