Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

    Имаме си стандартен 2.5 VМ не е първа младост, но сега пак идва с проблем
    Предния път (преди месец) се беше разминал повдигач с кобилица на първи цилиндър. Наместихме го, тръгна, но вчера се върна със скъсан най-преден болт на капака на клапаните....нищо ще го сменим, ама нъц
    При аутопсията се оказа че шпилките които държат носача на кобилиците на първи цилиндър са скъсани Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20-04-11_1102.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5926389(и вероятно за това се е скъсал и болта на капака) а на последния цилиндър повдигача е заклинил малко преди изпаданеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20-04-11_1406.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5926390.
    Преди да разглобим мотора палеше и вървеше сравнително нормално
    От дизели не разбирам, шпилките ги разпробихме и ще ги оправим ....Въпроса ми е защо се е получило
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

  • #2
    От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

    Имало е близка среща бутало-клапан/и. При повторно разместване на пръта е останал в междинно положение с полуотворен клапан и тогава той се е срещнал с буталото, което го повдига заедно с кобилиците и захващането им. Хипотеза.
    Демек проблемът е пак в повдигача според мен.

    Коментар


    • #3
      От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

      Добре при положение , че прътите така изкачат и се заклинват не е ли за нови пръти , защото за да излизат така трябва доволно да са се износили , ако износването не е в тях значи има някакъв проблем с хидравличните повдигачи .
      Последно редактирано от Rado__; 20-04-11, 19:45.

      Коментар


      • #4
        От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

        Сваляш главите,сменяш хидравличните повдигачи,прътите,проверяваш кобилиците за износване.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

          понеже наколко пъти ядох този... хайде да не казвам какво, при мен излизаха заради кобилиците. Някоя оставя клапана натегнат, друга не го отваря до край... след малко интервенции всичко си дойде на мястото. Нови шпилки от х45 стомана 10 към 8 с нови резби в главите, нагласяне на кобилиците (позволяват пилене, тъй като нямат циментация). Преди това бях сменил и прътите от повдигачите към кобилиците, че бяха износени...

          Коментар


          • #6
            От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

            Това което казваш е метода на Стекменко и Гьотерев.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

              Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
              понеже наколко пъти ядох този... хайде да не казвам какво, при мен излизаха заради кобилиците. Някоя оставя клапана натегнат, друга не го отваря до край... след малко интервенции всичко си дойде на мястото. Нови шпилки от х45 стомана 10 към 8 с нови резби в главите, нагласяне на кобилиците (позволяват пилене, тъй като нямат циментация). Преди това бях сменил и прътите от повдигачите към кобилиците, че бяха износени...

              А къде точно пилиш кобилиците ?

              Коментар


              • #8
                От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                Ако смея да попитам на колко километра е двигателя и с какво масло се кара..?

                Коментар


                • #9
                  От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Това което казваш е метода на Стекменко и Гьотерев.
                  По сходен метод са направени кобилиците на І-ви цилиндър (скъсания)
                  Върху или ( по-точно под ) кобилицата е заварен пръстен който пречи на повдигача да излезе от гнездото си в кобилицата....и на този (скъсания) няма следи от пропадане и удари по челото на пръстена, а и той е достатъчно дълбок за на не позволи това. т.е. вариант че на І-ви цилиндър повдигачите са застанали на перпендек и са скъсали шпилките няма Уточнявам че няма крив повдигач, остава или умора на материала на шпилките (от предното заставане на криво) или нещо друго....ама какво
                  П.П. ССССпиид не изключвам горния вариант, ама дай някоя по-лека диагноза като за начало, че на собственика ще му се дореве
                  П.П Марто утре ще ти кажа, незнам....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Ако смея да попитам на колко километра е двигателя и с какво масло се кара..?
                    На 202 000км. С 10W-40. Сменям го на 8000км. Преди Валволин, последно Лики Моли.
                    Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      П.П. ССССпиид не изключвам горния вариант, ама дай някоя по-лека диагноза като за начало, че на собственика ще му се дореве
                      ....

                      Каквото ...такова. Ще търпим, нищо, че боли
                      Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                        Скъсана ограничителна зегерка на повдигача.
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          ама дай някоя по-лека диагноза
                          Търсиш нов собственик.
                          Това си е VM мотор и си иска малко преработка. Има човек, който я прави, но е в Пловдив.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                            Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
                            На 202 000км. С 10W-40. Сменям го на 8000км. Преди Валволин, последно Лики Моли.
                            Това масло е тънко за този двигател на тези километри, а това съчетано с износени повдигачи води до гореописаните щети...

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

                              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                              Това което казваш е метода на Стекменко и Гьотерев.
                              наричай го както искаш, другия метод е тип "Бил Гейтс" и излиза по-скъп от цената на която може да се намери цял такъв джип в движение... всеки си прави сметката.
                              Специално моя герой се кара на доизживяване вече, скапе ли се - смяна с друг... ама не се скапва деба

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X