Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за дистанционно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за дистанционно

    Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
    Като отидох при ключар с моето дистанционно той го цъкна и показа 434 МХц на джаджата, след това ми показа с едно американско дистанционно, те са на 343 МХц (приблизителни стойности ни ги помня на 100%).

    Американските и европейските дистанционни са несъвместими, не могат да се препрограмират и т.н., като разбира се американските са в ПЪТИ по-евтини. Аз затова и сега търся европейско или на старо, или евтино ново, номерът на частта на моето е 56036862ab и ми казват, че вече не се произвеждат и е заменено с 56036862AC.

    Аз търся потвърждение, че наистина 56036862AC е напълно съвместимо с 56036862ab преди да хвърлям пари.
    Мога да потвърдя като дадеш номер на рамата !
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за дистанционно

      Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
      Въпросът ми е, дали това /или нещо от този вид/ ще стане да си направя едно за резерва към втория ключ, че за него нямам дистанционно и освен отключване/заключване, дали ще може да се самообучи да ми управлява и имобилайзера?

      Имобилайзера е в ключа , ако пали с този ключ няма проблем да обучиш още едно дистанционно , за ключа трябва пин код но и ключар може да го въведе
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за дистанционно

        Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
        Въпросът ми е, дали това /или нещо от този вид/ ще стане да си направя едно за резерва към втория ключ, че за него нямам дистанционно и освен отключване/заключване, дали ще може да се самообучи да ми управлява и имобилайзера?
        Имобилайзерът няма нищо общо с дистанционното за управление на централното заключване /keyless entry remote/. Системата на имобилайзера се състои от транспондер /микрочип - Cripto Transponder/, който се намира в главата на ключа, премо-предавателна антена /електронен модул Base Station read-write IC Microcontroller/ намираща се около патрона на контактния ключ.

        Това е примерна схема на системата:

        В ключа има един малък микрочип - нещо подобно на това:



        А това е четящата антена около ключа:


        В случая трябва само дистанционното /keyless entry remote/ да е съвместимо като честота с оригиналното и могат да се обучат направо на автомобила.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за дистанционно

          Баш
          При по-старите преди 99 г. , като XJ и ZJ на пример дистанционното деактивира имобилайзера !!!
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за дистанционно

            Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
            Може ли някой да ми потвърди, че 56036862AC и идентично с 56036862ab? Дилемата е дали да търся 56036862ab на старо или спокойно да купувам 56036862AC. Търся за XJ 99, на европейската честота.

            Това са твоите номера : 56036862AB 56036862AC
            Успех
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за дистанционно

              Благодаря, Еди! Сигурно си видял, че ти пратих номера на рамата, за който пита по-горе. Понеже 56036862AB са намира само на старо вече 56036862AC има ли го за под 200лв. и къде?!

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за дистанционно

                Аз да не съм магесник 303 лв. в Б.Ст. мопар търси другаде или 2-ра употреба
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за дистанционно

                  Просто събирам информация от където мога, благодаря

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за дистанционно

                    Ще помоля и аз за помощ,купих си ключ (китаиски)с 4ри бутона добавих го към компютъра на колата и сега няма проблеми с паленето,но не мога да синхронизирам нито един от бутоните.Пробвах с процедурата с натискането на паник бутона и този за отключване но нещо не се получава.Става въпрос за grand cherokee WK 4,7 2005 американско .Ще ви бъда благодарен ако дадете някави съвети.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за дистанционно

                      Здрасти , при въвеждането на този тип ключове се въвежда и дистанционното , така че ако сте спазили процедурата би трябвало да тръгне всичко , отделно китаеца има ли батерия
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за дистанционно

                        Благодаря за бързият отговор.Има батерия китаичето ,пробвах и с нова батерика но резултата е същия.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за дистанционно

                          Ами ела да видим защо не работи !!!
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за дистанционно

                            От Варна съм,скоро ще идвам към София но незнам дали ще пътувам с джипката.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за дистанционно

                              Здравейте! Да си изплача мъката Купих моя Jeep Cherokee 2.8CRD 2005 с един ключ - доста очукан, без "ухо" за ключодържател, износен и с изтрити бутони. Попитах тук-таме из града (Стара Загора) и ми казаха, че не е никакъв пробем да се направи дубликат. Насочиха ме към сервиз (не знам дали е уместно да го споменавам), който се занимава само с електрониката по автомобилите и гарантирано правят ключове. Отидох с джипката, с уверението, че е работа за един-два часа. След втория час имах ключ, който може да запали (разпознава се от имобилайзера) но не се разпознава от алармата - не може да отключва колата. Ключът ми е с три бутона - отключено, заключено и х2 за стъклото на багажника. Казаха ми, че трябвало малко повече време и да оставя колата. Оставих я на 13.03. и си я взех днес. Нищо не са направили. Показаха ми три-четири ключа, които палят, но нито един, който отключва и заключва дистанционно колата. Имала била проблем някакъв, не можело да се вкара друг ключ, викали били "майстори" от Пловдив, говорили били с майстори от София.... Наистина ли е толкова голям проблем изработването и регистрирането на друг ключ?!
                              В крайна сметка пак съм си със стария ключ и няма кой да ми изработи дубликат. BTW Забелязах, че при тръгване, след около минута ми заключва всички врати. Не зная откъде да го премахна това заключване, защото се опасявам, че някой път ще го оставя запален и ако се заключи ще го обикалям като голям камък. Някакви идея как мога да изключа това заключване? Ако представлява интерес ще подшушна и името на сервиза.
                              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за дистанционно

                                Това със заключването не се ли прави от настройките на бордовия комп?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X