Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

    Жоро е прав за разходите. Да не говорим, че си е ангажимент и си иска времето.
    'Айде аз имам кредитна карта и ще се оправя с английския, ама на някой от колегите не им трябва кредитна карта, накоято да и плащат таксите за да си я имат за зорзаман и не всеки е длъжен да знае английски и да има опит в пазаруването онлайн.
    Трябва да организираме някаква система ако ще към форума да се направим нещо като набирателен фонд за подобни добри инициативи /ако е възможно фактически и юридически/ ако модераторите разгледат въпроса и има положителен резултат аз се включвам с встъпителна вноска от 20 лв. ако и да не ми се налага пазарувам скоро.
    Принципът за взаимопомощ го разбирам. Ако някой закъса край Ямбол много ясно, че няма да му търся пари ако помогна, но при Жоро не става въпрос за неотложна помощ, а за пари - помага на съфорумците да им излязат по-евтино частите... ама за своя сметка. Ми то да вземе и да доплаща... . Тук не става въпрос за печалба или за отказ за помощ, а за по-малко пари. Ако някой от нас отиде в сервиз на съфорумец да не очаква, че той ще си остави работата и ще си отделя хората и времето всеки път и то безплатно? Нама как да стане.
    Та очаквам, че ако няма развитие по въпроса, Жоро просто ще се оттегли от тези ангажименти... а е необходим такъв човек и тема.

    Така мисля аз.
    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

    Коментар


    • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

      Много ясно! Ще се занимава някои с поръчки, митници, време, чакания и прочие за нашите/ чужди поръчки, на свой разноски само за 1 благодаря?!?!? Не става, ако е против правилата на форума това с таксата, разбирайте се с Жорката на лични да му покривате поне разходите за телефон и гориво, изгубеното време няма как да се изчисли, за това е на ред почерпката...
      Последно редактирано от baha; 14-02-11, 23:39.
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

        Жоро! Не се познаваме лично и не съм поръчвал части от теб засега, но съм поръчвал от други колеги от форума! Когато искам нещо - питам за цена! Ако цената ми отърва поръчвам, без да се интересувам дали вътре колегата си е сложил нещо за себе си, защото това е нещо напълно нормално! Ако не ми отърва - гледам и подсмърчам отстрани...!!!! Поръчваш части - плащаш колкото ти поискат, ако ти е изгодно! Отиваш в сервиз - плащаш колкото ти поискат, ако ти е изгодно..!!! Съфорумството си е съфорумство, но сиренето е с пари...

        Поздрави

        Коментар


        • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

          Основната идея на форума е(предполагам) група хора с еднакви интереси да си помагат, обменят опит и информация. В нашия случай Жорката решава да си поръча части, но пренебрегва старата традиция за вълка и неговия врат и споделя с ентусиазъм възможноста да се поръчат нещица на човешки цени ангажирайки се с всичко-от поръчката до изпращането на частите в Бг на колегите (кога за последно сте правили нещо безвъзмездно, ей така за идеята?)парадоксът-Параграф 22 Не иска хонорар а само разходите които е направил??(далеко съм от мисълта че ще съборим Бг икономиката с 300$)
          Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
          Желязото се кове докато ...се закове...

          Коментар


          • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

            Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
            Жоро! Не се познаваме лично и не съм поръчвал части от теб засега, но съм поръчвал от други колеги от форума! Когато искам нещо - питам за цена! Ако цената ми отърва поръчвам, без да се интересувам дали вътре колегата си е сложил нещо за себе си, защото това е нещо напълно нормално! Ако не ми отърва - гледам и подсмърчам отстрани...!!!! Поръчваш части - плащаш колкото ти поискат, ако ти е изгодно! Отиваш в сервиз - плащаш колкото ти поискат, ако ти е изгодно..!!! Съфорумството си е съфорумство, но сиренето е с пари...

            Поздрави
            Брато, Жоро не си печели парите занимавайки се с нашите части, нито си поръчва части всяка седмица по 3 пъти, че да му се сърдим ако не ни каже да се включим към неговата поръчка за по- евтин шипинг. Той е предложил като има нещо за купуване от Rockauto.com съфорумците да се кооперират, за да може резервната част да излезе 2- 3 пъти по евтино от колкото тук и хората се възползват, не си мисли, че като му кажеш той ти е задължен по някакъв начин и няма да ти каже да се оправяш сам. След като се занимава със всичко от до толкова често, точно за съфорумците, та даже и до вратата ще ти донесе частта дето се вика, е напълно нормално да поиска поне разговорите и горивото да му се покрият, което нищо не коства на фона на цялата разправия с DHL, UPS, митници ... В крайна сметка никой не Ви кара на сила, като не искате, недейте да критикувате, не че се учудвам, все пак сме в BG и дори помагащите/ услужливите винаги ще бъдат псувани от някой, ама се ограничете в малоумни изказвания!!!
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

              Моето изказване ли визираш или на тези, които като видят, че нещо което в каталога струва 5 долара на 20 000 км от тука, си мислят, че ще струва толкова и пред входната им врата?! Добрината и услужливоста на Жоро няма да коментирам - евала!

