Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

    Миналата седмица смених маслото на Трупъра и му сипах Igat 5W30. Веднага започна да пали по-трудно, тази сутрин аха-аха и да не запали - започна като моторетка и постепенно си увеличи оборотите. Отделно забелязвам, че налягането на маслото е по-ниско. Преди на празен ход държеше малко под 600 kPa, а сега като загрее наполовина. Като форсирам на място стига в най-добрия случай до предишното ниво на празен ход. Мислех си, че някой от маслените филтри е фалшив и спира налягането, но пък студен си е добре. Единия филтър е VIC, другия някакъв корейски. Колкото по загрява, толкова повече пада налягането. Та стигам до извода, че маслото е фалшиво. Някой знае ли дали има начин по опаковката да се разбере дали Igat-а е фалшив?
    Другото което видях вчера, беше че нивото на маслото за сервото за волана е под минимума. Тръгнах да доливам, отварям, но вместо очаквания червен цвят видях някаква мътна безцветна течност... съвсем леко кафеникава. Има ли такова ATF масло и ако не, как да сменя цялото масло от серво системата?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Миналата седмица смених маслото на Трупъра и му сипах Igat 5W30. Веднага започна да пали по-трудно, тази сутрин аха-аха и да не запали - започна като моторетка и постепенно си увеличи оборотите. Отделно забелязвам, че налягането на маслото е по-ниско. Преди на празен ход държеше малко под 600 kPa, а сега като загрее наполовина. Като форсирам на място стига в най-добрия случай до предишното ниво на празен ход. Мислех си, че някой от маслените филтри е фалшив и спира налягането, но пък студен си е добре. Единия филтър е VIC, другия някакъв корейски. Колкото по загрява, толкова повече пада налягането. Та стигам до извода, че маслото е фалшиво. Някой знае ли дали има начин по опаковката да се разбере дали Igat-а е фалшив?
    Другото което видях вчера, беше че нивото на маслото за сервото за волана е под минимума. Тръгнах да доливам, отварям, но вместо очаквания червен цвят видях някаква мътна безцветна течност... съвсем леко кафеникава. Има ли такова ATF масло и ако не, как да сменя цялото масло от серво системата?
    Silverfox бих ти препоръчал друго моторно масло със същите параметри на добра цена в момента на пазара, но марката ще ти я предам на лични. Относно хидро-усилвателя на волана, описаното от теб масло, аз не съм срещал. Подмени го с това, което е описано на капачката на казанчето. Друго, което бих ти препоръчал да видиш - ако имаш радиатор за охлаждане на маслото в хидро-усилвателя на волана /намира се под гредата на радиатора, това е една тръбичка по ширината на автомобила/ дали е здрава или изпуска течност от там. Ако ли да, има начин за преработка.

    Коментар


    • #3
      От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

      Масло вече поръчах Castrol Magnatec MP 5W30 от Цвета.
      Проблема със сервото не ми е толкова, че губи масло, а повече се притеснявам от буламача, който се намира там в момента
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Масло вече поръчах Castrol Magnatec MP 5W30 от Цвета.
        Проблема със сервото не ми е толкова, че губи масло, а повече се притеснявам от буламача, който се намира там в момента
        Няма значение от къде е поръчано маслото, важното е да е подходящо. Когато казвам, че сменям всички течности в даден автомобил, не се шегувам , плюс всичките, които се сещаме - и хидравличния и спирачната течност влизат в тях, които обикновено са пренебрегвани .

        Коментар


        • #5
          От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

          Kолега аз карам с 5w40 пълна синтетика и съм доволен Все пак това са автомобили не в първа младост Това което пише 5w30 се отнася за масла на Исузу За различните марки масла типа е различен Това го гледам в сервизното ръководство на Исузу Там пише за всички течности

          Коментар


          • #6
            От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

            Принципно е така, но преди това карах с Mabanol 5W30 и аз бях доволен. Освен това с тези дюзи предпочитам да карам с препоръчаното. Castrol за нашия двигател препоръчват Castrol Magnatec 5W30 C3:
            http://ew5.earlweb.com/recommendatio...uage=5&brand=1
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

              Прецаках си дюзите с едно 5в30 на ФВ и с едно 5в40 на незнаен воин...не съм сигурен от кое точно стана проблемът. Проблемите с оборотите и другите ми неволи съм описал в най-дебелата тема в раздела, знаем си я

              Та, какво направих:
              1. смених О-ринговете
              2. 3-4пъти сменям на 3к км Мобил 5в30
              3. хванах документацията и смених абсолютно всички масла и течности според препоръката
              4. смених си датчика за налягането на маслото

              Резултат: Джипът пали от раз, не пуши, без вибрации, въпреки че си продължава да върти около 2.5сек - явно си е нормално.

