Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    5 литра бензин на 60-70 литра нафта + 200-300 грама двутактово масло.ако си мераклия 2Т маслото да е синтетично.Бензина да е по-ниско октанов
    Също става и 1л газ за осветление на около 60 -70л нафта.

    Коментар


    • #77
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Също става и 1л газ за осветление на около 60 -70л нафта.
      Газта за горене си е керосин и без проблем от него може да се налее до 20%.Проблемът е, че от години газта, която се продава е всичко друго, но не и газ за горене-затова не я препоръчвам!Купувал съм от всички производители(5-6)-пълни боклуци!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #78
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Газта за горене си е керосин и без проблем от него може да се налее до 20%.Проблемът е, че от години газта, която се продава е всичко друго, но не и газ за горене-затова не я препоръчвам!Купувал съм от всички производители(5-6)-пълни боклуци!
        Няма ли да стане с остатъците от 5в30, което наливам в двигателя? То си е съвсем синтетично
        +359 899985804

        Коментар


        • #79
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
          Няма ли да стане с остатъците от 5в30, което наливам в двигателя? То си е съвсем синтетично
          Става
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #80
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            За съжаление не е от горивото при мен. Ще се ходи на диагностика, ама да видим кога и къде
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #81
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              За съжаление не е от горивото при мен. Ще се ходи на диагностика, ама да видим кога и къде
              И аз се ядосвам много и най-накрая ще взема да купя квото е необходимо за диагностиката и да помагам на колеги...баси автомобила
              +359 899985804

              Коментар


              • #82
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Да се открие причината за трудно палене е доста завързана работа
                Ако я търсите в горивото монтирайте независима ел. помпа която да поработи 1мин преди да стартирате двигателя НЕ БЕЗ ФИЛТЕР
                Предполагам че ако закачите осцилоскоп на дюзите ще откриете че двиг пали когато се подаде ток на дюзите а това зависи от маслената с-ма за управление на дюзите
                Не бих слагал газ керосин и тн Никой не знае как ще подействат на гумените уплътнения Казали са ми на този двг не биодизел

                Коментар


                • #83
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Тук са дадени стъпките за диганостициране на непалещ двигател без скенер:
                  http://www.4x4club.ru/tech/item78/item316
                  Точка 5 я пробвах и не работи.

                  ПС: На мен вчера ми светна Check Engine, така че се надявам след диагностиката да си каже какво го боли.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Обади се ще ти кажа защо то свети лампата Не е нужно да ходиш на диагностика 0884679260

                    Коментар


                    • #85
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      [COLOR=#8b4513]
                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Още една причина за трудно палене - старо или неправилно масло. Като остарее маслото си губи вискозитета, а това влияе на дюзите, които го използват. Същото се получава с неправилно масло. Правилното масло е 5W-30 (за зимата) и 10W-30 (за лятото). От 2 дена се опитвам да намеря такова масло и все ми предлагат 10-W40, защото било "за нашите климатични условия". Хората по света нееднократно пишат, че най-лесно да се скапят уплътненията на дюзите е да се сложи 10W-40. Предполагам, че цената на 10W-30 отказва много хора и подлъгани от пишман разбирачи-продавачи му сипват 10W-40 и сменят дюзи в несвяст и после реват. Да не говорим, че има и различни спецификации на маслата и трябва да се налее масло за common rail дизел, което е още по-скъпо.
                      Подкрепям отговорът на silverfox !

                      Коментар


                      • #86
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Тук са дадени стъпките за диганостициране на непалещ двигател без скенер:
                        http://www.4x4club.ru/tech/item78/item316
                        Точка 5 я пробвах и не работи.

                        ПС: На мен вчера ми светна Check Engine, така че се надявам след диагностиката да си каже какво го боли.
                        Точка 5 се оказа, че работи, явно аз съм объркал броенето. Благодарение на boyko.v направих диагностиката и излезе грешка 26, което означава неизправност на EGR клапана и Бойко ме насочи към изолиране на клапана. Тази сутрин джипа целия замръзнал подскача като младо яре

                        Информация за EGR клапана:
                        http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=14
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Точка 5 се оказа, че работи, явно аз съм объркал броенето. Благодарение на boyko.v направих диагностиката и излезе грешка 26, което означава неизправност на EGR клапана и Бойко ме насочи към изолиране на клапана. Тази сутрин джипа целия замръзнал подскача като младо яре

                          Информация за EGR клапана:
                          http://diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=14

                          Супер! Има значи чалъм
                          На мен само не ми стана ясно аз какво мога да направя, за да "разпитам" компютъра защо сутрин на студено вади светло-сив пушек и кашля 10 секунди? Понякога и гасне, но много рядко Някакви идеи?
                          +359 899985804

                          Коментар


                          • #88
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Пич компютъра няма да ти каже нищо Колата ти има ревматизъм Съвета ми е карай докато се скапе и тогава ще решаваме проблема Така е най лесно и евтино И аз имам същия проблем Имам догатки как да го отстраня но е много работа и не мисля че не си струва да се напъвам за 10сек пушек

                            Коментар


                            • #89
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
                              Пич компютъра няма да ти каже нищо Колата ти има ревматизъм Съвета ми е карай докато се скапе и тогава ще решаваме проблема Така е най лесно и евтино И аз имам същия проблем Имам догатки как да го отстраня но е много работа и не мисля че не си струва да се напъвам за 10сек пушек
                              Да, ама аз се дразня, а и никак не се кефя да предизвиквам мини еко-катастрофа в квартала

                              Моите лаишки фантазии и предположения са:

                              1. Зацапана дюза/инжектор - защото като загрее и се оправя.
                              2. Лошо уплътнение по инжекторите(о-ринговете) - като избута въздуха и се оправя. Тук обаче няма много логика, тъй като лятото няма проблем.
                              3. Нещо свързано с температурата
                              +359 899985804

                              Коментар


                              • #90
                                От: Trooper 3.0 трудно пали

                                Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                                Да, ама аз се дразня, а и никак не се кефя да предизвиквам мини еко-катастрофа в квартала

                                Моите лаишки фантазии и предположения са:

                                1. Зацапана дюза/инжектор - защото като загрее и се оправя.
                                2. Лошо уплътнение по инжекторите(о-ринговете) - като избута въздуха и се оправя. Тук обаче няма много логика, тъй като лятото няма проблем.
                                3. Нещо свързано с температурата
                                Това дизел ли е? Ако да, подгревни свещи има ли?
                                Последно редактирано от Пенчо; 06-12-11, 17:00. Причина: доп

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X