Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Cherokee KJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за Cherokee KJ

    Добро утро на всички.
    Най-после "се уредих" с още един комплект лети джанти 16", втора употреба оригинални Jeep, по 100 лв. парчето. Мисля да ги комплектовам с хубави зимни гуми. Във връзка с това, ви моля за съвет. Необходими са ми чисто зимни гуми, възможно най-меки, с отлично поведение на сняг, лед, киша и пр. Според Jeep, размерът на гумите на Cherokee KJ са 235/70/16. Искам мъничко да го вдигна за зимата посредством гумите. Възможно ли е да сложа гуми с размер 225/75/16? Ще се радвам на съвети и препоръки.
    Поздрави.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

  • #2
    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

    Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
    Добро утро на всички.
    Възможно ли е да сложа гуми с размер 225/75/16? Ще се радвам на съвети и препоръки.
    Поздрави.
    Аз карам с такъв размер - и зимните и летните (Michelin Synchrone 4x4 - с тях купих колата). Зимните ги поръчах по интернет, някакъв Goodyear за 4х4 беше, ама съм забравил модела и като не са на колата, няма как да се сетя.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Зимни гуми за Cherokee KJ

      колега, аз изкарах миналият сезон с мишелин алпин латитюд и съм изключително доволен от поведението на колата в дълбок сняг и на пътя. дори две сериозни офроуд разходки преминах без големи грижи. за размера обаче трябва да си провериш или някой колега с опит с твоят модел да си каже. аз съм с XJ , 235/75/15 , фланци 30мм и леко ограничен ход на максималния завой. окачването е заводско, не съм повдигал колата.
      http://images.stylintrucks.com/handl...ZtPTEzJm89MA==
      успех в начинанието!
      Последно редактирано от glinski; 30-08-10, 07:41. Причина: добавяне на линк
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #4
        От: Зимни гуми за Cherokee KJ

        При този размер гуми - 225/75/16 общия диаметър на нова гума ще е с 9 мм по-голям от този, който е ако си с 235/70/16. /Тук можеш да го пресметнеш./ Това даже е в рамките на разликата м-ду нова гума и вече поизносена такава. Няма да има проблем да се кара KJ с такива гуми. Аз в началото също се бях засилил да събирам комплект джанти със зимни гуми /както на всички мои предишни коли/, но след първата зима с този Jeep и гуми Bridgestone Dueler A/T 694 се отказах. Оказа се, че и с А/Т гуми Jeep-а се държи много добре зимата на сняг, лед и кал.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

          Твърдо препоръчвам Йокохама Геоландар(индексите ги забравих,съжалявам)-най-доброто за утъпкан сняг и лед,но и в дебел и неутъпкан сняг се представя отлично!
          Ако не греша това е и единствената гума,на която пише "studless"(демек няма нужда от шипове)Много мека-с нетърпение чакам зимата,че да се омекоти возията на добичето!
          А,и като съотношение цена-качество няма кой да я бие!В началото на миналата зима в Диана-та размер 215/80/16 струваше 250лв.,но с малко връзки,или с познанство с голям клиент на фирмата можеше да се сдобият за 192лв./бр.
          Според продавача тази гума е с най-здрав борд спрямо останалите 2-3 читави марки и модели.
          Последно редактирано от mbenz; 30-08-10, 13:55. Причина: допълнение
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: Зимни гуми за Cherokee KJ

            Aз в края на зимата (м. февруари, т.г.) отидох при кварталния гумаджия и го попитах за най-евтините 4х4 гуми, които да стават за сняг. Мигновено се уредих с 4 бр. Ласа Компетус и изкарах зимата без проблем. Че и по планините ходих, и при Дядо Владо на полигона...

            П.П. Добре дошъл, Алекс!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Зимни гуми за Cherokee KJ

              BF Goodrich Winter Slalom - Миналата зима карах с такива.
              За мен е много добра зимна гума на добра цена!

