Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Това дизел ли е? Ако да, подгревни свещи има ли?

    Има, но не е ясно дали работят. При тоя мотор не са необходими. Предишния път, когато ги смених се бяха заварили 2(4), защото 3 години съм карал без И това ще проверя, защото не мога да чуя никакво реленце да изключва, но пък и никога не съм го и чувал.
    +359 899985804

    Коментар


    • #92
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
      . При тоя мотор не са необходими. .
      Малко ме съмнява. Защо са ги сложили тогас? Провери ги. А също и връзките акумулатор - стартер. Достатъчно е да се губи и 1 Волт. Както и колко е напрежението на ака при въртене на стартера. Иначе белия пушек си е неизгоряла нафта. Или пък лятна такава.

      Коментар


      • #93
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Малко ме съмнява. Защо са ги сложили тогас? Провери ги. А също и връзките акумулатор - стартер. Достатъчно е да се губи и 1 Волт. Както и колко е напрежението на ака при въртене на стартера. Иначе белия пушек си е неизгоряла нафта. Или пък лятна такава.
        Проверката им ми е малко трудна, че доста неща се разкачат. За загуба на напрежение не ми се вярва, новички са съединенията, а и скоро са ревизирани като оправяхме стартера.
        Понеже е с два акумулатора при въртене няма проблем, даже иска да отлита и не съм стигнал до убеждението, че иска да го замеря, но и това ще направя утре.

        То не е точно бял пушек, ами смесен. И го изхвърля "съз злоба" като качва и оборотите автоматично, а след 3-4 секунди се нормализира.
        Ако подам повечко газ си вади тъмен пушек, но не плътен.
        Ауспухът изглежда доста черно опушен отвърте, ако това въобще може да води до някакво заключение - не е мазно, масълце не гори.
        +359 899985804

        Коментар


        • #94
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Върни се на второто мнение в темата.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #95
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Върни се на второто мнение в темата.
            Онзи проблем се отстрани със смяна на бендикса и т.н. Тогава нямаше пушеци.

            Остава само уплътненията, които ти каза, че си намерил изгодно и ще дадеш линк ?
            +359 899985804

            Коментар


            • #96
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
              Остава само уплътненията, които ти каза, че си намерил изгодно и ще дадеш линк ?
              Нямам такива спомени. Поръчах ги от Bulvaria за Opel Monterey. Струваха ~190-200лв. Моите си седят. Взех ги да имам като дойде време за смяна Някой ми каза, че едното уплътнение го бъркали и не било същото, но не каза кое и забравих вече кой беше.

              ПС: послушай boyko.v и не го бутай, докато работи, или докато не започне да пълни антифриза с нафта, или не започне да се повишава нивото на маслото.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #97
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                Има, но не е ясно дали работят. При тоя мотор не са необходими. Предишния път, когато ги смених се бяха заварили 2(4), защото 3 години съм карал без И това ще проверя, защото не мога да чуя никакво реленце да изключва, но пък и никога не съм го и чувал.
                Ако искаш да разбереш кога и как работят подгревните свещи, те се командват от две релета, погледни на арматурното табло волтмера. Ако акомулаторите са в изправност, при палене стрелката на въпросният уред от средата 12 волта отива на ляво, не до нулата, а една малка точица на дисплея, това е нормално. След като запали, стрелката отива малко над 12 волта. Свещите продължават да работят на 6 волта, докато ДВГ-то не достигне определена температура и след това се изключва. Стрелката на въпросния уред, споменат по-горе, отива от средата, 12 волта, на дясно, пак до една малка точица на дисплея. Нормалното напрежение при изключени подгревни свещи е 13,8 - 13,9.
                Защо не откараш твоя камион на диагностика, за да разбереш какъв е точно проблема? Знам, че доста апарати и програми не се връзват с въпросното Исузу, но пробвай с LAUNCH /да е последен модел и с най-новите ъпдейти/ - изпробвано е и работи.

