Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Чероки 2,1 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за Чероки 2,1 тди

    Първоначално публикуван от nasko petkov Преглед на мнение
    Наясно съм как работят тези неща ... То на регулатора нали това трябва да му е работата като настъпеш и да пуска повече нафта...
    Повече от зададеното количество, чрез регулиращия винт не може да пусне. Както си писал по горе, това е регулатор (компенсатор на налягането в смукателния колектор) и неговата функция е не да "пусне повече", а да регулира (намали, увеличи) в зависимост от плътноста на въздуха в смукателния колектор. Това регулиране (в случая ни интересува увеличаване) се извършва до стойностите на максималната порция гориво. Тоест, ако искаш повече гориво при пълно натоватване, го задаваш от регулиращия винт.
    Трябваше да питаш, преди да бъзикаш помпата. Сега ме съмнява, че ще намериш човек да я регулира в нормите.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за Чероки 2,1 тди

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Трябваше да питаш, преди да бъзикаш помпата. Сега ме съмнява, че ще намериш човек да я регулира в нормите.
      Тя помпата си беше бутана преди мен...Видно от много неща
      Пломбата на винта за нафтата е освободена . Белезите на центровки и почти всички болчета и гайки който са белязани с точка боя(предполагам фабрично )са разбутани...
      Аз затова пипам (където не ми е работа) щото си мисля че по лошо не мога да направя.( освен да науча нещо ново)
      А от това болче и с малко предварение съм го докарвал да поддържа 80км/ч почти навсякъде с 4 човека и много багаж..( при ходенето на почивка миналата година)и разхода основно извънградско излезе 8,5л/100 но при същите настройки разхода градско е над 15/100( и то без багаж и хора) и си пропушва черно.
      В обратния вариант с намалена нафта Градско мах.11/100 ( града ни е малък и го карам пенсионерската --на обороти)но за извън града (като види дори малко баирче и вика ще спирам)излиза разход над 12( това пак без багаж с 2ма човека) и му врътвам болчето пак
      Та целта ми е да го докарам хем да върви добре(като за този мотор) хем да гори по нормално( нормално според мен е около 8-9 извънградско и до 11-12 градско)
      Накрая май ще и направя дисекция на помпата
      Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X