Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Санта Фе 2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Купих си Санта Фе 2001г.

    Първоначално публикуван от fen na presturgvaneto Преглед на мнение
    А защо не си престържете спирачните дискове? Правят го навсякъде по света....
    Ако имат допуск и не е излязъл от нег и ако са безбожно скъпи-става.На собствен риск,ама...Но иначе нищо не оправдава интервенцията по спирачната система,защото риска е като за самия теб,така и за околните.И от самоубиц можеш да се превърнеш в Убиец.Трябва много да се внимава стакива неща...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      До: Купих си Санта Фе 2001г.

      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
      Така относно 4х4-то. На твоето СФ(2001-2006) е постоянно 60% на задната и 40% на предната ос,като при пробуксуване става 50:50. Новото СФ(като моето-2006- ) е 100% отрпед със прехвърляне на ДО 50% отзад и копче за постоянно 4х4 (50:50), което се самоизключва при скорост по-голяма от 40км/ч. Още една разлика е,че новото има тракшън контрол-симулира блокажи чрез спирачките.
      Ъъъ малко съм се обЪркал... 60% е на предната,а 40% на задната с dual drive differential и виско. Но пак си е full-time. Само 3.5 бензина е със Borg-Warner on-demand с-ма. Твоето (2.0Д , 2.7б) са с въпросната с-ма на Steyr-Puch.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #33
        До: Купих си Санта Фе 2001г.

        съвсем наскоро смених и предните дискове, защото се бяха появили вибрации при спиране от скорости над 80-100кмч...

        за какво да ги престъргвам и със следващия комплект накладки вече ще са за боклука... смених с нови /под 100лв/бр са/ и нови накладки...

        Бях сменил предни накладки малко след покупката и сега при над 30 000 пробег имаше още много хляб в тях /по принцип използвам минимално спирачка, особено на дълъг път/... Сега с "всичко ново" очаквам да изкарат поне 40 000 км (ако не продадеме жипката дотогава)...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          До: Купих си Санта Фе 2001г.

          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
          Ъъъ малко съм се обЪркал... 60% е на предната,а 40% на задната с dual drive differential и виско. Но пак си е full-time. Само 3.5 бензина е със Borg-Warner on-demand с-ма. Твоето (2.0Д , 2.7б) са с въпросната с-ма на Steyr-Puch.
          според мен доста си се пообъркал, аз имам 2 Санта Фе-та 2001 и 2003 г
          и зацепването е 90 (предно) и 10 (задно) при натоварване става 50 на 50
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

          Коментар


          • #35
            До: Купих си Санта Фе 2001г.

            И на какво точно се позоваваш? На всякъде в интернет пише, че е full-time и в америкенския Хюндай форум също доста хора го потвърждават!
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #36
              До: Купих си Санта Фе 2001г.

              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
              И на какво точно се позоваваш? На всякъде в интернет пише, че е full-time и в америкенския Хюндай форум също доста хора го потвърждават!
              ами на това, че знам, че бензиновите Санта Фе-та са 60на40, даже някой от 2.4 двигателите са 2WD а не 4WD, и другото което е, ако е дизела е 60на40, при рязко тръгване, няма да тръгне да върти толкова гуми, аз ще зацепи всичко както си му е реда на 60на40, това е основното на което се позовавам
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

              Коментар


              • #37
                До: Купих си Санта Фе 2001г.

                И кое точно ще го зацепи? За виското казах,че е недостатъчна информацията. Ако го няма,то дифа е отворен и несиметричен-невъзможно да врътне задните гуми при рязко тръгване,ако всички колела имат еднаква настилка под себе си.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #38
                  До: Купих си Санта Фе 2001г.

                  Първоначално публикуван от malashev Преглед на мнение
                  и зацепването е 90 (предно) и 10 (задно) ...
                  Първоначално публикуван от malashev Преглед на мнение
                  ами на това, че знам, че бензиновите Санта Фе-та са 60на40, даже някой от 2.4 двигателите са 2WD а не 4WD, и другото което е, ако е дизела е 60на40, при рязко тръгване, няма да тръгне да върти толкова гуми, аз ще зацепи всичко както си му е реда на 60на40, това е основното на което се позовавам
                  Са последно колко е?
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #39
                    До: Купих си Санта Фе 2001г.

                    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                    невъзможно да врътне задните гуми при рязко тръгване,ако всички колела имат еднаква настилка под себе си.
                    за това нещо, донякъде се съгласявам с тебе, но все пак си мисля че е 90на10
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 16v

                    Коментар


                    • #40
                      До: Купих си Санта Фе 2001г.

                      Завърта си ги задните гуми на сняг или кал без никакъв проблем, ако тръгнеш с газ... Иначе при нормално потегляне никакво приплъзване...
                      За разлика от едно Волво ХС90, което вчера идва и на паркинга пред склада ми в дълбокия сняг забелязах, че при маневрирането с минимална газ, едната предна гума направи 1 оборот преди да тръгне колата... Никое от другите колела не прибуксува... Сигурен съм, защото след това погледнах следите и 3-те колела бяха оставили ясни следи, а пробуксувалото - замазано петно.
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        До: Купих си Санта Фе 2001г.

                        XC90 е с Халдекс първо поколение- не го пожелавам на никого... Иначе работи,ама не точно...

                        http://www.awd.ee/article.html?inc=hyu
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X