Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 3.0 трудно пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Trooper 3.0 трудно пали

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Като застанеш срещу джипа основния филтър е отляво близо до картера и се вижда и отгоре. Втория е отдясно на двигателя, но не се вижда отгоре - достъпа е отдолу.

    ПС: Това е темата:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=121252
    За маслените знам, но за горивния? Два ли са или един? До сега само 1 съм намерил.
    +359 899985804

    Коментар


    • #47
      От: Trooper 3.0 трудно пали

      Моя грешка. Като си написал за втория си мислех за маслен, тъй като няма втори горивен. Горивния е само един на стойка отдясно на двигателя като застанеш срещу джипа, но ти си го намерил вече.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: Trooper 3.0 трудно пали

        Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
        И моят така си пали Колеги, дайте сега да преговорим от какво е сиво-белият пушек при палене сутрин? На мен ми го прави и лятото, но си мисля, че е откакто НЕ му сложих 5в30, а 10в40.

        Някой може ли да систематизира? Благодаря
        Сиво-белият пушек е от бедна горивна смес, което най-често е от нарушена херметичност някъде по цялата горивопроводна система.Нормално е да се прояви сутрин след часове престой.От вискозитета на маслото е абсурд да се получи-изобщо не търси ключа от бараката там!
        Не съм чел цялата тема, но някой споменавал ли е за позапушена резервоарна цедка...?
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #49
          От: Trooper 3.0 трудно пали

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Сиво-белият пушек е от бедна горивна смес, което най-често е от нарушена херметичност някъде по цялата горивопроводна система.Нормално е да се прояви сутрин след часове престой.От вискозитета на маслото е абсурд да се получи-изобщо не търси ключа от бараката там!
          Не съм чел цялата тема, но някой споменавал ли е за позапушена резервоарна цедка...?
          Оки, значи отивам утре при майстора и му казвам да провери цедката и системата за пробойни Каква апаратура трябва за тест?
          +359 899985804

          Коментар


          • #50
            От: Trooper 3.0 трудно пали

            Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
            Оки, значи отивам утре при майстора и му казвам да провери цедката и системата за пробойни Каква апаратура трябва за тест?
            Нямам представа има ли апаратура за целта, но на возило втора ръка(еле пък дизел) никак не е излишно да се свали резервоара и да се почисти, както и цедката в него.С моето добиче брах ядове с тая цедка-що зор и време, докато вдяна за какво иде реч...!Накрая, когато въпросната цедка хептен се запуши и сместа съвсем обедня(и мощноста изчезна) пушека стана чисто бял и доста наситен-бях сигурен, че влиза яко антифриз в цилиндрите...понякога нещата са много по-прости, отколкото изглеждат!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #51
              От: Trooper 3.0 трудно пали

              Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
              Оки, значи отивам утре при майстора и му казвам да провери цедката и системата за пробойни Каква апаратура трябва за тест?
              Пробвай първо с подмяна на гумените маркучи, защото може да има напукани, сцепени. Препоръчвам ти да вземеш известни марки маркучи за гориво, цента варира от 8 до 10лв.на метър, съответно и скобите за тях да са от по-скъпите. Ако и това не помогне, монтирай клапан, който не позволява на горивото да се връща обратно /около 15 лв./Ако все пак се наложи монтирането на такъв клапан има два варианта - единият е отпред при ДВГ-то на входящия маркуч - този монтаж дава лесен достъп до него. Вторият вариант е пак при входящия маркуч, но отзад при резервоара.

              ПП: Ако и това не помогне, ще го мислим пак.

              Коментар


              • #52
                От: Trooper 3.0 трудно пали

                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                Пробвай първо с подмяна на гумените маркучи, защото може да има напукани, сцепени. Препоръчвам ти да вземеш известни марки маркучи за гориво, цента варира от 8 до 10лв.на метър, съответно и скобите за тях да са от по-скъпите. Ако и това не помогне, монтирай клапан, който не позволява на горивото да се връща обратно /около 15 лв./Ако все пак се наложи монтирането на такъв клапан има два варианта - единият е отпред при ДВГ-то на входящия маркуч - този монтаж дава лесен достъп до него. Вторият вариант е пак при входящия маркуч, но отзад при резервоара.

