Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за TROOPER 3.0 TDI 99г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за TROOPER 3.0 TDI 99г.

    Здравейте,от скоро съм собственик на ISUZU TROOPER 3.0 TDI.Имам следното питане (към по запознатите и опитните), понякога при запалване на мотора,колата се изфорсирва сама за около 2-3 секунди до 2500-3000 оборота,нормално ли е и на какво може да се дължи?

  • #2
    Не е нормално.Виж дали има записани някакви грешки.

    Коментар


    • #3
      Проверих я,не дава никакви грешки,дори показателите и са доста добри (сравнени с това което е задал производителя).

      Коментар


      • #4
        Ако е с жило за газта-да не би да задържа самото жило? Или да задържа заради механичен проблем някъде по пътя на подаване на газ?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Ако не се лъжа на това чудо дюзите бяха с някакво измислено (и проблематично) управление, в което участва маслото на двигателя.

          Уплътнения на инжекторите или инжектори е проблема. По някое време ще започна да пуска и гориво в маслото, масло/гориво в антифриза, а съвсем по някое време може и самосиндикално да развърти или докато изгори всичкото масло или докато се самоунищожи от оборотите.

          Мотора е всеизвестен с тия си проблеми, и затова е сравнително рядък. И понеже е ставнително рядък, дюзите са скъпи, а за рециклиране е проблематично да намериш човек, който го прави.

          Уплътненията се сменят на 80000км по книга, а в живия живот на 50000 - надявай се да е само това.

          Тук имаше бивш собственик на такова. Дано види темата да ти даде подробности. Но тоя мотор си е проблемен заради тия дюзи - измежду първите японски опити за дюзи с електрическо управление, според мен доволно неуспешен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Ако му се занимава и има умения да ремонтира коли не е толкова фатално щото майстори йок . Иначе трябва да следиш нивото на маслото и наличие на нафта в антифриза .Маслото си качва нивото ,ако минава нафтата в маслото . Антифриза започва да мирише на нафта и в разширителното казанче се утаява нафта . Може да питаш boyko.v ,той се занимаваше и него съм питал , за някой работи , както и ivcho.v и той си прави неговото .

            Коментар


            • #7
              За начало си почисти стъпковото моторче. След това нулирай компютъра като откачиш акумулатора за около час-два и не бутай дюзите.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                За сега не съм забелязал наличието на нафта в маслото или антифриза,а за стъпковото моторче не съм наясно(каде се намира,и каква му е функцията),както казах по горе,от скоро го имам и ми е малко тъмна Индия тая кола!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Филип Гаджев Преглед на мнение
                  ...а за стъпковото моторче не съм наясно(каде се намира,и каква му е функцията)...
                  Предполагам регулира празния ход.

                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Филип Гаджев Преглед на мнение
                    За сега не съм забелязал наличието на нафта в маслото или антифриза,а за стъпковото моторче не съм наясно(каде се намира,и каква му е функцията),както казах по горе,от скоро го имам и ми е малко тъмна Индия тая кола!
                    Имаш лично съобщение .

                    Коментар


                    • #11
                      Стъпковото моторче прави едно и също нещо на всеки автомобил и се намира на едно и също място - преди дроселната клапа.

                      https://www.диагностика.бг/%D1%81%D1...2%D0%BE%D1%80/
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        Колега,благодаря за изчерпателната информация!Сега вече ми светна лампата,още веднъж,голямо благодарство!

                        Коментар


                        • #13
                          Ще ми се да видя моторче за празен ход и дросел на дизела . Не бъркайте клапата за меко гасене с дросел и не се излагайте из нета.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                            Ще ми се да видя моторче за празен ход и дросел на дизела . Не бъркайте клапата за меко гасене с дросел и не се излагайте из нета.
                            Никой не я бърка. И клапата за меко гасене, и клапата/клапите за "променлива геометрия" може да се управляват както от вакуум, така и от стъпков мотор. "Клапата за меко гасене" понякога действа заедно с EGR-а и не е само за меко гасене.

                            Моторчетата са си все стъпкови, ако тия анджаклами са с моторчета, а не с вакууми.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              Точно като с този от линка https://www.диагностика.бг/%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80/ хич няма да е.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X