Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Санта Фе 2001г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Честито Тедо!!
    Хубаво е, че Хюндаите на форума не намаляват!!
    А Санта фе-то с постоянно 4х4 ли е?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      А Санта фе-то с постоянно 4х4 ли е?
      още не съм 100% сигурен, но май е с предно, а задният мост се включва само като пробуксува...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        за съжаление "калните" тестове се провалиха поради липса на кал, но покарах по черен път и установих, че окачването е доста меко и трябва да се кара бавно при по-големи неравности, защото удря на тампоните...
        но си е перфектен семеен автомобил за всекиден + ски и риболов... и не те подканва да се забиеш в някое дере...

        На магистралата предразполага към каране с 120-140кмч, за проба вдигнах 170 и това не беше пределът...

        За сравнение с галопера не може и дума да става:
        СФ - 3000об/мин V-ск =138кмч
        Галопер - 3000об/мин V-ск =90кмч
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Аз какво да кажа като на 3500 ми свърши километража ~ 190км/ч
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Re: Купих си Санта Фе 2001г.

            идва ми на устата, че на 190-ия км ти е свършил и бензина, ама айде да не се заяждам...

            първо замерване на разхода: 560км със 47л нафта т.е. 8,4л/100км
            Карането беше основно по м-ла Тракия, градско в София и 6 часа по опашките в КАТ /т.е. поне час работа на място/ А, и едно качване до х-жа Алеко...

            развали се моторчето на задната чистачка - влязла е вода в него и...
            установих, че части за СФ не се предлагат налични по "частните" магазинчета...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              Re: Купих си Санта Фе 2001г.

              ето го скапаното моторче...
              всичко останало си е като ново - само при гайката и захващането къч чистачката е много корозирало...
              иначе антикорозионната обработка на самата врата е много по-добра от на Галоперите...
              Прикачени файлове
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Re: Купих си Санта Фе 2001г.

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                иначе антикорозионната обработка на самата врата е много по-добра от на Галоперите...
                Че то Галоперите май изобщо нямат антикорозионна обработка (поцинковане) на тенекиите.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  Re: Купих си Санта Фе 2001г.

                  междувременно смених горивен /Бош 20лв/ и въздушен филтър /оригинален Корейски 20лв, а за същият но в по-хубава кутийка и с надписи на английски в Индкомерс искаха 30лв/...


                  П.П. Моите извинения към Тедо за неволната редакция на неговия постинг, в който той споделя, че проблемът с пушенето е бил от ЕГР клапана.
                  Вместо бутонът за отговор съм цъкнал този за редактиране
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-02-07, 17:46.
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Купих си Санта Фе 2001г.

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    междувременно смених горивен /Бош 20лв/ и въздушен филтър /оригинален Корейски 20лв, а за същият но в по-хубава кутийка и с надписи на английски в Индкомерс искаха 30лв/...

                    Между другото, аз вече стоя надалеч от тия "оригинални корейски" за по 20 лв. Един път се минах да взема такъв и няма да повторя по никакъв повод.

                    Едно, че хартиеният елемент беше очевадно некачествен. Второ, че гуменото уплътнение, предназначено да не пропуска нефилтриран въздух към двигателя беше залепено с някакво менте лепило, което се беше размекнало от топлината на двигателя и уплътнението се беше разместило.
                    Там, откъдето ти беше купувал втулки за носачите, ми предлагаха "оригинален японски" въздушен филтър, който пък дори нямаше въпросното уплътнение. Пак за 20 лв.


                    Нямаш представа колко по-различно изглежда филтъра, който купих от Тех-Ко. И филтриращият елемент е далеч по-солиден, и гумените уплътнения са там, където трябва да ги има и си стоят на мястото.
                    Е, филтърът струва не 20, а 50-на лева, ама ремонт на турбина или двигател са още по-скъпи.

                    Та, аз икономия от важни консумативи НЕ правя. За да не ми излезе през носа ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 26-02-07, 17:57.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Купих си Санта Фе 2001г.

                      да ама не...
                      този въздушен филтър е 1:1 с оригиналния /и двата са правоъгълни/ - купих го от сервиза за корейски автомобили на шосето за Бистрица...

                      при положение, че в нашите полупустинни условия филтърът трябва да се сменя на 5-6 хиляди км, не е малка икономията...

                      а специално на теб за Галопера ти препоръчвам да си вземеш перящ филтър - даваш 150-200лв, но е почти вечен... на 50,000км препоръчват да се изпере...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        До: Купих си Санта Фе 2001г.

