Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Понеже сериозно се замислих за смяна хидр. течност на Теракана, попаднах в друг форум на това описание на смяна на течноста:

    Та:аз го смених по малко по-различен начин,не твърдя че е правилен.Откачих входящ и изходящ маркуч от казанчето,забих двата маркуча в еднакви прозрачни съдове по 1L обем.Във "входящия" съд налях 500ml нова течност.След това запалих двигателя и преди всичко да "потъне" надолу и да глътне въздух го угасих.Съответно "изходящия" съд се наля с около1L страшна тиня,която изхвърлих.Всичко това повторих още един път.Идеята е че така системата не може да глътне въздух,и че новата течност изтласква боклуците в друг съд-не в съда на колата.Недостатък е че си заминават 2L масло ,но промивката е сигурна

    Дали не е удачен този вариант колеги?


    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • От: Terracan

      Да гълта въздух колкото си иска, системата се обезвъздушава сама.

      Ако ти е мътна/мръсна течността, смени я, покарай малко, и после пак.

      Голяма работа, че ше се набуташ още литър течност, правиш го веднъж докато джипа е в теб, а и си спестяваш евентуални по-скъпи проблеми.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Terracan

        Колеги, някой рециклирал ли е турбото на Теракан (2.9 150к.с) и кви пари му стъпи горе долу?

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от grigorov90 Преглед на мнение
          Колеги, някой рециклирал ли е турбото на Теракан (2.9 150к.с) и кви пари му стъпи горе долу?
          Какви симптоми показва турбината за тази диагноза-рециклиране.


          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Ами не върви като хората....Леко вие като вдигне над 2500-700 оборота и не мога да вдигна повече от 110-120км/ч (не че искам да го карам със 200, но не е нормално). Излиза сиНкав пушек от ауспуха. Мисля, че не е дюза, защото ЧЕК-а няма и помен да свети. Преди на БМВ-то имах подобни симптоми и се оказа турбо. Бих се радвал в случая да е нещо по-леко, ама ....

            Коментар


            • От: Terracan

              Около 1000 лв. в Риалтурбо на околовръстното преди бул.България. Моето преди години го правих там.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Колеги, да попитам все пак преди да съм бутнал нещо, предполагам как става но все пак. Как да рестартирам брояча на TRIP, за да замеря градския ми разход на гориво?

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колега , там , където е километража ти има едно черно издадено като бутон/от там се занулява/

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да не би колегата да има борд?

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Не колега , никой Теракан няма борд компютър фабрично -става дума да "дневния" километраж.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        И аз не съм виждал, ама знае ли човек

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                          Колега , там , където е километража ти има едно черно издадено като бутон/от там се занулява/
                          А натискам ли го въртя ли го, предпочитам да попитам преди да направя каквото и да е, на другата ми кола е бордови и така, извинявам се за въпроса все пак!

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Просто го натискаш на долу и се занулява -спокойно , просто няма как да объркаш или повредиш нещо.Няма защо да се извиняваш за въпросите -никой не се ражда знаещ всичко.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                              Просто го натискаш на долу и се занулява -спокойно , просто няма как да объркаш или повредиш нещо.Няма защо да се извиняваш за въпросите -никой не се ражда знаещ всичко.
                              Благодарско!

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                >>>>>>>, здравейте и от мен, от няколко дни съм горд собственик на Terracan 2004 година, 2,9 CRDI 148 коня.Та до тук с хваленето, както се прибирах от Стара Загора към Панагюрище, карайки си по магистралата джипа просто угасна на скорост...... какво според вас може да е това, не светна нито една лампа, ангренажа е зацепен правилно, някой ако е имал подобен проблем нека ме посъветва на къде да се ориентирам. Благодаря предварително.

                                Обръщението не се приема!
                                Последно редактирано от CarTest™; 15-04-17, 13:43.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X