Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    Имал си късмет! На лед, със 100 км. в час само Бог те пази!
    АТ-тата са си АТ-та... Знаем ги... Тук ставаше въпрос за друго, за променените, подобрени нови модели всесезонни гуми, които доближават по показатели зимните гуми... И то доказано в тестови условия!
    Колега такова нещо като всесезонна гума за нашите условия просто няма, при температурна амплитуда от 60 градуса няма как да стане при нас има зимна гума и лятна гума, а аз просто казах че А/Т BFG.. просто работи перфектно при тежки зимни условия, и за съжаление доста бързо свършва лятото
    Последно редактирано от михаил войнов 2; 10-10-10, 08:55.
    Михаил Войнов 0988814423

    Коментар


    • #47
      От: Зимни гуми за Cherokee KJ




      колега, аз пак да си споделя, въпреки изписаното по нагоре: миналата есен си взех мишелин алпин латитюд 235/75/15... около 900лв ми излезнаха. изкарах сезона без проблеми, а редовно се бухах в снега, карах по почистените ни "пътища" и всеки свободен момент прекарвах по планините край София : Витоша, Плана, Рила... карам основно на задно, двойното включвам само когато се наложи. ходих и на 2 доста екстремни офроуд разходки на сняг и лед и кал. едната по река Елещница, другата край Нови Хан при много ниски температури. не говоря за постоянните ходенета до вилата по няколко пъти седмично... гумите нито са ми били, нито се изметнаха, нито съм имал каквито и да е проблеми с управлението на колата, нито се изтриха повече от нормалното. за цяла зима се завъртях само веднъж на шосе, на един завой преди вилата - полиран на джам от един младеж с голфче дет се засилвал 40мин и въртял в опит да премине стръмното. 10 мин след като се завъртях -без последици за мене, се завъртя на същото място една "кака" с Х5 и гуми пирели... ама на лед нищо не лови/освен шипове , май/. та така. не знам за тестовете и как са на камион мишелинките - аз съм мнооого доволен! ако и да не са най титлуваните зимни гуми в света , чакам да застудее и ги слагам за втория сезон

      поздрави и успех в начинанието!
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #48
        От: Зимни гуми за Cherokee KJ

        Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
        През останалото време карам на асфалт. На задно. Всеки, който е карал автомобил със задно задвижване (дори едновремешните жигули и лади) знае особеностите на поведението му. Да не говорим за KJ CRD - 400 Нм, тежка предница и лека задница. Поради това търся отлични зимни гуми. И само зимни.
        Е т`ва не мога да го разбера. Нали си с 242 раздатка ? Или държиш на всяка цена да оправдаеш писаното в руския сайт: "купили сте си скъп, нищо работа не вършещ и с по-лоши показатели от обикновена кола с предно предаване, автомобил"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Добре.
          Почти през целия ми живот съм работил в транспорта, в България и Франция, години, години ............. зиме, лете, сняг, студ, пек, камиони големи и малки, имал съм вече не помня колко коли, и никога по никакъв повод нямах случай да остана доволен от Мишелина. Всеки път, когато във фирмата сложеха Мишелин на камионите волана играеше люти кючеци , връщам се от път изнервен и отивам на втори баланс, като имаш предвид, че е правен баланс буквално преди часове, предния ден.
          След втория баланс хващам пътя и пак същото . Отивам при шефа и в прав текст му казвам, че ако утре камиона е с тези гуми той ще си го кара /тук във Франция шефовете слушат работниците, а не обратното, както е в милата ни Родина /.
          Шефа се умълча, после вдигна телефона и направи на маймуни целия сервиз гумаджий, а те милите /нямат вина, вярно е/ обещаха да си демонтират от камиона ми великите Мишелинки, да ги върнат обратно на ''MICHELIN'' и с наслада да ми монтират Фулда, или Конти /държа да ти кажа, че преди шефа да назове тези марки гуми, той изрично ме попита какви гуми искам, повярвай ми /.
          Сложиха ми Фулда и Ивекото заспа.
          По-късно в една друга фирма карах Актрос /може да го видиш на една от снимките в албума ми/. Теба лъжА, мене истина - повтори се абсолютно същата история както в другата фирма. Само дето този път Мишелинките ги замениха с Конти.
          Трябва да знаеш, че ако караш от Люлин до Казичене и обратно, и само веднъж - е, не е зор, търпи се. Обаче, ако те пратят да навъртиш няколко хиляди км. за седмицата, ако буквално живееш в този камион и имаш ''щастието'' да ти играе волана - тогава живота ти става кошмар. Да не говорим, че е и опасно, а за умората и нервите няма да говорим .
          При един от разговорите ми с Фабрис /мой приятел-гумаджия в EUROMASTER -най-големия гуми-център в града, този в който ми бяха сложили Мишелинките на камиона/ момчето откровено ми каза под секрет ''........ братче, нямаш си на представа какви количества брак им връщаме на Мишелин, и колко рекламаций имаме от хората, идват, псуват, и понеже са още в гаранция, ние сме длъжни да им ги сменим. А наш'те шефове са се вързали с Мишелин, взимат ги на тънки цени, а после на нас ни се е*ава мамата от монтажи, демонтажи, баланси и нерви до припадък. А тя гумата като е дефектна отвътре, ако щеш кюлчета И слагай - тя си танцува.''
          Ето ти сайт на въпросния сервиз в нашия град
          http://centre.euromaster.fr/pneus-fr...eus-blois.html

