Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
    При това повдигане няма ли да влязат по големи гуми от 31 ци ?
    .....а Марто и аз т`ва щях да питам, а и що АТ а не кални?

    Коментар


    • #77
      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

      Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
      При това повдигане няма ли да влязат по големи гуми от 31 ци ?
      Реалното повдигане на окачването в случая е 2" или 5,8 сантиметра - колкото са подложките на пружините. Предполагам, че ще могат да влязат и 32-ки, но няма да има място за тях в калниците, защото очаквания ефект от по-дългите амортисьори и новите щанги е, по-добра (голяма) артикулация на мостовете. Идеалния вариант на този етап бе да сменя и оргиналните биалетки на стабилизиращата щанга с такива, регулеруема дължина (да ги удължа един вид) или с дисконектори (да мога да ги откачам извън асфалта), но за съжаление към момента финансовите ми възможности са силно ограничени (иначе директно отивахме на фаза 2 - 4,5" лифт и т.н.) и дори, и това което правя сега ми е пряко сили...

      .....а Марто и аз т`ва щях да питам, а и що АТ а не кални
      Мисля, че по-горе съм отговорил до известна степен... В случая просто се надявам да оптимизирам работата на окачването и да го освежа. Това не означава, че не продължавам да бъда в "Паркетни войски". Джипа ще става за разходки и софт заигравки, а наличието на кални гуми при това условие (нямам и лебедка за сега), ще ме подтиква да се навирам на места където нямам работа към момента (не, че на края няма да стане така де...). За сега това е и единствения автомобил в семейството и употребата му е основно на асфалта, което е още една причина да сложа АТ гуми.

      Коментар


      • #78
        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        ... да сменя и оргиналните биалетки на стабилизиращата щанга с такива, регулеруема дължина (да ги удължа един вид) ...
        Това няма да е зле да го направиш, защото лифт + усилена щанга + оригиналните биелетки може да доведат до това.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Това няма да е зле да го направиш, защото лифт + усилена щанга + оригиналните биелетки може да доведат до това.
          Знам го това Чавдаре, затова и съм го споменал по-горе... Ще мислим днес, дали не може да се сътвори някакво ТНТМ с оригиналните..!?!

          Коментар


          • #80
            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

            Каква усилена стабилизираща щанга си намерил, че се притесняваш от можене да доведе до това. Това на снимката е WJ. При ZJ няма такъв проблем. Проблема от усилените стабилизиращи щанги при ZJ е че се късат предните биалети. За 2" подложки не ти трябват по-дълги биалети че ще трябва и място в предните подкалници да им търсиш. Реално след лифта, окачването ще е с 2-3см по-висок от дизеловия 2.5. Този с 35-иците е така, само че е много рязан за да не опират гумите. За толкова малък лифт и по-дълги напречни щанги не ти трябват.

            Коментар


            • #81
              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

              Ами Пламене, като си прав, прав си мама му стара! Щангите са доста яки, но са за лифт 4" и задната така и не я монтирахме (обрана на максимум се оказа по-дълга с 3 см. от оригиналната и измести задния мост в ляво (гледан с лице към задницата на колата) - лифта не успя да поеме разликата), тоест демонтирахме я и върнахме оригиналната... Предната я оставихме по-дълга с 1 см. но поради липсата на време нямаше проби и се оказа, че предния мост леко е изместен в ляво (гледан с лице към предницата на колата), но не е болка за умирачка - има възможност да се регулира щангата и моста да се центрира перфектно, но това в сряда и после на реглаж. След като събрахме предницата наистина се оказа, че няма нужда от по-дълги биалетки... Липсва измерима разлика в позицията на стабилизиращата щанга от преди лифта, нито се забелязва някакво отклонение в ъгъла на биалетките или пък да са под напрежение. Факта, че са с шарнири в горния край определено оказва влияние - има достатъчно аванс безпроблемно да поемат колебания по X, Y и Z! С две думи останаха да се направят само леки настройки и всичко ще е на 6. Иначе изводите какви са..?!! На който му се клати Гранда, да си смени амовете!!! Моя стана като тухла в сравнение с това което беше преди... Клатенето изчезна почти на 100%... Много добра артикулация на мостовете... Единствения шум който се чува е от гумите, които стриктно следват грунда. Най-добре се усети по паветата и през трамвайните релси - само шум и никакви вибрации! Возията стана много приятна и стегната (в никакъв случай твърда)! Лифта си стана точно 5,8 см. Още не съм монтирал 31-ците, че не остана време... Като ги сложа и тях - ще се вдигне още и тогава ще снимам джипа и ще кача снимки! Като цяло съм изключително доволен от този нискобюджетен вариант за лифт - резултата е отличен! Друго което си струва да се отбележи е, че след като смених маслото в скоростите джипа превключва значително по-плавно и незабележимо! За сега толкова (минал съм само 4-5 километра от сервиза на Андро до нас).
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-04-12, 21:31.

              Коментар


              • #82
                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                Точим зъби за тест
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #83
                  От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Точим зъби за тест
                  Скоро ще те огрее..

                  Коментар


                  • #84
                    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Точим зъби за тест
                    Решил си да сменяш возилото ли?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Решил си да сменяш возилото ли?
                      Няма ни изгледи ни надежда,просто сравнителен тест преди и сега. Обещавам теста да е кротък, да не се опитвам да го правя кабрио и т.н. Харесва ми като за по пътя и в по-екстемни пътни условия но за в гората определено не е. Там аз си подбутвам камъни и дърве, и не ми пука какви щети ще понесе машината, стига да се движи. Иначе в това магаре ме кефи мощният двигател, поведението на пътя, удобствата. Просто различни предназначения имат и той Марто си го е написал.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #86
                        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                        Ето и малко снимки за да добиете представа какво се получи в крайна сметка! Тубата за вода е от най-големите - с вместимост 11 литра...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1203.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5370020

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1204.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5370021

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1205.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5370022

                        Коментар


                        • #87
                          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                          А, наведи се де !
                          И го снимай и отдолу. Колко инча е лифта в крайна сметка ?
                          Това не ми изглежда на 2 инча. Може би пружините са меки ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #88
                            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                            Естествено е, че има известна умора в пружините! Въпреки това се вдигна доста.. Аз съм доволен! Това ли те интересува:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1193.jpg
Прегледи:1
Размер:178.2 КБ
ID:5370028

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1194.jpg
Прегледи:1
Размер:179.4 КБ
ID:5370029

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1195.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5370030

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1196.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5370031

                            Коментар


                            • #89
                              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                              Да !
                              Това вече друга бира му се казва.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #90
                                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                А, наведи се де !
                                И го снимай и отдолу. Колко инча е лифта в крайна сметка ?
                                Това не ми изглежда на 2 инча. Може би пружините са меки ?
                                Стана ми любопитно какво не ти изглежда като лифт 2"... ?!! Виж колко е висока една 11 литрова туба " Девин"... Праговете ми са на половин метър от земята...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X