Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

    Първоначално публикуван от robi Преглед на мнение
    Честито и от мен,голям мерак ти беше!Само ми кажи как се чувстваш от VM-а да се качиш на бензин,защото и аз минах по този път преди 20 дена и ми е интересно какво мислиш ти?
    Ами как да се чувствам...?!! Като човек с Jeep V8... (ама правилния V8 )! Колата е уникална!!!

    Коментар


    • #32
      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      Честито!Сигурно имаш и някоя снимка за мотивация на бъдещия проект,как ще изглежда......много или малко мутирал!
      Ето ти не една, а две снимки:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131_0605_01_z+baja_1994_jeep_grand_cherokee+jump.jpg
Прегледи:2
Размер:86.8 КБ
ID:5324675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131_0605_02_z+baja_1994_jeep_grand_cherokee+top_view_rock_crawl.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5324676

      Коментар


      • #33
        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

        Със здраве да се кара!

        Коментар


        • #34
          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

          Честито Марто! Много безаварийни километри и все хубави новини да четем за този екземпляр.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #35
            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

            Охххх като се сетя как гългочи V8-ка...................... Айде честит да ти е
            Лудак

            Коментар


            • #36
              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

              Вчера открих още една много забавна страна на този мотор... При подаване на газ (нормална) - при потегляне, по-чувствителните аларми на съседните по паркинг автомобили се включват! Чудя се ако туря един Ремус или просто откача резонаторното гърне, дали няма да им паднат броните ако "кик-на" осмака малко по-яко..?!!

              Коментар


              • #37
                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                Пу, пу ...
                Ми то мнооо `арно бре, Марто...
                Кърмъзъ, ачик кърмъзъ...
                Чок гюзел, чок...

                Що не е залепена темата, за вечни поздравления?

                Това, като го гледам, ще си преосмисля концепцията за японски джип - Митсу, и немска кола - Бенц...
                Май джипките трябва да са двя - и една хамеликанска...

                Ма що му е километража милеаж?

                Или да не питам - я наздраве, и честито!!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Ма що му е километража милеаж?

                  Или да не питам - я наздраве, и честито!!!!
                  Ми познай - щото е хамериканец.. Вкаран е у швейцарско на 3 000 мили и после в БГ края на това лято! По ВИН всичко съвпада със сервизната книжка! Направо бия гъза в тавана...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                    Е то чак кръгче няма да искаме, ама да земеш поне да повозиш !? Нас, простосмертного.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Е то чак кръгче няма да искаме, ама да земеш поне да повозиш !? Нас, простосмертного.
                      Ако се обръснеш малко и облечеш нещо по-така....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        За лудия и умората си много прав! Само се потя.... Преди 35-ците, Близнаците трябва да се позанимаят с него, ама всичко по реда и времето си! Иначе правилно усещаш на къде вървят нещата...
                        Тръгнаха ли нещата леко-леко в "предусещаната" посока или посоката е сменена в правилната
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                          Както е казано - всичко опира до "кеша"...!!! Април месец предстоят задължителните упражнения - пълно обслужване (ама наистина пълно) включващо - подмяна на всички масла и хидравлична течност, всички филтри (вкл. скоростна кутия), пистов ремък, всички ролки, нови спирачни дискове и накладки. Освен това ще има рефрешване на окачването включващо нови пружини и амортисьори +2" и една регулируема щанга за целта. Мисля да завърша този етап и с едни хубави 31-ци, като съм се прицелил в Good Year Duratrack - дай боже да има, ако не ще са други... Всичко е в процес на поръчка от САЩ и трябва да е тука месец април. Мисля да махна и катализатора и да опъна една хубава права тръба на неговото място. След тази интервенция вече ще съм напълно спокоен за състоянието на колата и ще мога да я вкарвам в гората, макар и не така както ми се иска. След това следва проектиране на носеща конструкция (рама) и четирилинково окачване с койловър-и. Според цената и наличния кеш ще се огледам, и за два моста Dana 60, но тях мога да ги отложа и за по-късен етап, а да подсиля оригиналните Dana 30 и Dana 44. Силовите брони, лебедката и клетка (без да си развалям интериора и комфорта) също са част от идеята. Идеалния вариант е да ги направя заедно с окачването, но пак всичко опира до парите (сигурно ще го вкарам в бокса когато имам възможност да направя всичко наведнъж)... Та така стоят нещата при мен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            ... Силовите брони, лебедката и клетка (без да си развалям интериора и комфорта) също са част от идеята ...
                            Опасявам се, че ще те разочаровам, но клетка няма как да направиш като хората, без най-малкото да развалиш интериора.
                            Тръбите на клетката трябва да стъпват на пети, заварени за пода - няма как да стане без да накълцаш мокета.
                            Основният ролбар, който е много важно да е направен добре, няма как да се изпълни без да пречи на седящите отзад, а може би и на предните седалки.
                            Отпред тръбите трябва да вървят по колонките,а това означава да се реже таблото, при което може да пострадат и въздуховодите. Ако не искаш да режеш, трябва да отидеш на някакъв подобен вариант ...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZJ8PTDash.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5338984

                            който е отврат, защото нито клетката е съвсем както трябва, нито интериорът на колата изглежда по-добре.

                            Таванът ще придобие някакъв подобен изглед

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zjcage2.jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5338994

                            а, за да запазиш тапицерията, тръбите ще трябва да стоят по-ниско с риск за главите на по-високи пътници.

                            А бе, изобщо е много трудно да съчетаеш в едно кола за екстремен офроуд (какъвто предполага наличието на клетка) и ежедневно возило. Все едното няма да е като хората.
                            Отделен въпрос е дали искаш тази кола да си я имаш все за тебе ...
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-12, 08:46.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                              Знам за клетката, Чаво! Няма да мине без компромиси с интериора, но компромиси с клетката няма да има - за това дето ми се върти в главата най-важното е да остана жив, ако не дай си боже стане нещо. Ако трябва (а ще трябава) ще се реже таблото и въздуховоди ще се преправят... За задната част на купето имам идея как да реша проблема с централните конзоли (на тавана и между седалките. Евентуално ще загубя малко от хода им назад, но това не е болка за умиране, както и мокета...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                                Лелеее чак сега виждам темата, ама както каза колегата по-горе темата е вечна

                                Честито и милиони мили безаварийни, пък на сбирката другата седмица и поздравления на живо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X