Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Terracan

    Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
    От вчера съм собственик на Terracan, 2,9 crdi,163k.,GLS, страхотна машина. Още съм под емоцията на едно юнашко нощно каране. Много се колебаех м/у Паджеро 3 и Тери-то, но сега съм сигурен, че не съм взел грешно решение. По магистрала"Тракия"-със 160 в баирите и има още много резерв от мощност под капака. Ниско ниво на шум, пълен комфорт, а казват че това са само машини за тежки терени. Корееца показва характер и лукс, в дъжда и мъглата с голяма скорост и мощ, много директно управление, направо ме изненада много приятно. Чудесна машина, дай боже всекиму!
    Хайде честито на Топа! Със здраве да се кефиш, много приятни преживявания и безаварийно. Надявам се скоро и аз да се присъединя към колектива с такава машина.

    Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
    Май няма нищо още организирано, може би, когато се постопли, да се направи едно барбекю на дестинация, удобна за всички
    Аз съм за. Само да е по-отрано за да има повече време за организиране.

    Коментар


    • #92
      До: Terracan

      Аз отдавна съм ЗА -съжалявам че нямам време и възможност да организирам нещо
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #93
        До: Terracan

        Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
        От вчера съм собственик на Terracan, 2,9 crdi,163k.,GLS, страхотна машина. Още съм под емоцията на едно юнашко нощно каране. Много се колебаех м/у Паджеро 3 и Тери-то, но сега съм сигурен, че не съм взел грешно решение. По магистрала"Тракия"-със 160 в баирите и има още много резерв от мощност под капака. Ниско ниво на шум, пълен комфорт, а казват че това са само машини за тежки терени. Корееца показва характер и лукс, в дъжда и мъглата с голяма скорост и мощ, много директно управление, направо ме изненада много приятно. Чудесна машина, дай боже всекиму!
        Честито !!!
        А за среща и аз съм ЗА.
        Може и на някой язовир събота и неделя. Хем да направим сефтето и на лодките за тази година.
        GW Steed5

        Коментар


        • #94
          До: Terracan

          Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
          В кал и аз не съм го пробвал , но там според мен от голямо значение ще са гумите. На пясък като влизах на няколко места покрай морската ивица (под пясъка на 40-50 см. е пръст) не можех да превключа на втора , защото веднага забуксуваше на място (това само на 4Н), но на първа си вървеше без проблем. Може би не му е стигала инерцията за втора. Но по принцип трябва да се види как е в калта да се знае да не се изложим ако ни се наложи. Ако някой има такива преживявания нека да сподели.
          Пясъкът дава огромно съпротивление - по-добре карайте на 2-ра "бавна"... смяната на скорости при такъв пясък не е желателна, защото колата губи инерция за части от секундата...
          За кал не виждам какъв е проблема - трансмисията си е класическа "парт тайм" - за кал слагате в положение 4Л, а при вариянтът с "ауто" включване слагате на "лок"... Джип си е отсякъде освен, че е много вероятно да се повредят пластмасовите декорации... Трябва да се отчита и фактът, че просветът не е много голям, а задницата "стърчи" доста и може да се чукне при преминаване през речно корито (например)...
          Като цяло може да се кара офроуд с уговорката, че неизбежно ще се поодраска...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #95
            До: Terracan

            Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
            ... Ниско ниво на шум, пълен комфорт, а казват че това са само машини за тежки терени ...
            Точно "Теракан" не бих казал, че е за тежки терени. Твърде много пластмаса има по него, и свесовете му са прекалено големи, както е отбелязал и Тедо.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              До: Terracan

              Първоначално публикуван от topa Преглед на мнение
              От вчера съм собственик на Terracan, 2,9 crdi,163k.,GLS, страхотна машина. Още съм под емоцията на едно юнашко нощно каране. Много се колебаех м/у Паджеро 3 и Тери-то, но сега съм сигурен, че не съм взел грешно решение. По магистрала"Тракия"-със 160 в баирите и има още много резерв от мощност под капака. Ниско ниво на шум, пълен комфорт, а казват че това са само машини за тежки терени. Корееца показва характер и лукс, в дъжда и мъглата с голяма скорост и мощ, много директно управление, направо ме изненада много приятно. Чудесна машина, дай боже всекиму!
              Честито колега. Това за правилния избор - за всеки човек е различен, а и имайте едно на ум, че не карате спортна кола и има други участници в движението ...
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #97
                До: Terracan

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Точно "Теракан" не бих казал, че е за тежки терени. Твърде много пластмаса има по него, и свесовете му са прекалено големи, както е отбелязал и Тедо.
                а и блокажи няма, едно lsd само !!!
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-03-10, 17:33. Причина: Корекция на цитат
                GW Steed5

                Коментар


                • #98
                  До: Terracan

                  Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                  а и блокажи няма, едно lsd само !!!
                  LSD-то върши не лоша работа, особено ако човек се е научил да го използва.