                Коментар


                • #98
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                  Ако искаш да разбереш кога и как работят подгревните свещи, те се командват от две релета, погледни на арматурното табло волтмера. Ако акомулаторите са в изправност, при палене стрелката на въпросният уред от средата 12 волта отива на ляво, не до нулата, а една малка точица на дисплея, това е нормално. След като запали, стрелката отива малко над 12 волта. Свещите продължават да работят на 6 волта, докато ДВГ-то не достигне определена температура и след това се изключва. Стрелката на въпросния уред, споменат по-горе, отива от средата, 12 волта, на дясно, пак до една малка точица на дисплея. Нормалното напрежение при изключени подгревни свещи е 13,8 - 13,9.
                  Защо не откараш твоя камион на диагностика, за да разбереш какъв е точно проблема? Знам, че доста апарати и програми не се връзват с въпросното Исузу, но пробвай с LAUNCH /да е последен модел и с най-новите ъпдейти/ - изпробвано е и работи.
                  Така обяснено звучи много достъпно и лесно, благодаря. Точно заради това не искам да го карам където и да било по сервизите, защото няколко страници по-горе обясних как ми искаха 300лв за диагностика - ок, не съм останал без пари, но предпочитам за такова елементарно нещо да изпием с някой разбиращ колега 300, а и 500лв, отколкото да ги дам за 30 минути работа и цял ден припек на слънцето пред сервиза...
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #99
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                    Така обяснено звучи много достъпно и лесно, благодаря. Точно заради това не искам да го карам където и да било по сервизите, защото няколко страници по-горе обясних как ми искаха 300лв за диагностика - ок, не съм останал без пари, но предпочитам за такова елементарно нещо да изпием с някой разбиращ колега 300, а и 500лв, отколкото да ги дам за 30 минути работа и цял ден припек на слънцето пред сервиза...
                    Ела да ти направя една бърза диагностика, а и не сме сядали на маса скоро!
                    0877 83 30 90 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Не съм чел цялата тема, признавам, но се чудя за какви Лънч-ове и Тек-ове си говорите. Защо просто не използвате вградената самодиагностика? Едно мостче между 4-ти и 6-ти крак и мигалката ще ви каже всичко. Не съм собственик на Трупер, но преди около година мой приятел почти даром се сдоби с такъв от някакъв негов приятел. Оттогава обикаля из БГ по разни "специалисти" и резултат никакъв. Един ден ми звънна много развълнуван и сподели че щял да го запали на "мегдана". Писнало му било да се разправя с тая кочина. Харчела му 30/100 и нямала сила да изпревари автобус. Той момчето е програмист от висок клас, но от автомобили нищо не разбира. Последно в някакъв пловдивски сервиз не само че му държали колата 3 месеца, а и му я върнали с ударена предна лява врата. Казали му че за да се оправи ще трябват 4 нови дюзи на преференциалната цена от 4000 лв и отделно за труд. Освен това колата я бил докарал така - ударена. Абе пълни помияри... И затова решил да го запали на мегдана та да се отърве от мъките си занапред. Останах изненадан, че в БГ няма кой да му реши проблема. Разбрахме се да направим още един опит и на другия ден да домъкне куцото джелезо в сервиза на един приятел. Вечерта попрочетох малко в нета и на следващия ден му пуснахме мигалката. Отчете проблем в TPS-a. Освен това работеше на 3 цилиндъра и чат-пат подкарваше четвъртия като едновременно с това започваше да трака на дюза. Палеше след 30 секундно въртене без значение топъл или студен. Дори топъл още по-трудно. Свалихме и 4-те дюзи. Едната (4-ти) цилиндър беше с много нагар, а другите три светеха. Разходихме се до Булвария и купихме за 53.20 лв комплект уплътнения (без маслените). Сменихме ги и единствената далавера бе че започна да пали стабилно - 2-3 секунди въртене и след това всичките 3 цилиндъра едновременно. Остана си обаче на 3 цилиндъра. Тук от тази тема бях прочел постовете на Бойко от Горна Баня и му звъннах. Човека бе толкова уверен, че ще се справи за половин ден, че направо му закарахме машината на другата сутрин. Към 13:00 ми звънна и каза, че джипа е готов. Отидохме и наистина работеше прекрасно. Тествахме - никакви забележки. Между другото останах приятно изненадан от тази машина след като я покарах 30-ина минути. Целия ремонт ни излезе 600 лв: 150 лв за TPS, 250 лв за дюза (със замяна на дюзата) и 200 лв труд. А само за дюзите пловдивчани му бяха поискали 4000 лв. Оттогава пича си се вози щастлив и забрави за фойерверките на мегдана. Все още му свети airbag-a, но там проблема се решава с един 2.5 ома резистор и след цялата едногодишна кенефиада моя човек не му обръща внимание.
                      Последно редактирано от elbgt; 11-12-11, 09:51.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Още не съм направил диагностика по "лесния" начин, но друго интересно явление ми направи впечатление. Когато е студено и паля сутринта на незагрял мотор, при подаване на 1500оборота и отпускане на газта, оборотите се задържат за около 0.5сек на 1300оборота все едно, че има ръчна газ/смукач. Това ми създава проблеми при тръгване, защото карайки в 1100-1800 при 1-ва, 2-ра предавка колата подскача все едно съм аматьор, което си го обяснявам с това задържане и подаване на газ от колата и от мен наведнъж.
                        Идеи?
                        +359 899985804

                        Коментар


                        • От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Запали го тоя дзвер и се довлачи до мен да му пуснем една самодиагностика за 2 минути, че тая тема стана бая дълга без да има кой знае какво развитие по кокошкарника ти!
                          0877 83 30 90 - Жоро

                          Коментар


                          • От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Колега дай малко информация как се сваля този стартер защото моя също взе да стърже и умря преди 2 дни Благодаря ти предварително

                            Коментар


                            • От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Колеги купих един трупер 3,0тди 2000г. топъл пали много трудно може би прави 10 оборота на двигатела.При запалването за момент причука и изпуши черен дим.
                              При топъл двигател след като го изгася и не пали само яко въртене и чак тогава.
                              След това на обороти малко притриса мотора,иначе върви много вдигах му 160км/ч.
                              След като истине двигатела или на другия ден пали от 2/3 превъртания на двигатела.
                              Закарах го в Исузу за сега ми казаха че мойте дюзи не са за смяна не били от дефектната серия.Все още е там и ще ви държа в течение.
                              В Исузу също така тоя ми каза че при палене на стартер веднага маслото трябва да е поне на 2 бара.На мен само малко помръдва стрелката и като запали на обороти държи около 4 бара после около 6 бара.
                              Вие нещо да помогнете да не карат тея наред с подмяна на всичко.
                              Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                              0885/511287 ; +393200282393

                              Коментар


                              • От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Нещо е по маслената система.На теста с компютъра показва че след като изгасне двигатела високото налягане на маслото спада веднага на -0,7бара.
                                Незнам как така.Свалихме картера и там е чисто,всичко си е наред.Майстора каза да смениме първо клапана,който подържа високото налягане на маслото ако не е от него имало датчик за високото налягане,който е бил под капака за клапаните за щастие го има резервен здрав.И каза ако не се оправи и с него остава маслената помпа за високото налягане
                                Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                                0885/511287 ; +393200282393

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X