              Коментар


              • #8
                От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                Благодаря за съветите. Искаше ми се да взема Мишелин Алпин Латитюд. Цената им, обаче, е доста висока. По тестовете чета, че не са най-добрите на сняг и лед. Хубави отзиви има от Nokian Hakkapelitta, Vredestein Wintracc 4 Extreme. Ще видим. При гумите, лошото е, че няма как да пробваш, трябва да се довериш.
                Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                Nissan Almera N16 2.2 DI
                LZ1MAS

                Коментар


                • #9
                  От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                  колега, на лед няма добра гума... или с шипове, и пак си е рисково. тестовете са част от маркетинга и пр кампанията на фирмите. най добри гуми като цяло вообще май няма има най добри за дадени условия. а мишелина на 16ки сигурно е скъп. моя, 235/75/15 бе под 1000лв за четирите. няма пълно щастие.има само допустим компромис.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                    Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                    Благодаря за съветите. Искаше ми се да взема Мишелин Алпин Латитюд. Цената им, обаче, е доста висока. По тестовете чета, че не са най-добрите на сняг и лед. Хубави отзиви има от Nokian Hakkapelitta, Vredestein Wintracc 4 Extreme. Ще видим. При гумите, лошото е, че няма как да пробваш, трябва да се довериш.
                    Колега, личен съвет - никога, по никакъв повод НЕ купувай Мишелин! От тази марка бягай стремоглаво и надалеч!
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Колега, личен съвет - никога, по никакъв повод НЕ купувай Мишелин! От тази марка бягай стремоглаво и надалеч!


                      колега, защо така?доста е радикално е това! аз карам лятото с мишелин крос латитюд а зимата с алпина латитюд и една лоша дума не мога да кажа. и на други автомобили /не джипове/ съм карал с мишелин и винаги съм имал само добри впечатления.... карал съм и с нокиан зимен лека кола алфа спорт вагон 4х4 /парт тайм/ гумата е добра, но с черока алпин латитюда ме впечатлява много повече на всякакъв зимен терен. та защо?
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                        Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                        колега, защо така?доста е радикално е това! аз карам лятото с мишелин крос латитюд а зимата с алпина латитюд и една лоша дума не мога да кажа. и на други автомобили /не джипове/ съм карал с мишелин и винаги съм имал само добри впечатления.... карал съм и с нокиан зимен лека кола алфа спорт вагон 4х4 /парт тайм/ гумата е добра, но с черока алпин латитюда ме впечатлява много повече на всякакъв зимен терен. та защо?
                        Добре.
                        Почти през целия ми живот съм работил в транспорта, в България и Франция, години, години ............. зиме, лете, сняг, студ, пек, камиони големи и малки, имал съм вече не помня колко коли, и никога по никакъв повод нямах случай да остана доволен от Мишелина. Всеки път, когато във фирмата сложеха Мишелин на камионите волана играеше люти кючеци , връщам се от път изнервен и отивам на втори баланс, като имаш предвид, че е правен баланс буквално преди часове, предния ден.
                        След втория баланс хващам пътя и пак същото . Отивам при шефа и в прав текст му казвам, че ако утре камиона е с тези гуми той ще си го кара /тук във Франция шефовете слушат работниците, а не обратното, както е в милата ни Родина /.
                        Шефа се умълча, после вдигна телефона и направи на маймуни целия сервиз гумаджий, а те милите /нямат вина, вярно е/ обещаха да си демонтират от камиона ми великите Мишелинки, да ги върнат обратно на ''MICHELIN'' и с наслада да ми монтират Фулда, или Конти /държа да ти кажа, че преди шефа да назове тези марки гуми, той изрично ме попита какви гуми искам, повярвай ми /.
                        Сложиха ми Фулда и Ивекото заспа.
                        По-късно в една друга фирма карах Актрос /може да го видиш на една от снимките в албума ми/. Теба лъжА, мене истина - повтори се абсолютно същата история както в другата фирма. Само дето този път Мишелинките ги замениха с Конти.
                        Трябва да знаеш, че ако караш от Люлин до Казичене и обратно, и само веднъж - е, не е зор, търпи се. Обаче, ако те пратят да навъртиш няколко хиляди км. за седмицата, ако буквално живееш в този камион и имаш ''щастието'' да ти играе волана - тогава живота ти става кошмар. Да не говорим, че е и опасно, а за умората и нервите няма да говорим .
                        При един от разговорите ми с Фабрис /мой приятел-гумаджия в EUROMASTER -най-големия гуми-център в града, този в който ми бяха сложили Мишелинките на камиона/ момчето откровено ми каза под секрет ''........ братче, нямаш си на представа какви количества брак им връщаме на Мишелин, и колко рекламаций имаме от хората, идват, псуват, и понеже са още в гаранция, ние сме длъжни да им ги сменим. А наш'те шефове са се вързали с Мишелин, взимат ги на тънки цени, а после на нас ни се е*ава мамата от монтажи, демонтажи, баланси и нерви до припадък. А тя гумата като е дефектна отвътре, ако щеш кюлчета И слагай - тя си танцува.''
                        Ето ти сайт на въпросния сервиз в нашия град
                        http://centre.euromaster.fr/pneus-fr...eus-blois.html

                        Гумите Мишелин са неоправдано скъпи и се износват за нула време, незнам дали си забелязъл?
                        И не на последно място, спомни си за грандиозния скандал м/у Мишелин и Формула 1 преди няколко години.
                        Заповядай на гости, когато решиш, ще останеш изненадан колко малко французи карат с Мишелин.
                        Понеже говорим за джипове все пак, съгласи се, че Мишелин ама изобщо нямат позиций в този бранш. Щото ние в Европа си караме тракторите с BFGoodrich, обаче едва ли американците си слагат на Доджовете, или Шевролетите Мишелинки.