          Гумите Мишелин са неоправдано скъпи и се износват за нула време, незнам дали си забелязъл?
          И не на последно място, спомни си за грандиозния скандал м/у Мишелин и Формула 1 преди няколко години.
          Заповядай на гости, когато решиш, ще останеш изненадан колко малко французи карат с Мишелин.
          Понеже говорим за джипове все пак, съгласи се, че Мишелин ама изобщо нямат позициЙ в този бранш. Щото ние в Европа си караме тракторите с BFGoodrich, обаче едва ли американците си слагат на Доджовете, или Шевролетите Мишелинки.

          Нека пак да кажа, че това е мое лично мнение и от никого неискам да бъде съгласен с мен.
          Има много голяма разлика межу гума за 4х4 и гума за камион!Казваш карал си Мишелин, само предни или и на дифа? На ремаркето с какви беше? Каква композиция кара? Колко горе-долу като тонаж? Ретардер?
          Ние имаме доста автомобили(86 камиона) и си внасяме китайски гуми за собствена употреба и досега 4 зими сме нямали никакъв проблем!

          Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
          ...........Continental ContiCrossContact Winter......
          Уникална гума....поздрави за избора аз съм със същите и съм безкрайно доволен. От 3 години съм на зимни/летни Континентал на всичките ми коли, и не смятам скоро да сменям марката
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • #50
            От: Зимни гуми за Cherokee KJ

            В последния тест на test.de, САМО 5 от 28 зимни гуми са определени като добри!
            http://www.test.de/themen/auto-verke...37417-4137439/
            Победител за големина 225/45 R17 е Michelin Alpin A4.
            На 2-ро е Continental WinterContact.
            Ако не бях се спрял този път на всесезонните Pirelli STR и трябваше отново да взимам зимни и после летни,
            и в 2-та случая за 99% асфалт бих взел Continental.
            За офф-роуд си има други. Там съм с по-новия МТ, BF GOODRICH - MK2.
            Последно редактирано от ivied; 10-10-10, 16:05.

