Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

    Съгласен съм със sparky, че е добре да се огледа добре конуса на шенкела... Некадърно конструирания възел товари болта, и може и да го счупи, освен да го изтръгне от чашката.
    А вероятността за счупване е доста по-голяма при неплътно прилягане на конусите - точковото натоварване води до доста по-бърза умора на материала... На времето така се чупеха задните полуоски на Шкодичките - малко разбит конус на барабана, и сглобката с полуоската започваше да 'скърца'... И ако не обърнеш внимание - колелото оси тръгваше с парчето полуоска по свой път...
    Те нали затова рекламират 'солвера' - че горната част на болта била с по-голям диаметър и съответно - понасяща по-големи натоварвания, намалявайки вероятността за счупване...
    Обаче солвера едва ли може да реши въпроса с износването и изтръгването на болта от чашката - там единствено леко подобреното смазване може да подобри лееееко нещата.
    А може да са го направили с ръчно смазване, за да го оглеждаш редовно
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
      ТЛК90/95. Конссструкцията е същата ефектт също. Но фабричните шарнири са добре поне там.
      Даа .... прави впечетление, че и при Джип, и при Тойота на следващите модели тоя възел е променен ....

      Коментар


      • #63
        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

        Факта е че моето Либърти го купих на 60 хиляди и го продадох малко над 100 и все си беше с оригиналните и никога не съм усетил да има луфт ли нещо такова. Още повече да се разкачи. След мен го кара собственика на автокъщата в Плевен и най-накрая го купиха едни руснаци и си замина. Това до към 150 хиляди реални. Така че явно си зависи от мат`ряла дет се ползва. Конверсии не съм виждал, тунинговите кнъкели и те са със същото захващане, само им е по-друга геометрията с идеята да се налифти по-лесно.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #64
          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Аз доста търсих. Друга подобна мастурбация в автомобилостроенето не открих.
          Има има - Форд Тъндърбърд. Само дето там е целия носач, не можеш да смениш само шарнира.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #65
            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            така или иначе, ще се сменя май диференциал,
            Tова зашо?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #66
              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

              Като каза за "геометрия" .... тая S-ка която прави рамото на носача намалява натоварването на възела, май.

              Коментар


              • #67
                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                Давайте отнякъде един кникъл да го изработим наново, то се е видяло че ще трябва както сме тръгнали по пътя на дебелия туних.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #68
                  От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                  Има хляб ... Спарки прави нови носачи за Терано и се справя добре ...
                  Но ще трябват и други преработки, и проби ... грешки ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                    За конуса.... Заблудата е моя. От снимката горе помислих че се троши по средата на конуса, а той се троши точно преди топката, в най-тънката част.
                    Райбероване няма да помогне в случая.

                    За носача - тия, които правя за терано са поне 2-3 пъти по-здрави и масивни от оригиналните, и са горни, а там натоварването е мижаво и има бушони - при претоварване се гъне оста на носача към шасито или шенкела, ако съвсем прекалиш.

                    За да стане същото с долен означава сериозно преоразмеряване и поне 2 пъти по-голямо тегло от оригиналния и обикновено се получава добре след от 2-3 опита, освен ако от някъде не може да се намери 3D модел на окачването на возилото (май има от къде, ама е платен). Долу бушон обикновено е самия носач - гъне се при претоварване. Ако има начин да се присади някакъв фабричен от друг Jeep е по-доброто решение, вероятно и по-евтиното.
                    Последно редактирано от sparkybg; 08-12-15, 10:38.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                      Май според снимките конструктивния проблем е бил с шенкела - ухото е проектирано прекалено близо до карето... Затова не са могли да го направят както трябва...
                      Същата причина може да попречи за преоразмеряване на болта - може просто да няма място..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                        Миналата година и аз смених и от двете страни, защото при рутинен преглед на предницата се усъмнихме в здравословното им състояние. Иначе за 2007-ма моделна година (какъвто е моят KJ) не съм виждал recall информация. Сложих оригинални MOPAR-ски, P/N 05114037AI.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                          Лошото е, че няма по моргите KK-Черокита, нито "Нитро", да не говорим, че в ebay се твърди, че шенкели и носачи от "Нитро" не ставали за КК. А нови тези части са по 220-300 $ парчето и с шипинг и ДДС ще стане "майка си и баща си". Бих взел комплект носачи с шенкели, само за пробата дали биха с умерен "мунинг" паснали на KJ, но 2-3 хиляди $ не ми се дават за нови само за експеримента. Някой ако чуе за нещо от КК или "Нитро" по морги, да сигнализира!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Аз доста търсих. Друга подобна мастурбация в автомобилостроенето не открих.
                            Тръгнах да търся руски рецепти за "мунинг" и реших да се запозная първо с терминологията И ето на какво попаднах тук:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:podveska.JPG
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5694526
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #74
                              От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                              Това дето го гледаш е Макферсън.... В конкретния случай на схемата се вижда, че единственото вертикално усилие на долния ябълковиден болт е от усилието на стабилизиращата щанга...
                              Докато при теб цялото тегло на автомобила (поне според снимките) се носи от долния ябълковиден болт в посока 'изваждане от ябълката' (върху долното А-рамо работи пружината и амортисьора)....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Късмет ? Да не подценяваме сервизните бюлетини !

                                Абсолютно, това е като на оня голф, където го пуснах по назад и там не може да има такива проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X