Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за TROOPER 3.0 TDI 99г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Този мотор има два датчика за обороти,един на коляновия и един на разпределителния вал два датчика за температура един за водата и един за маслото във масления реил, един датчик за виокото налягане на маслото в реила и един клапан регулатор на високото налягане на маслото на третата маслена помпа 30/300 бара.

    Най често проблема е във последните два.

    Диагностики които да го четат съм виждал една TEC 2 (може да има и други но аз не съм виждал) но е малко скъпичка, дори я имам.

    Но най лошото е че след всеки спад във напрежението си трие паметта
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #32
      Имах същия проблем дори в движение ми вдигна оборотите Смених сензора на педала на газта и нещата си дойдоха както трябва Имах късмет че при угасен двигател бе забил на показание за
      2500 об и тестера го хвана От тогава го карам трета година и няма проблем А тези неща които споделят колегите нямат връзка с проблема ти

      Коментар


      • #33
        Тази кола има общо 11/единадесет / датчика. При така описаните симпроми едната вероятност е да е от датчика на дросела /Intake Throttle Position Sensor/, а другата причина да е от датчика на педала на газта. Този педал не е със жило, както при предишния модел на Исузо/ Опел Монтерей/. Датчика на дросела го продават в комплект с дроселовата клапа и струва неприлична сума - малко над 600 лв. Може да се купи само самия датчик на дросела и да се пробва да се замени с такъв от Мазда. Не съм пробвал досега, но и на мен ми мига често чека и с четене установих, че е от дачтика на дросела. Маздовият номер е FS01-13-SLO. Купува се от нета - Алиекспрес и други.

        Коментар


        • #34
          Благодаря на всички колеги,който се отзоваха с много-полезна информация.Колата я имам някаде от 2 месеца,досега ми го е правила 2 пъти и то когато времето беше най-студено(сутрин при палене на студен мотор).Чек не ми е светвал изобщо, след това не ми се случвало да го прави.Искам да попитам,има ли смукач(обогатител) и евентуално автоматичен ли е?

          Коментар


          • #35
            Има компютър. Той прави каквото трябва когато трябва.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              Здравейте, какво масло бихте ми препоръчали за скоростите и деференциалите?

              Коментар


              • ivcho.vd
                ivcho.vd коментира
                Редактиране на коментар
                Това от производителя

                Gearbox:
                Manual : 10W/40 Semi-synthetic Engine Oil. 3 Litres approx
                Automatic : Dexron III Automatic Transmission Fluid (ATF). 8.6 Litres
                Transfer Case : 10W/40 Semi-synthetic Engine Oil. 1.5 Litres
                TOD (Torque On Demand) Transfer Case : Dexron III Automatic Transmission Fluid (ATF). 1.9 Litres

                Front differential:
                All models : 80W/90 Gear Oil. 1.5 Litres

                Rear Differential:
                No LSD : 80W/90 Gear Oil. 3 Litres (You can use LSD gear oil but it costs more)
                LSD : LS80W/90 LSD Gear Oil. 3 Litres (Note: LSD oil has an additive in that protects the LSD mechanism. Without it premature damage will occur)

            • #37
              Някой може ли да ми каже,за какво е въпросната букса?

              Коментар


              • #38
                Първоначално публикуван от Филип Гаджев Преглед на мнение
                Някой може ли да ми каже,за какво е въпросната букса?
                И при мен тези двете са свободни.
                Може да са за някакви глезотийки,с каквито нашите каляски не са оборудвани.

                Коментар


                • #39
                  На мен копчето за антената не ми работи и е останала наполовина(и нито нагоре-нито надолу),ама не вярвам да е за нея.

                  Коментар


                  • #40
                    Антената има куплунг в кората в пасажерските крака в дясно,аз съм го извадил ,защото е повредена и само бръмчи като дадеш на контакт .

                    Коментар


                    • #41
                      Първоначално публикуван от Филип Гаджев Преглед на мнение
                      На мен копчето за антената не ми работи и е останала наполовина(и нито нагоре-нито надолу),ама не вярвам да е за нея.
                      Не са за антената.

                      Коментар


                      • #42
                        На лице е вече и следния проблем.... втора сутрин подрет много трудно пали.Върти 15 сек. и... нищо,втори път подгрявам,пускам и допълнителното подгряване....пак върти 15сек и запалва,след което вади едни пушаци-едни чудесий(бял пушек и мирише на сурова нафта).След първото запалване вече няма проблем,до преди това го нямаше този проблем,палеше си както на загрял мотор,така и сутрин на студен(върти 3-4сек и пали) дори и в най студеното време.Карам го с това масло,ако има значение

                        Коментар


                        • #43
                          За начало си провери подгревните свещи(дано да е от тях).Това с допълнителното подгряване-ползва се след като колата запали(служи да накара ДВГ да загрее по бързо)

                          Коментар


                          • #44
                            Дори 3-4 секунди въртене е МНОГО.

                            Може да си имал неизправни няколко свещи а сега да няма ни една изправна.

                            Това е оптимистичния вариант.

                            Мен ако питаш направо ги смени, вместо първо да проверяваш преди това. Свещите и дебитомера са първите неща, дето сменям като си купя возило.

                            Свещи се сменят на горещ двигател. Вероятността да се скъсат е по-малка - обикновено се отвиват по-лесно топли.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #45
                              На мен също ме съмнява,че може би,проблема ще е в тях.Виждам че не са и скъпи(по 25 лв бройката),но колко са читави....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X