Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan проблем MAF сензор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terracan проблем MAF сензор

    Колеги, имам сериозен проблем и моля за вашето съдействие. Джипа клати при нормално шофиране (плавно подаване на газ). Сменени са Дюзи, ремонтирана е помпата, турбото. Сложих нов оригинален EGR и нов управляващ клапан за него. Двигателя е след ревизия. На диагностика всичко изглежда в норма освен MAF сензора!
    Смених няколко дебитомера (всъщност.... 7 от тях два нови)
    Последно купих чисто нов Бош и резултатите се виждат на клипа. Карах колата в около 15 сервиза и уж електро инсталацията е проверена. Смених и компютъра с друг
    ​​​​но проблема остава. Идеите ми свършват пичове. Моля за вашата помощ.


    п.с. С изключен ЕГР от вакуума положението не се променя
    Последно редактирано от Petar.Simeonov; 16-10-23, 11:00.

  • #2
    Бодни му един осцилоскоп на МАФа и ще си каже.

    Коментар


    • Petar.Simeonov
      Petar.Simeonov коментира
      Редактиране на коментар
      За съжаление възможностите ми не стигат до там. А повечето сервизи гледат само записаните грешки и ме пращат да си ходя. Затова занимавам вас с моя проблем.

  • #3
    Проблема не е електрически. При изваждането на дебитомера от колата всичко заспива. Започвам да търся механичен проблем

    п.с. В клипа го наричам ЕГР погрешка
     
    Последно редактирано от Petar.Simeonov; 17-10-23, 15:33. Причина: Техническа грешка

    Коментар


    • #4
      Как е баланса на цилиндрите - работят ли еднакво? Има ли равна компресия?
      При масметър откачен от тръбите щом показва 0 - значи въздуха върви на тласъци.

      Коментар


      • Petar.Simeonov
        Petar.Simeonov коментира
        Редактиране на коментар
        Системата е Делфи, и налягането на горивото е в норма както в движение, така и на празен ход. За тест сменихме и ECU-то и промяна в работата фактически нямаше. При откачен MAF клатене не забелязах. Но откровено не посмях да я карам така много.

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Гледахте ли порцията гориво при клатене?
        Температура на нафтата?

        Общо взето следва да се раздели на:
        - правилно управление от компа, но неправилно поведение на мотора. Отлични порции гориво, но лошо "усвояване " от мотора;
        - правилно поведение на мотора, но некоректен сигнал от датчик или некоректно поведене на изпълнителен механизъм, което кара компа на мотора да "клати". "Лоши" порции гориво но добър мотор.

      • Petar.Simeonov
        Petar.Simeonov коментира
        Редактиране на коментар
        Температурата на нафтата изглежда нормална. Тази на входящия въздух и двигателя - също. За другото не съм компетентен и май ще се наложи да намеря компетентен за по-внимателна диагностика.
        Лошото е, че е трудно. Тоя Хюндай уж е просто устроен обаче все на греди удрям

    • #5
      Покарах джипа с откачен MAF 1-2км има леки колебания при шофиране но при отпускане на газта това сечене го няма.

      Коментар


      • #6
        При откачен МАФ се игнорират показанията на една кофа датчици и се работи по твърда, аварийна таблица.

        Коментар


        • Petar.Simeonov
          Petar.Simeonov коментира
          Редактиране на коментар
          То тоя двигател няма много датчици... Освен температурните и налягането на горивото има колянов и разпределителен вал и естествено MAF. Идеята ми беше ако има кардинален проблем с компресията да опитам без него.

      • #7
        Засега симптомите ме водят към проблем с газоразпределителен механизъм. Вероятно са повдигачи. Тези дни ще се опитам да намеря някой ентусиаст да премерим компресия. Според мен е възможно да оказват такова влияние.
         

        Коментар


        • #8
          Ако при откачен МАФ колата работи почти безпроблемно - очевидно проблема не е механичен, нито компресия
          Проблема е грешни стойности от някой сензор.

          Коментар


          • Petar.Simeonov
            Petar.Simeonov коментира
            Редактиране на коментар
            При изваден МАФ извън въздуховода стойностите му не играят.

        • #9
          Първоначално публикуван от Petar.Simeonov Преглед на мнение
          Покарах джипа с откачен MAF 1-2км има леки колебания при шофиране но при отпускане на газта това сечене го няма.
          Откачен или "При изваден МАФ извън въздуховода стойностите му не играят."

          Коментар


          • #10
            Моя боб "показа" дюзи/инжектори...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • Petar.Simeonov
              Petar.Simeonov коментира
              Редактиране на коментар
              Грешен е боба. Сменени са с нови от магазина. Освен това няма как да окажат такова влияние на MAF-a

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              А регистрирани ли са техните нови показатели в компютъра?

            • Petar.Simeonov
              Petar.Simeonov коментира
              Редактиране на коментар
              Да. Регистрирани са новите кодове и всичко там изглежда наред.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X