            Коментар


            • #51
              От: Зимни гуми за Cherokee KJ

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Е т`ва не мога да го разбера. Нали си с 242 раздатка ? Или държиш на всяка цена да оправдаеш писаното в руския сайт: "купили сте си скъп, нищо работа не вършещ и с по-лоши показатели от обикновена кола с предно предаване, автомобил"
              Не разбирам учудването ти. Първо, явно има разум в това да се изключва предния мост. Най-малкото намален разход на гориво. Второ, не смятам, че черото има толкова лоши показатели. В някои отношения модерните автомобили още не могат да го стигнат. Не на последно място - възможността да се шофира с двойно задвижване не води до изключение от законите на физиката. Особено при джипките, които са с висок център на тежестта. Така че - мъдро шофиране и хубави гуми
              Последно редактирано от mordo; 10-10-10, 16:43.
              Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
              Nissan Almera N16 2.2 DI
              LZ1MAS

              Коментар


              • #52
                От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                Kumho kc 15 супер са

                Коментар


                • #53
                  От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                  mordo, не зная от колко време караш Liberty-то, какъв опит имаш като водач и конкретно с автомобили с 4х4 предаване. Далеч съм от мисълта да поставям под съмнение уменията ти, но аз също се учудвам на желанието да се кара Jeep с full time раздатка само на задно предаване, и то през зимата. Има огромна разлика в поведението на колата на хлъзгав терен през зимата, при включен режим 4х4 - full time и само на задно. Да, законите на физиката важат винаги, и аз също се съобразявам с тях, но те са различни при различните режими 4х4 и 4х2. Нали в това е целия смисъл на пълноприводните автомобили - да са много по-устойчиви при хлъзгав терен, в завои, много по-проходими при сняг, кал, пясък и т.н. в сравнение с обикновените леки автомобили. Да, разходът на гориво малко се увеличава при 4х4 - full time, но това е пренебрежима цена за стабилността и сигурността, с която разполага човек с такава кола. А и той /разходът/ по принцип си е по-висок през зимата, незвисимо от това, за каква кола става въпрос и е обусловен повече от самите условия - ниски температури, продължителен период на загряване на мотора, хлъзгав терен и т.н. При нашия модел Jeep, при който предния мост се изключва само от раздатката, но си остават зацепени кардан, диференциал, полуоси, разликата при включена и изключена позиция, по отношение на разхода на гориво не е кой знае колко голяма. Но поведението на колата, курсовата устойчивост, стабилността в завой са доста по-добри. Колкото до ползването на зимни гуми през зимата и съответно летни през лятото, да това е най-добрия вариант за максимално сцепление и сигурност при съответните пътни условия. Единствено по-голямата инвестиция за закупуване на още един комплект джанти и гуми има някакво значение при вземането на решение - дали да се изберат АТ гуми за всички сезони /със съответния компромис/ или да се инвестират повече пари в два комплекта гуми с джанти, съответно идеалния вариант за всеки сезон. И за да завърша, /че стана много дълга "тирада"/ пробвай за известно време тази зима режим 4х4 - full time на сняг и сравни какво е усещането за стабилност и комфорт на пътя при този вариант и при 4х2. Поздрави!
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                    Надявам се да не оспамим темата на modro, но би било интересно да споделим каква е разликата в разхода зимата при 4x4 и 4х2 за различните модели на Jeep. Стори ми се доста интересно това.
                    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                    Коментар


                    • #55
                      От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                      Ами при мен /Jeep Cherokee - Liberty 2.8CRD/ през зимата с 4х4 full time разходът се вдига средно с около 1.5 - 2 л./100 км. Или от нормалните 10,5 - 11л./100 в града става около 12,5 - 13л. Но мисля, че това се дължи преди всичко на самите зимни условия - по-дълго време за загряване, често го оставям да работи на място, докато примерно чистя снега или чакам някого за да тръгнем. Освен това самия трафик, дори и тук в дивата провинция става доста "тегав". Всички лазят едвам едвам. За едно и също разстояние ми трябва два пъти повече време.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Зимни гуми за Cherokee KJ

                        Добро утро на всички.
                        Алекс, благодаря за препоръката. Може би ще се възползвам. Не вярвам, обаче, в София разхода на гориво да се вдигне пренебрежимо малко. Както и да е, за мене е важно гумите да са ок. Пък с моя скромен опит в управлението на автомобили със задвижване 4Х4 не е достатъчен да, за да давам мнение относно поведението на джипа. Досега съм включвал предния мост само при необходимост. Т.е. изключително рядко.
                        Извън горното, след дълго мислене реших, че заплащането на по-висока цена за зимни гуми си заслужава и се спрях на Continental CrossContactWinter. В петък мисля да ида до "Диана" и да се "преобуя".
                        Поздрави.
                        Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                        Nissan Almera N16 2.2 DI
                        LZ1MAS

