Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Грубоватичка идва,но нали Джипа е със силов туинг...Без намеса върху оргиналната броня няма да се мина-все пак захващането на стоиката трябва да е за нещо стабилно.
    Разбирам, но в моя случай няма такъв "силов тунинг". Това "желязо" отзад, не ми се връзва извън гората. За това "идеята" ми първоначално беше дали да не се използва теглича, подобно на багажник за байкове примерно, който не е, кой знае какво и върши работа за 3 колелета и е до 50 кг.?!
    А има ли начин - "желязото-броня" отзад да се вгради в оригиналната броня (в хоризонталната, силова част)?
    Някой, който е свалял, разглобявал, преправял, сменял отзад да сподели...
    Вертикалната ок - примерно, както е показана - с механизъм/шарнир, но да се изпипа откъм материал, дизайн, покритие, боя.
    Не че гоня ефект - но бих искал да се запази стила на оригиналната визия в случая!
    Да го кажем другояче, т.е как да изглежда като излязла от магазина, а не от работилницата?!
    П.П. И е ясно, че в случая няма да е за 100 лв.
    Последно редактирано от ivied; 23-12-11, 16:27. Причина: дефекта - в ефект и 100 лв.

    Коментар


    • #17
      От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

      ivied, в нета има много различни варианти на Spare Wheel Carriers /стойка за резервната гума/. Като се почне от такава за монтаж на теглича:

      След това примерно по-сложните с монтаж отзад на бронята:



      Тази последната вероятно би могла и да се вгради вътре в бронята, като едната половина е скрита вътре, а отвън да е само отварящата се част. Въпросът е дали има кой да изработи такава стойка така, че да се впише добре в заводската броня, да е с добър външен вид и същевременно да е функционална. Ако има кой да я направи да изглежда поне като тези на снимките вероятно ще си струва цената.
      P.S. Съжалявам за многото снимки /ако на някой му се сторят много/!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #18
        От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

        хайде де ?
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #19
          От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
          ivied, в нета има много различни варианти на Spare Wheel Carriers /стойка за резервната гума/. Ако има кой да я направи да изглежда поне като тези на снимките вероятно ще си струва цената.
          P.S. Съжалявам за многото снимки /ако на някой му се сторят много/!
          Напротив, хич не са много и ще са ми много полезни! Благодаря ти! Харесах си даже последната. Доста добре изработена. Въпроса сега е: как да си доставя такава "Tiregate" и на каква цена или има ли някой да я направи 1:1 ?! Ще се разровя по празниците...

          Коментар


          • #20
            От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

            Нещо като последната,но с врадена в бронята основа,ми се чини най-симпатично.Иначе изнася цялата стоика доста назад.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #21
              От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

              Здравейте колеги ! честита ви коледа !!!
              Като гледам това че не съм натоварен , мога да направя по чертеж стойка за резервна гума , на Л.С. за повече подробности , за да не задръстваме темата Приятни коледни праздници
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • #22
                От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                Здравейте колеги и весели празници!Иво стойките изглеждат добре но помислил ли си за заключването,като имам наблюдения от други модели мисля ,че ще се получи доста неприятен шум.Направих една за тавана и не изглежда зле ,мини и я виж.

                Коментар


                • #23
                  От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                  Това е добре дето си решил този проблем аз също съм си мислил, но отхвърлих тази идея.Не дай си боже дет се казва да сменяш гума и то точно в най-гадното място както става.....Просто е неудобна...но пак си е компромис..
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stoika.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5353565Не е Jeep ,но за идея?
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]425483[/ATTACH]Не е Jeep ,но за идея?
                      Не е никак зле! Изглежда като от магазин, не от гараж... А колко лесно става отварянето и затварянето? На кой е тази джипка? Кой и къде е правена стойката?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                        Тази стойка си е оригинална, аз имах такава на служебния МЛ преди време, не е правена в гараж
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                          Явно не е гаражна изработка.Не знам подробности,беше паркирана на улицата.
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                            Този вариант на стойка за резервната гума е често срещан при Mercedes ML. Не зная дали е оригинално заводско изпълнение или е нещо монтирано после. Прилича ми на някакъв Aftermarket kit. Обикновено върви със страничните тръби /side guards/. За да се отвори капака на багажника, тази стойка май се сваля надолу, което не е особено удачно. Поне според мен, така свалена назад и "просната" на асфалта, стойката пречи на достъпа до багажника. Ако е възможно да се отваря настрани, би било по-удобно.
                            Поздрави!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стойка за резервната гума извън купето на Гранд ZJ

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              Този вариант на стойка за резервната гума е често срещан при Mercedes ML. Не зная дали е оригинално заводско изпълнение или е нещо монтирано после. Прилича ми на някакъв Aftermarket kit. Обикновено върви със страничните тръби /side guards/. За да се отвори капака на багажника, тази стойка май се сваля надолу, което не е особено удачно. Поне според мен, така свалена назад и "просната" на асфалта, стойката пречи на достъпа до багажника. Ако е възможно да се отваря настрани, би било по-удобно.
                              Поздрави!
                              Точно описание,доста нефункционална вещ.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X