Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпарител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпарител

    Пускам нова тема да не спамя в тази на колегата дроба!

    от както съм го взел джипа от време на време след спиране на климатика и палене на следващия ден се появява точно такава миризма на обор (конски фъшкии) как ли не го чистих и пречиствах ама не изчезва.
    колега onofriz би ли написал малко повече какъв е проблема и как се отстранява!
    благодаря ти предварително!

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Kaто се пробие изпарителя, вътре в купето смърди на конски говна. Няма как да не разбереш...
    V10

  • #2
    От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

    Първоначално публикуван от rustson Преглед на мнение
    Пускам нова тема да не спамя в тази на колегата дроба!

    от както съм го взел джипа от време на време след спиране на климатика и палене на следващия ден се появява точно такава миризма на обор (конски фъшкии) как ли не го чистих и пречиствах ама не изчезва.
    колега onofriz би ли написал малко повече какъв е проблема и как се отстранява!
    благодаря ти предварително!
    Има плесени по въздуховодитв и питата. В магазините за тунинг има спреьове за избиването им. Слагат се зад задната седалка, климата се пуска на мах, затварят се прозорци и клапи и се изчаква, докато се изфъшка. Около 5 мин.
    За да не се появяват пак, е необходимо климата да се гаси 2-3мин. преди да се спре мотора, за да не остава течен конденз.

    Коментар


    • #3
      От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

      Ако беше пробит изпарителя, нямаше изобщо да имаш климатик - бъди сигурен, че не е от това. Освен ако не го пълниш с фреон всяка седмица.

      Аз правя тая работа със спрей всяка пролет - върши перфектна работа и премахва всякакви миризми. Само че аз поставям спрея върху стелката на пътника до водача, пускам климатроника на Low, вентилатора на Max и включвам рециркулацията. Натискаш бутона на флакона и отиваш да пиеш кафе. Слез като поработи така десетина минути, отваряш всички врати, проветряваш и си готов.

      Ползвам този продукт http://www.bomarbg.eu/index.php?opti...id=287&lang=bg , около 12 лева струва.

      Перфектно съотношение цена/качество, резултатът е потресаващо добър.

      Но има и още нещо - дай стотина лева и си сложи поленов филтър (тия дни се върти и такава тема) - изпарителя почти няма за се замърсява, защото сега реално той играе ролята на филтър - тъй като е влажен и студен, цялата гняс от въздуха се лепи по него и после се превръща в хранителна среда за бактериите, плесените и сякакви други гадинки.
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #4
        От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

        На обор смърди ултравиолетовият отцветител/тресант, който се използва за търсене на течове в климатиците. За да си сигурен най-лесно е да се "светне" с подходяща лампа и да се види дали е това. Осветен с подходящата светлина отразява като ярко зелени петна.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

          Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
          На обор смърди ултравиолетовият отцветител/тресант, който се използва за търсене на течове в климатиците. За да си сигурен най-лесно е да се "светне" с подходяща лампа и да се види дали е това. Осветен с подходящата светлина отразява като ярко зелени петна.
          Той хубаво да светне, ама за да се докопа до изпарителя, ще трябва да разтури таблото. По-горе са казали колегите - ако е пробит изпарителя, в един момент климатикът просто няма да работи.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

            Това е така, ако е пробит или изпуска в един момент ще спре. Но ако е бил пробил или е изпускал преди и не е почистено като хората ще смърди още дълго време. Маслото за климатика също мирише на обор.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

              Значи климатика му правих профилактика миналата година(ежегодната) и си работи добре.
              Проблема е че тая миризма я усещам при изключен климатик или след като е работил на следващия ден. Точно си мислех че е плесен и съм го пъскал въздуховодите с някви спреьове(не тези които вие споменавате) но ефекта е бил точно за по една седмица. Затова като видях в другата тема че тая миризма на обор(много специфична няма объркване както е казал колегата) е симптоматика на хардуерен проблем си помислих че не е от плесен проблема ми. Но наистина щом си ми работи климатика не би трябвало да е от изпарителя.
              Ще пробвам една от тези бомби(и преди съм чувал за тях където дърпаш затваряш и бягаш) и ще видим дали ще изпъдя коня...
              V10

              Коментар


              • #8
                От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                Първоначално публикуван от rustson Преглед на мнение
                преди съм чувал за тях където дърпаш затваряш и бягаш) и ще видим дали ще изпъдя коня...
                Това е единственото спасение! Пробано от 20г. на над 12 автомобила.
                Стига да е чист филтъра/ако има такъв/.
                Аз ползвам тези на Нигрин.Последно купувах от Кауфланд.
                Последно редактирано от Пенчо; 27-06-11, 12:53. Причина: доп

                Коментар


                • #9
                  От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Това е единственото спасение! Пробано от 20г. на над 12 автомобила.
                  Стига да е чист филтъра/ако има такъв/.
                  А да филтър имам и го сменям всяка година с маслата!
                  V10

                  Коментар


                  • #10
                    От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Ползвам този продукт http://www.bomarbg.eu/index.php?opti...id=287&lang=bg , около 12 лева струва.
                    А от къде мога да го купя това? Сайта който си дал е на фирма доставчик, на ОМВ примерно дали го има?
                    V10

                    Коментар


                    • #11
                      От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Стига да е чист филтъра/ако има такъв/.
                      В случая с тия "бомби" филтъра не играе - нали се върти вътрешния въздух.

                      Но препарата на Нигрин не е толкова ефективен - спрейовете на Бомар са по-добри (и по-евтини).
                      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                      Volvo XC90 D5 Executive '12
                      Volvo XC60 D5 Summum '11
                      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                      Коментар


                      • #12
                        От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                        Първоначално публикуван от rustson Преглед на мнение
                        А от къде мога да го купя това? Сайта който си дал е на фирма доставчик, на ОМВ примерно дали го има?
                        Не знам, аз последния флакон си го купих от Автосалона, иначе ето контактите, май имат магазин до гробищата http://www.bomarbg.eu/index.php?opti...id=287&lang=bg

                        Бомар България ЕООД
                        тел.: 02/ 958-19-51, 02/ 936 72 42
                        София 1202
                        факс: 02/ 936 66 98
                        ул. Малашевска 8 e-mail: office@bomarbg.eu
                        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                        Volvo XC90 D5 Executive '12
                        Volvo XC60 D5 Summum '11
                        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                        Коментар


                        • #13
                          От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                          В случая с тия "бомби" филтъра не играе - нали се върти вътрешния въздух.

                          ).
                          Зависи. Имал съм коли, дето филтъра е непосредствено пред изпарителя. Влиза в употреба и при затворена клапа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Зависи. Имал съм коли, дето филтъра е непосредствено пред изпарителя. Влиза в употреба и при затворена клапа.
                            В случая НЕ става въпрос за коли, каквито си имал. Темата е в раздел Jeep и се отнася за съвсем конкретен модел, на който филтърът (ако изобщо е поставен такъв) е на входа на външния въздух!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Миризма на конски акита в купето. Мислех че съм настъпал нещо но явно е от изпари

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              В случая НЕ става въпрос за коли, каквито си имал. Темата е в раздел Jeep и се отнася за съвсем конкретен модел, на който филтърът (ако изобщо е поставен такъв) е на входа на външния въздух!
                              Ок. Хвана ме!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X