                        Нека пак да кажа, че това е мое лично мнение и от никого неискам да бъде съгласен с мен.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                          Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                          колега, на лед няма добра гума... или с шипове, и пак си е рисково. тестовете са част от маркетинга и пр кампанията на фирмите. най добри гуми като цяло вообще май няма има най добри за дадени условия. а мишелина на 16ки сигурно е скъп. моя, 235/75/15 бе под 1000лв за четирите. няма пълно щастие.има само допустим компромис.
                          Вярно е, няма най-добра гума. Лятото, обаче, най-важното е гумата да е стабилна на мокро, да тушира доколкото е възможно ефекта "аквапланинг". За зимната гума е важно да се представя добре на сняг (пресен и утъпкан) и на лед. Прав си, че е най-добре да е с шипове. Те, обаче, са забранени за употреба в България. И повярвай ми, има зимни гуми, с които автомобилът е доста стабилен на лед, примерно Gislaved. На алмерката съм със зимни Bf Goodrichq G-нещо си. На лед никакви ги няма. За разлика от зимните гуми на старото "Ауди" на баща ми - Gislaved Nord Frost 3. Мека, истинска зимна гума. За съжаление няма размер за Черо-то. А сигурното поведение на жипката е особено важно за мене, тъй като почти винаги е в режим 2WD. А с леката задница и 400-те Нм въртящ момент, не е трудно да се се досетим какъв виенски валс танцуваме
                          Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                          Nissan Almera N16 2.2 DI
                          LZ1MAS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                            респект! аз лично съм карал с мишелинки малка кола - остин, нормална - рено, и сега - черока. карал съм с подчертано летни гуми, както и със съвсем зимни... никога не съм имал причини за оплакване. подозирам че камионското им производство е с проблеми.
                            не бързам за никъде...
                            XJ 2.5TD '98

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимни гуми за Cherokee KJ

                              Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                              Ще се радвам на съвети и препоръки.
                              Замислял ли си се за всесезонни гуми? Аз вече 2 години (и две зими) карам с такива (Pirelli Scorpion STR) и нямам никакви проблеми, хем живея в планината и тук снега е поне два пъти повече от София. Правихме тестове на дълбок сняг с Волвото ХС90 на баща ми (със зимни Pirelli Scorpion) и с една немощна дизелова Гейка (с некви АТR гуми) и Гранд Черокито драпаше най-уверено.

                              Да не говорим, че в София почти цяла зима пътищата са предимно сухи или мокри - а на такава настилка всесезонното Пирели спира 10 пъти по-добре от зимна гума.

                              Във всеки случай аз вече никога няма да се занимавам с безумната смяна на летни и зимни гуми - все пак карам 4х4.


                              П.П. Има и един много показателен тест на Аутобилд 4х4 - ето го http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf

                              Присъствал съм на него и наистина бях изненадан от резултатите на модерните всесезонни гуми. Разликата в теглителната сила на сняг между всесезонното Пирели и чисто зимна гума бе по-малка от 5% - което на практика е незабележимо. Всъщност веднага след като се върнах от този тест в Швеция в края на 2008 г. още на следващия ден преобух Гранда с Pirelli Scorpion STR.

                              В общи линии STR е много по-добра на сняг и лед от евтина зимна гума и много по-добра от евтина лятна гума на сух асфалт. На мен това ми е напълно достатъчно - аз офроуд нямам намерение да карам, затова и не искам да се мъча с разни ATR-гуми. А и да ме прощават колегите с ATR-гуми - няма какво да се лъжем, тези гуми на асфалт са си направо опасни, а на сняг и мокро изостават дори от зимните гуми. Единственото им предимство е в кал. А и с всесезонната си спестявам досадната смяна на летни и зимни гуми два пъти в годината.
                              Последно редактирано от Carburettor; 31-08-10, 18:52.
                              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                              Volvo XC90 D5 Executive '12
                              Volvo XC60 D5 Summum '11
                              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X