Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Здравейте колеги и аз съм собственник на тераканче вече,за сега съм много доволен ,но има няколко неща които ме дразнят:пепелника ми не се затваря и стои постоянно отворен като го бутна нищо не го задържа и пак се отваря(явно някое чопче е счупено) как да разбера какво трябва да го задържа? и второто стрелката на скоростомера стои постоянно на 200 цялото табло ли трябва да сменя или да го разглобя и да оправя само нея( и ако се сменя цялото табло,ще имам ли проблем с имобилайзер) благодаря предварително

    Коментар


    • Terracan

      По въпроса с пепелника. Има механизъм като на щракащите химикалки в дъното на пепелника той задържа и съответно освобождава. Та този механизъм вероятно ти е проблема, не мисля че може да се ремонтира, но не ти пречи да погледнеш. За целта трябва да свалиш конзолата. Виж в раздела съм пускал тема за подсветките и там има снимки как се сваля конзолата и така се достига до пепелника.
      За скоростомера вероятно пак трябва да свалиш таблото, което не е трудно. В същата тем за подсветките има и клип как се сваля същото. Не казваш постоянно ли стой на 200 или понякога. На моето табло забелязах, че двете несветещия подсветки при загряване на купето светват. Което ме кара да си мисля, че вложените материали в таблото при ниска и висока температура се свиват и разширяват повече от нормалното и затова създават проблеми. Вероятно и при тебе лош контакт


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Последно редактирано от BRUKLLIN; 18-02-17, 10:56.
      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
      Няма да е все така!
      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте, планирам покупка на теракан, и след доста четене искам да попитам следното.
        Имам авто платформа която ще се дърпа от джипа 1-2 пъти месечно през лятото по черни пътища( около обработваеми ниви ) около 5-10км. Плат овцата превозва кошери и трябва да се дърпа бавно .
        Въпроса ми е коя скоростна кутия е по- подходяща за тази цел и ако купя автомат ще има ли проблеми за скоростната кутия.
        Благодаряp

        Коментар


        • Terracan

          С масивната си конструкция Теракана няма да има проблем с тегленето на платформата. Според мен за теглене трябва да е ръчна СК и на първа бавна си тътриш без проблем
          Да питам по-запознатите колеги шайбата на алтернатора със свободен ход ли е, и ако да при блокирала такава какво би се повредило. Така или иначе ще обслужвам климатика на пролет, та мисля тогава да я сменя, ама до тогава да не прецакам нещо

          Sent from my iPhone using Tapatalk
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Не би трябвало да има проблем! Проблема идва от сложната гайка държаща шайбата!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              Ами той моя пепелник излиза без да свалям цялата конзолка,като го издърпам и си излиза целия,а за километража постоянно стои на 200 и при изгасен двигател и при запален(студен,топъл) Не знам дали е със жило,трябва да го разглобя и да погледна какво става отзад

              Коментар


              • От: Terracan

                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                Не би трябвало да има проблем! Проблема идва от сложната гайка държаща шайбата!
                Тя самата шайба не се ли завива директно на оста на ротора?


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                Няма да е все така!
                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от stoyanov84 Преглед на мнение
                  Ами той моя пепелник излиза без да свалям цялата конзолка,като го издърпам и си излиза целия,а за километража постоянно стои на 200 и при изгасен двигател и при запален(студен,топъл) Не знам дали е със жило,трябва да го разглобя и да погледна какво става отзад
                  Щом излиза свободно значи някой е пипал и не е завил винтчетата държащи го за конзолата. Извади го и виж механизма
                  Километража трябва да е електронен, та за това вероятно е ел. проблем


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да, завива се директно на оста, проблема е , че аз още не съм открил ключ който да пасне и да я развие!
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравейте колеги,
                      Имам следната молба, може ли някой с Теракан 2.9 (2003 г.) 150 к.с. да свали размерите на щеката за маслото. Интересува ме дължината и отстоянието на маркировките за нивото на маслото.
                      При мен има казус с това, че при смяна на масло и наливане на ново ми достига макс. на щеката на около 5.2 л. Какво ли не правих - отваряне на картер, промивки, пълно източване и какво ли не, а обемът на маслото не може да достигне количеството дадено по спецификация (6.5-7.1 л.) - губят се около 1.5-2.0 литра.
                      Предварително благодаря.

                      Коментар


                      • Terracan

                        Бих премерил, но моя 163 к.с., ако ти трябва кажи. А относно маслото мисля, че не може да се източи цялото количество, та затова взема по малко.
                        Колега Зоро като гледам шлиците на ролката на Теракана са същите като на ролката на Пасат Б5. Та си мисля, че ключа е универсален още повече че и двете ролки са ИНА. Въпросният ключ го има в нета за около 30-40 лв. мисля
                        Грешка това е ключа и струва 10 лв



                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                        VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                        Няма да е все така!
                        Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от bulhawk Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          Имам следната молба, може ли някой с Теракан 2.9 (2003 г.) 150 к.с. да свали размерите на щеката за маслото. Интересува ме дължината и отстоянието на маркировките за нивото на маслото.
                          При мен има казус с това, че при смяна на масло и наливане на ново ми достига макс. на щеката на около 5.2 л. Какво ли не правих - отваряне на картер, промивки, пълно източване и какво ли не, а обемът на маслото не може да достигне количеството дадено по спецификация (6.5-7.1 л.) - губят се около 1.5-2.0 литра.
                          Предварително благодаря.
                          Нищо притеснително няма, толкова си побира при смяна и на 150 и на 163
                          ....!

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колеги , не зная как при вас маслото е по 5 литра - при всяка смяна моя си гълта точно по 6.5 литра -това е м/у мин и макс.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Моя последно побра 6 литра

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Точно в това е проблемът ми. Разликата от 1-1.5 литра (при мен събра 5.3-5.5), при условие, че катера и двигателя са чисти като сълза. Стигнах до извода, че може щеката да е "менте". Моята е със завъртяна дръжка - (Г-образна), а по магазините гледам, че е права (О-образна).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X