                        след навъртяни 26 000км на колата /сега е на 204 000/ мога да споделя какви са ми били ремонтите и разходите за подръжка дотук:

                        1. Разход на гориво - смесено каране "цариградско" /кв Изток - с. Лозен сутрин и вечер час пик/ + магистрала /Сф-Пз-Сф/ = разход 8/100 дизел

                        2. Накладки - предни+задни = 160лв /италиански/

                        3. Смяна шпилки и лагер главина - шпилките /повредени от неграмотни гумаджии/ се скъсаха на магистралата... При смяната им се разглобява лагер на главината /125лв/ и след това трябва да се смени... иначе самите шпилки са 2лв/бр... Целият ремонт излезе 160лв, но прибирането по магистралата само с 2 болта на колелото не е от най-приятните/

                        4. Изолиране на ЕГР клапан - безплатно от един комшия... Преди това пушеше като ударен самолет... Проблема изникна след пробно зареждане с 30% биодизел... /20л БД и допълване с обикновен Д/

                        Още в началото сложих спортен филтър и чип тунинг с него е 140кс и "поема" от 1800об/мин вместо от 2100-2200...

                        Предстои смяна на задни спирачни дискове и накладки - апаратите задържаха и накладките са почти изхабени... По магазините дисковете са по 200лв с доставка... Намерих ги в немския е-бей по 40 Евро и мисля да поръчам... Ще сменя и сп. маркучета отзад, защото ми казаха, че задържането може да е било и от тях...
                        Иначе с предните спирачки няма никакви проблеми...

                        Задната чистачка не работи още от първата седмица след покупката - както съм писал по въпроса... Моторчето струва около 300лв...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          До: Купих си Санта Фе 2001г.

                          Интересува ме чипа - от къде, цена и най-вече мнението ти.Купих Санта фе ново през далечната 2002г.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Купих си Санта Фе 2001г.

                            Така относно 4х4-то. На твоето СФ(2001-2006) е постоянно 60% на задната и 40% на предната ос,като при пробуксуване става 50:50. Новото СФ(като моето-2006- ) е 100% отрпед със прехвърляне на ДО 50% отзад и копче за постоянно 4х4 (50:50), което се самоизключва при скорост по-голяма от 40км/ч. Още една разлика е,че новото има тракшън контрол-симулира блокажи чрез спирачките.
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #29
                              До: Купих си Санта Фе 2001г.

                              Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
                              Интересува ме чипа - от къде, цена и най-вече мнението ти.Купих Санта фе ново през далечната 2002г.
                              0888977737 Владо
                              цената коментирайте с него, че аз го правих преди повече от година...

                              Доволен съм - след тунинга започна да набира от малко по-ниски обороти... според германците, с чип-тунинг става 140кс
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                До: Купих си Санта Фе 2001г.

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                след навъртяни 26 000км на колата /сега е на 204 000/ мога да споделя какви са ми били ремонтите и разходите за подръжка дотук:

                                1. Разход на гориво - смесено каране "цариградско" /кв Изток - с. Лозен сутрин и вечер час пик/ + магистрала /Сф-Пз-Сф/ = разход 8/100 дизел

                                2. Накладки - предни+задни = 160лв /италиански/

                                3. Смяна шпилки и лагер главина - шпилките /повредени от неграмотни гумаджии/ се скъсаха на магистралата... При смяната им се разглобява лагер на главината /125лв/ и след това трябва да се смени... иначе самите шпилки са 2лв/бр... Целият ремонт излезе 160лв, но прибирането по магистралата само с 2 болта на колелото не е от най-приятните/

                                4. Изолиране на ЕГР клапан - безплатно от един комшия... Преди това пушеше като ударен самолет... Проблема изникна след пробно зареждане с 30% биодизел... /20л БД и допълване с обикновен Д/

                                Още в началото сложих спортен филтър и чип тунинг с него е 140кс и "поема" от 1800об/мин вместо от 2100-2200...

                                Предстои смяна на задни спирачни дискове и накладки - апаратите задържаха и накладките са почти изхабени... По магазините дисковете са по 200лв с доставка... Намерих ги в немския е-бей по 40 Евро и мисля да поръчам... Ще сменя и сп. маркучета отзад, защото ми казаха, че задържането може да е било и от тях...
                                Иначе с предните спирачки няма никакви проблеми...

                                Задната чистачка не работи още от първата седмица след покупката - както съм писал по въпроса... Моторчето струва около 300лв...
                                А защо не си престържете спирачните дискове? Правят го навсякъде по света....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X