Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипката не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джипката не пали

    Щом върти / виууу/ на празно , значи е бендикса.
    Или го ремонтирайте или слагай нов /за предпочитане/.
    Не го слагай само със сменени четки , защото проблема НЕ Е решен.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #17
      От: Джипката не пали

      Виу ми е правил 2-3 пъти през зимата. Вероятно бендикса ще се прецака, но за сега мисля е ОК.
      Аз носих стартера на Сливница (между Сточна гара и Раковска). Човека не спомена нещо за ремонт на бендикса... Аз доколкото разбирам от бендикси честно казано и не виждам какво ще му се ремонтира... Ролките или лагеруващите повърхнини, където зацепват?
      Съгласен съм, че трябва да се сменя, но предпочитам нов. Стартера е Мицубиши, от Вест Ауто пича ми обясни, че се занимават с Американски части а тоя стартер бил по поръчка на Крайслер и най-вероятно дори и в Мицубиши нямало да имат бендикси или поне да кажат някакъв номер. В работилницата майстора проверява и по каталога на CARGO не излизал. Това, което пише на табелката на стартера е:
      05033125AB - номер по Крайслер
      M002T88572ZC - номер по Мицубиши. В областта на 2-те осмици табелката е наранена и те може да са 3-ки или 6-ци или комбинация
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #18
        От: Джипката не пали

        Пообиколи още майстори.Аз съм доволен от тези на Софроний Врачански преди Симеон посока гарата. По скоро има се предвид шалтера, доколкото схващам.
        Ама да го качват на стенда, то ще се разбере.

        Коментар


        • #19
          От: Джипката не пали

          Аз вече го монтирах. тези дни ми е достатъчно напрегнато и без стартера.
          Щом върти, обаче, за мен шалтера си е ОК.
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • #20
            От: Джипката не пали

            В една тема бях писал след колко оборота на стартера пали двигателя.
            Със старите четки явно съм можел да ги преброя. С тези - просто няма никакъв шанс. Просто върти като вентилатор.
            Като знам устройството на стартера си мисля, че е напълно възможно да е правило това "ви-у-у" и заради слабата "тяга", която дава ротора на бендикса. Има вероятност да не го е изхвърляло добре. Освен това мисля, че звука, който се чува при прецакан бендикс е малко по-различен... това "виу-у" е премесено с нещо като "ламаринени прещраквания", което при мен не се е чувало.
            Все пак, ако някой може да даде идея от къде да намеря - ще си взема.
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #21
              От: Джипката не пали

              Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
              В една тема бях писал след колко оборота на стартера пали двигателя.
              Със старите четки явно съм можел да ги преброя. С тези - просто няма никакъв шанс. Просто върти като вентилатор.
              Като знам устройството на стартера си мисля, че е напълно възможно да е правило това "ви-у-у" и заради слабата "тяга", която дава ротора на бендикса. Има вероятност да не го е изхвърляло добре. Освен това мисля, че звука, който се чува при прецакан бендикс е малко по-различен... това "виу-у" е премесено с нещо като "ламаринени прещраквания", което при мен не се е чувало.
              Все пак, ако някой може да даде идея от къде да намеря - ще си взема.
              И...какво стана..колко...и тнт..
              Grand Cherokee 2.7crd Limited

              Коментар


              • #22
                От: Джипката не пали

                Свалихме пак стартера и колегите от сервиза го носиха за ремонт. Не разбрах къде точно (май на Раковска), но ремонта струваше около 40 лева с ДДС.
                Отделно е демонтаж-монтаж. Сравнително бързо се сваля и качва, но аз не можах да се справя в моя гараж и за това го крах в сервиза. На подемника е много по-удобно.
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X