Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой може ли да ми помогне ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой може ли да ми помогне ?

    Здравеите! Искам да попитам нещо. Имам JEEP GRAND CHEROKI 97-ма 2.5 ТD! От 3 седмици на сам нещо не е добре със скоростта. ПОвече от 100 км в час неиска да вдигне! На 1-ва прави 20 2-ра 40 3-та 60 4-та 80 5-та 100 и повече от 100 не мърда и и оборотите и са не повече от 2000-2500! Някой може ли да ми помогне от какво може да е и на някои случвало ли му се е??? Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете! Благодаря Ви предварително!!!

  • #2
    От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

    Първоначално публикуван от g0g0lin0 Преглед на мнение
    Здравеите! Искам да попитам нещо. Имам JEEP GRAND CHEROKI 97-ма 2.5 ТD! От 3 седмици на сам нещо не е добре със скоростта. ПОвече от 100 км в час неиска да вдигне! На 1-ва прави 20 2-ра 40 3-та 60 4-та 80 5-та 100 и повече от 100 не мърда и и оборотите и са не повече от 2000-2500! Някой може ли да ми помогне от какво може да е и на някои случвало ли му се е??? Много ще съм Ви благодарен ако ми помогнете! Благодаря Ви предварително!!!
    само в сервиз може да ти се помогне...
    като загрее как е?
    лесно ли пали?
    като спреш - мирише ли на странно около колата?
    и какво е това гранд чероки с 2,5 мотор???

    Коментар


    • #3
      От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

      като начало горивен филтър
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #4
        От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

        Спукан маркуч на турбото.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

          От модела е проблема....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

            Може да е причината и в "умната дюза". Когато няма сигнал от нея, компютъра влиза в сервизен режим и ограничава скоростта. Причината може и да е и от друг датчик липсата на чийто сигнал кара компютъра да влезе в сервизен режим. Най-бързо може да се диагностицира проблема на тестера в сервиз - Балканстар или Сервиз на Бош.

            Коментар


            • #7
              От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

              Значи,че или е KLIRS,или KLIRX мотор.На подсказката за входящия въздух бих репликирал:Ако не излиза през ауспуха ква е разликата кво и колко влиза-горивната камера е пълна с пушеци.На питащият-питане:защо на предавка,а на място обороти може ли да прави,по инерция търкаля ли нормално.....и такива.Сподели нещо конкретно,иначе как?
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                само в сервиз може да ти се помогне...
                като загрее как е?
                лесно ли пали?
                като спреш - мирише ли на странно около колата?
                и какво е това гранд чероки с 2,5 мотор???

                Като загрее си е много добре!
                Пали си както си е палила винаги няма никакъв проблем с паленето
                На нищо особено не мирише
                МИ JEEP GRAND CHEROKI LEMITED 1997g

                Коментар


                • #9
                  От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                  Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
                  Може да е причината и в "умната дюза". Когато няма сигнал от нея, компютъра влиза в сервизен режим и ограничава скоростта. Причината може и да е и от друг датчик липсата на чийто сигнал кара компютъра да влезе в сервизен режим. Най-бързо може да се диагностицира проблема на тестера в сервиз - Балканстар или Сервиз на Бош.
                  Закачихме го на компютър за диагностика но по компютъра не откриха никакви грешки! И казаха, че може да е от някаква дюза но не бил сигурен или може да е от някои кабели да имат до половината мощност да не отива мощността до края или можело да е от някой датчик които не го отчита на компютъра и да не го показва на таблото като е изгорял! А много малко сервизи имат такава програма за диагностика на тоя модел.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                    Спукан маркуч на турбото.


                    Къде се намира тоя маркуч на турбото? Наистина като се замисля от 60км до 80км като набира се чува добре турбото и после като стигна скоростта 80км и 2000 уборота и забива повече не иска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                      Първоначално публикуван от g0g0lin0 Преглед на мнение
                      Като загрее си е много добре!
                      Пали си както си е палила винаги няма никакъв проблем с паленето
                      На нищо особено не мирише
                      МИ JEEP GRAND CHEROKI LEMITED 1997g
                      Като загрее и проблема изчезва, така ли?

                      Коментар


                      • #12
                        От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                        мирише ми на скапан дебитомер, скоро мой приятел имаше аналогичен проблем с Фолксваген Шаран.
                        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                          [QUOTE=Y.Stoqnov;1665877]Като загрее и проблема изчезва, така ли?[/QUOT


                          И ДА ЗАГРЕЕ И ДА НЕ ЗАГРЕЕ ПАК СИ Е ТАКА

                          Коментар


                          • #14
                            От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                            мирише ми на скапан дебитомер, скоро мой приятел имаше аналогичен проблем с Фолксваген Шаран.


                            Ако се се закачи колата на компютър ще може ли да отчете грешката, че е на дебитомерът! Ако се смени ще се оправи ли скоростта на колата???

                            Коментар


                            • #15
                              От: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ

                              Дебитомера е скъп механизъм, за да са позволени експерименти от типа закупуване на нов без никаква сигурност, че в него е проблема.
                              Липсата на грешки на компютърната диагностика говори за механичен проблем. Искай да ти замерят налягането на турбината.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X