              Коментар


              • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                Момчета, мерси за подкрепата.
                @ Саше , Марто искаше да каже да си слагам надценка в цената.
                Идеята ми определено не е такава. Наистина исках да направя услуга във форума, защото тук когато имам проблем и на мен са ми помагали. Просто изведнъж се оказа че освен време, цялата процедура ми костваше и пари.
                Това което мен ме спираше да поръчвам части за себе си от САЩ, беше точно митницата. Сега след толкова поръчки нещата улегнаха , там ме знаят и става доста по- бързо!
                Просто заради моя грешка да нарека тия 20 лв. такса, бях смъмрен от модератор и се ядосах на момента. Затова и почна дискусията, но както и да е.

                За сега с частите, ААФ намери огледалата от БГ (без подгряване), може да каже на Жорката откъде .

                Поздрави,
                Жоро

                П.П. Много несвързано стана , но още мислата не се е събудила в мен
                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                тел. 0897818449

                Коментар


                • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                  Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                  Така че реших да сложа 20лв за мен , за всяка поръчка (без значение от сумата).
                  Прав си, така трябва.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                    Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                    За сега с частите, ААФ намери огледалата от БГ (без подгряване), може да каже на Жорката откъде .
                    Силно НЕ препоръчвам огледала без подгрев. На мен едното ми е подгряващшо, другото явно е сменяно с друго обикновено. Много е гадно сутрин като си караш и да не виждаш нищо в едното огледало. Не знам защо, на леката ми кола не са подгряващи, но там нямам проблеми със замръзването, а на джипа мръзне
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                      Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                      Момчета, мерси за подкрепата.
                      @ Саше , Марто искаше да каже да си слагам надценка в цената.
                      Идеята ми определено не е такава. Наистина исках да направя услуга във форума, защото тук когато имам проблем и на мен са ми помагали. Просто изведнъж се оказа че освен време, цялата процедура ми костваше и пари.
                      Това което мен ме спираше да поръчвам части за себе си от САЩ, беше точно митницата. Сега след толкова поръчки нещата улегнаха , там ме знаят и става доста по- бързо!
                      Просто заради моя грешка да нарека тия 20 лв. такса, бях смъмрен от модератор и се ядосах на момента. Затова и почна дискусията, но както и да е.

                      За сега с частите, ААФ намери огледалата от БГ (без подгряване), може да каже на Жорката откъде .

                      Поздрави,
                      Жоро

                      П.П. Много несвързано стана , но още мислата не се е събудила в мен
                      Жорка, дали ще правиш бизнес или услуга си е лично твоя работа! Просто не мисля, че трябва да плащаш разходите по поръчките, а всеки би трябвало да знае, че има такива! Тези 20 лева са си напълно в реда на нещата... На който не му харесва да си поръчва сам...

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                        Напълно подкрепям!

                        Уважаеми колеги, факт е , че се създаде възможност за закупуване на части изгодно , за което благодарим на joro_cska!
                        Хвала на такива колеги , които безкористно проправиха нелекия път и дадоха възможност на всеки от нас да се възползва от благинката.
                        Нека да поощряваме такива постъпки , да ценим и пазим постигнатото!
                        Това са едни от първите плодовете на форума и по-конкретно на JEEP собствениците.
                        Бъдете здрави!
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                          Оп тука излезе нещо което просто неволно пропуснах да спомена. След 3те поръчки които направихме края на месеца.(направихме ги в рамките на 3 дни)
                          Получих код за 5% отстъпка от Рокауто (началото на февруари). Като тези 5% са отстъпка само от цената на стоките, не на шипинга!
                          При нашето условие че поръчките трябва да са до 150 евро (200-210$) , шипинга е от 75-100$ тоест , отстъпката е между 5-7$ на поръчка.
                          Наистина в последните сметки за фаровете бях забравил да го включа , защото кода се вкарва като правиш чек аут, и щях да ощетя (и изкарам за мене за харчене) Жоро и ААФ с 5% от 90$.
                          Както и да е наистина трябваше да кажа за тях , но просто ми излезе от главата. Като пълниш колички намалението не се смята автоматично!
                          Нека модераторите преценят и ако искат да заключат темата!

                          П.П. За да сме докрай откровени имам и 50% отстъпка направо от ибей за всички продавачи , и затова някои от вас ви карам оттам да поръчвате
                          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                          тел. 0897818449

                          Коментар


                          • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                            Както ти писах на мен огледалата ми се "провалиха"...
                            Пък ако можеш да ме включиш в голЕмата далавера с 50% отсъпка или да почакаме някъде да дадат 100%, че тогава
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар


                            • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                              Не мога да повярвам, че въобще водим тази дискусия! Жоро направи толкова много и то само за месец-два! Абсолютно нормално е човекът да си сметне разходите, пък да не говорим за времето! Жоре съвет от мен - като смяташ поръчката, просто си калкулирай разходите, още докато поръчваш, после казваш на участниците ще ви излезе ... и готово, който иска, иска, нито има такса, нито някой ще тръгне да смята колко струват нещата, колко е шипинга, митница евентуално и т.н.

                              Чиста работа. А фактът, че всички поръчвали и които ще поръчват сме задължени на Жоро е неоспорим!

                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                                Айде огледалата ми дойдоха. Не можах да се сдържа и макар да се прибрах в 17,30 ч. скокнах до едно приятелче и ги сменихме работят, вижда се назад .
                                Благодарско на Жоро!!! Айде още малко и ще снимам жипката
                                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X