                        Коментар


                        • #57
                          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                          правилно колега! когато се спреш на подходящата за тебе гума не е редно да се откажеш заради партите...
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • #58
                            От: Re: От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                            Vredestein Wintrac4xtreme
                            235/70 HR16 106H
                            [WinTrac4Xtreme] 263.38лв.
                            с вкл. ДДС
                            Тук са VREDESTEIN
                            http://www.bggumi.com/eshop/search/?cat=0&i_width=235&i_height=70&i_length=16&type=2&manufacturer=&search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5

                            Wintrac 4 Xtreme 235.60 лв.


                            От тук си взех Pirelli-та. Перфектна доставка - НОВ DOT!!!

                            Коментар


                            • #59
                              Re: Зимни гуми за Cherokee KJ

                              Здравейте.
                              Да ви "докладвам", че вече закупих зимни гуми - Continental ContiCrossContact Winter от "Диана" ООД, с 20% отстъпка. Произведени са 39-та седмица на 2009 г. в Чешка Република.
                              Зимъска ще ви осведомя за поведението на черо-то с тях.
                              Благодаря на всички за чудесната дискусия и за помощта.
                              Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                              Nissan Almera N16 2.2 DI
                              LZ1MAS

                              Коментар


                              • #60
                                От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                                Замислял ли си се за всесезонни гуми? Аз вече 2 години (и две зими) карам с такива (Pirelli Scorpion STR) и нямам никакви проблеми, хем живея в планината и тук снега е поне два пъти повече от София. Правихме тестове на дълбок сняг с Волвото ХС90 на баща ми (със зимни Pirelli Scorpion) и с една немощна дизелова Гейка (с некви АТR гуми) и Гранд Черокито драпаше най-уверено.

                                Да не говорим, че в София почти цяла зима пътищата са предимно сухи или мокри - а на такава настилка всесезонното Пирели спира 10 пъти по-добре от зимна гума.

                                Във всеки случай аз вече никога няма да се занимавам с безумната смяна на летни и зимни гуми - все пак карам 4х4.


                                П.П. Има и един много показателен тест на Аутобилд 4х4 - ето го http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf

                                Присъствал съм на него и наистина бях изненадан от резултатите на модерните всесезонни гуми. Разликата в теглителната сила на сняг между всесезонното Пирели и чисто зимна гума бе по-малка от 5% - което на практика е незабележимо. Всъщност веднага след като се върнах от този тест в Швеция в края на 2008 г. още на следващия ден преобух Гранда с Pirelli Scorpion STR.

                                В общи линии STR е много по-добра на сняг и лед от евтина зимна гума и много по-добра от евтина лятна гума на сух асфалт. На мен това ми е напълно достатъчно - аз офроуд нямам намерение да карам, затова и не искам да се мъча с разни ATR-гуми. А и да ме прощават колегите с ATR-гуми - няма какво да се лъжем, тези гуми на асфалт са си направо опасни, а на сняг и мокро изостават дори от зимните гуми. Единственото им предимство е в кал. А и с всесезонната си спестявам досадната смяна на летни и зимни гуми два пъти в годината.
                                Благодаря на колегата още веднъж за този пост! Pirelli Scorpion STR се държат фантастично и на сняг. По-добри са от повечето средни зимни гуми, с които съм карал. А от лятото и есента досега минах повече от 5000 км. Невероятна и наистина ВСЕСЕЗОННА ГУМА!
                                P.S. Бих помолил модераторите да отделят мненията за всесезонните гуми на Carburettor и другите, от тази тема, в темата за ВСЕСЕЗОННИТЕ ГУМИ - която ще направя, защото повярвайте ми, надминаха очакванията ми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X