              Само за допълнителна информация, която смятам е много важна - сложих един стар датчик за налягане на маслото. Колата взе да пали 1/10 пъти, а като запалеше димеше като парен локомотив и тракаше на 3 цилиндъра.
              ИЗВОД: Ако колата върти, а не пали, сменете си датчика за маслото. (и, ако не свети чек енджин)
              +359 899985804

              Коментар


              • #8
                От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                Вчера смених маслото с Castrol Magnatec MP 5W30, включително маслените филтри и е без промяна. Сутринта пак запали като моторетка - пъъъъъррррр, пъъъррр, пъърр, пър, пър, пър....
                Докато е студен налягането на маслото нормално, а като загрее пада повече от нормалното според мен.
                На празен ход е ето така:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-10_13-10-35_40.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5452926

                Преди никога не е стигал до там. Явно не е от маслото.

                А я да питам и при вас ли за 5 мин работа маслото става черно, че при мен си е така на всяка смяна?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                  Снимай оборотите при спрян климатик и вентилатор. Изчакай да загрее така, че да не ти дава възможност да пускаш допълнителното подгряване. След това снимай налягането на празен ход. Аз ще направя същото и ще ги сравняваме

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Вчера смених маслото с Castrol Magnatec MP 5W30, включително маслените филтри и е без промяна. Сутринта пак запали като моторетка - пъъъъъррррр, пъъъррр, пъърр, пър, пър, пър....
                  Докато е студен налягането на маслото нормално, а като загрее пада повече от нормалното според мен.
                  На празен ход е ето така:

                  [ATTACH=CONFIG]547397[/ATTACH]

                  Преди никога не е стигал до там. Явно не е от маслото.

                  А я да питам и при вас ли за 5 мин работа маслото става черно, че при мен си е така на всяка смяна?
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #10
                    От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                    А, чак пък толкова. Просто го виж като се прибереш от някъде колко е налягането на празен ход.
                    Аз ще пробвам и утре сутринта, че да се таковам у дневалния, налях 6 литра (колкото е по книга) и отидох за бира, ама кой да гледа нивото след това. Елементарно филтрите да дръпнат от маслото, ама не мислех, че чак пък толкова (беше по средата между минимума и максимума), та сега като го видях и беше под минимума. Миналата седмица си мислех, че съм налял 7 литра и беше почти на максимума, ама сега като се замисля май бяха 8. Та така - аматьорска работа. Долях 1 литър и запали добре, но както казах, утре сутринта ще го видя пак как ще запали.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                      Мойто си събира винаги 7-7.5л. Наистина става тъмно маслото след 500-600км, но сега ще проверя и аз, моето е на 150км
                      Не знам твоят, но моят загрява изключително бавно по индикация, а иначе си духа топло след 4-5 минута.
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #12
                        От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                        Загряването е в зависимост от движението. Ако няма трафик и се движа с около 2000 оборота загрява доста бързо - за под 5 мин, но сутрин до работа в трафика е голям зор. На място много трудно загрява. Топло иначе започва да духа още стрелката като влезе в скалата. Скоро му смених термостата, сложих оригинален. Има пластмасово уплътнение, което на стария се беше стопило и го нямаше.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                          Тази сутрин след дълго въртене като запали поне веднага отиде на 800 оборота. От къде го купи тоя датчик за налягане на маслото?
                          А, видях, че си го вземал от ebay. Аз намирам един в английския за 158 паунда.
                          Последно редактирано от silverfox; 11-02-13, 07:25.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Тази сутрин след дълго въртене като запали поне веднага отиде на 800 оборота. От къде го купи тоя датчик за налягане на маслото?
                            А, видях, че си го вземал от ebay. Аз намирам един в английския за 158 паунда.

                            Мога да ти пратя този, който купих от иБей, но имай предвид, че един от двата не работи - ще се вкараш във филми! Ако ти се занимава - слагаш единия, пробра, слагаш другия - пак проба.

                            Относно налягането на маслото - при мен е така като спра колата на едно място, но като че ли е по в средата разположена стрелката - да речем на 3.2(0-6), подам ли газ се вдига - логично
                            +359 899985804

                            Коментар


                            • #15
                              От: Течности (масла) за Isuzu Trooper 3.0

                              Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                              Мога да ти пратя този, който купих от иБей, но имай предвид, че един от двата не работи - ще се вкараш във филми! Ако ти се занимава - слагаш единия, пробра, слагаш другия - пак проба.
                              Той филма е ясен въпроса е колко трудно се сменя.

                              Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                              Относно налягането на маслото - при мен е така като спра колата на едно място, но като че ли е по в средата разположена стрелката - да речем на 3.2(0-6), подам ли газ се вдига - логично
                              И при мен беше така преди. Сега с 2 смени на маслата едно и също. Не знам дали един и същи датчик за налягането на маслото подава данни към компютъра и към манометъра. Ако е така стават ясни по-ниските показания и трудното палене.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X