                ПП: Ако и това не помогне, ще го мислим пак.
                Момчета, мерси за съветите, само да допълня, че моето возило е на истински 120к км и последните 80к км съм ги навъртял аз. Гледам никакви компромиси да не правя при "внасяне" на резервни части в автомобила.
                Верно, нафтите ни и маслата ни са винаги със съмнително качество, но на тези километри възможно ли е да имам толкова напукани маркучи? 10 годинки е камиончето, верно, но все пак?
                +359 899985804

                Коментар


                • #53
                  От: Trooper 3.0 трудно пали

                  Днес сменяхме масла и филтри. Всичко добре, сложихме си каквото трябва. Обаче, понеже бях обърнал внимани на колегата с двата вида горивни, направих си труда да погледна моя. Познайте какво намерих Обикновен филтър тип "бойлерче" , стойката и при мен липсва. Сега ще диря по моргите явно и аз!
                  Последно редактирано от stormmaker; 01-10-11, 12:33.
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #54
                    От: Trooper 3.0 трудно пали

                    Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                    Днес сменяхме масла и филтри. Всичко добре, сложихме си каквото трябва. Обаче, понеже бях обърнал внимани на колегата с двата вида горивни, направих си труда да погледна моя. Познайте какво намерих Обикновен филтър тип "бойлерче" , стойката и при мен липсва. Сега ще диря по моргите явно и аз!
                    Внимавай какво поръчваш, защото на Исузу 3.0, на двата типа двигател, излизат различни филтри. JX1T е по -малкият филтър без отвор за датчик за водата, но JX1 е с големия филтър с отвор за датчик за водата и е един и същ с този от 3.1

                    Коментар


                    • #55
                      От: Trooper 3.0 трудно пали

                      Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                      Внимавай какво поръчваш, защото на Исузу 3.0, на двата типа двигател, излизат различни филтри. JX1T е по -малкият филтър без отвор за датчик за водата, но JX1 е с големия филтър с отвор за датчик за водата и е един и същ с този от 3.1
                      Ами аз по снимките се ориентирах и видях, че този, който сме закупили е вдлъбнатия надолу, както и разбрах, че е правилният? Има ли шанс да не е ?(не обърнах внимание на модела)
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #56
                        От: Trooper 3.0 трудно пали

                        Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                        Ами аз по снимките се ориентирах и видях, че този, който сме закупили е вдлъбнатия надолу, както и разбрах, че е правилният? Има ли шанс да не е ?(не обърнах внимание на модела)
                        Да, има минимален шанс пак да бъде сбъркан филтърът. И за двата типа двигател, посочени в предния пост на Исузу 3.0, при камиончето с големия филтър, с отвор за датчик за водата, може да се намери филтър заместител, който отговаря на размера и е без отвор отдолу за датчик. При другия вариант, с по-малкия филтър на габарити, основното, което трябва да с гледа е да бъде вдлъбнат на вътре. Друго, което искам да отбележа - в сервиза, където обслужват твоето Исузу, ги накарай да четат повече програмите, за да няма грешки. И преди да си намерил точния филтър, не изхвърлай стария, че не се знае !

                        ПП:Мисля, че вече достаътчно обърнахме внимание на филтрите, предлагам да спрем, дано въпроса е изяснен за всички.
                        Последно редактирано от skandi66; 03-10-11, 20:59. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #57
                          От: Trooper 3.0 трудно пали

                          Моя пък взе да пали по-трудно на обяд по големите жеги, а по-лесно сутрин. Чудя се и освен намаляване вискозитета на маслото за друго не се сещам.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Trooper 3.0 трудно пали

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Моя пък взе да пали по-трудно на обяд по големите жеги, а по-лесно сутрин. Чудя се и освен намаляване вискозитета на маслото за друго не се сещам.
                            Надявам се на обяд по жегите трудното палене все пак да е поносимо и въпреки това очакваме да настъпи застудяване. Щом се съмняваш във вискозитета на маслото в друга тема го обсъждахме, както посъветвах и там, пробвай със смяна на 7500 - 8000 км и по-висок клас масло от предвидения за марката и модела, разбира се в подходящо време. Ако и това не помогне, възможно е да има проблем в електрониката. Нещо ми се върти из главата ...за едни датчици между 2-ри и 3-ти цилиндър, но тогава трябва да свети и чека. Надявам се, че няма бял пушек или миризма на суров дизел.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Trooper 3.0 трудно пали

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Моя пък взе да пали по-трудно на обяд по големите жеги, а по-лесно сутрин. Чудя се и освен намаляване вискозитета на маслото за друго не се сещам.
                              Пак ли се почна ?!

                              ...и пак не казваш вечер как пали !

                              А сега по-сериозно : маслото ти е най-малкия проблем . Да не кажа че няма нищо общо в случая . Нещо повече : в по-топлото време би трябвало стартера да върти по-бързо , поради намаляването на вискозитета на маслото ( по твоята логика ) , а следователно и да пали по-лесно .
                              Друг е въпроса , че този мотор трябва да пали като барут и при топло и при студено .
                              ... така че пак ще опреш до диагностика , нищо че се дърпаш .Рано , или късно . Останалото е хвърляне на боб и надежда сакън да не е нещо по-сериозно .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Trooper 3.0 трудно пали

                                хм, ми аз взех да пуша при палене далееееч по-малко след смяна на маслото и филтъра тип 'бойлерче'
                                +359 899985804

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X