                  Иначе не е проблем да се сложи и блокаж.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Terracan

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    LSD-то върши не лоша работа, особено ако човек се е научил да го използва.

                    Иначе не е проблем да се сложи и блокаж.
                    За отзад има и в Гладиатор на ARB и китайски при Вромос май. Но преден нямааа .
                    GW Steed5

                    Коментар


                    • До: Terracan

                      Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                      За отзад има и в Гладиатор на ARB и китайски при Вромос май. Но преден нямааа .

                      В същност, далеч не са толкова много джиповете с преден блокаж дори сред тези, които се използват за доста "хард" офроуд ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Terracan

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        В същност, далеч не са толкова много джиповете с преден блокаж дори сред тези, които се използват за доста "хард" офроуд ...
                        Така е, ама за беля LSD то може да изпусне баш когато най ти трябва. Моят оффроуд е дърпане на каравана по язовирите, а българина като види джип и каравана - еле пък окопал се, не е много склонен на помощ !!!
                        GW Steed5

                        Коментар


                        • До: Terracan

                          Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                          Така е, ама за беля LSD то може да изпусне баш когато най ти трябва. Моят оффроуд е дърпане на каравана по язовирите, а българина като види джип и каравана - еле пък окопал се, не е много склонен на помощ !!!
                          Това не го разбирам. Имам доста обикаляне на офроуд терени и винаги съм помагал на закъсали, ако имат желание . На мен случаите да закъсам се броят на пръстите на едната ми ръка и са ми помагали хората, като ги помоля. Изхождам от позицията, че и на мен може да ми се случи напътя. Никой не е застрахован. Не знам дали е до късмет или нещо друго. Даже си спомням един случай над Български извор. Имах всесезонни гуми на колата и бяха към края си. Казвам се нагоре и в момента в който стигам започва един пороен дъжд. Тръгнах веднага да слизам имайки предвид състоянието на гумите, но беше много силен дъжд. Машината затанцува и нямаше спиране. Бързи, бавни - нищо не помагаше, освен вкарването на колата във високата трева, но с голям риск поради липса на видимост за скрити камъни или дупки, и то донякъде. Тежеста и тревата не може да я спре. Щях да се обърна през таван странично в дерето (20 м.) Спаси ме спирането на предна дясна гума в един чим свежа трева на хоризонтал след лек завой. Обадих се на 2 колеги единия беше в района, а другия в Плевен. Хората се отзоваха веднага и след около 2 часа опитвахме спасяването, едната кола беше с лебедка, но дъжда не позволяваше нищо. Оставих колата там, а на слизане се беше събрала доста голяма навалица хора от селото. Имаха подръчни средства за помагане. Реката беше придошла и не можеха да минат. Били ме видяли да тръгвам нагоре и при дъжда се сетили, че не ме видяли да слизам. Едната машина премина през реката и колегата ме взе, но поради добри, почти нови офроуд гуми. На другия ден не можах да позная колата от кал. На автомивката се хванаха за главата от калта по джипа и за 2 часа не можаха да я измият. Колкото беше височината на гумата, толкова беше и калта с лизтата по нея - до калника.
                          Та това е един добър житейски опит.
                          П.п. За среща наистина нека малко да се вдигнат температурите и ще направим едно организиране.

                          Коментар


                          • До: Terracan

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            LSD-то върши не лоша работа, особено ако човек се е научил да го използва.

                            Иначе не е проблем да се сложи и блокаж.
                            Моля, обяснете как да се възползваме от LSD-то. Благодаря предварително
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • До: Terracan

                              Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                              Това не го разбирам. Имам доста обикаляне на офроуд терени и винаги съм помагал на закъсали, ако имат желание . На мен случаите да закъсам се броят на пръстите на едната ми ръка и са ми помагали хората, като ги помоля. Изхождам от позицията, че и на мен може да ми се случи напътя. Никой не е застрахован. Не знам дали е до късмет или нещо друго. Даже си спомням един случай над Български извор. Имах всесезонни гуми на колата и бяха към края си. Казвам се нагоре и в момента в който стигам започва един пороен дъжд. Тръгнах веднага да слизам имайки предвид състоянието на гумите, но беше много силен дъжд. Машината затанцува и нямаше спиране. Бързи, бавни - нищо не помагаше, освен вкарването на колата във високата трева, но с голям риск поради липса на видимост за скрити камъни или дупки, и то донякъде. Тежеста и тревата не може да я спре. Щях да се обърна през таван странично в дерето (20 м.) Спаси ме спирането на предна дясна гума в един чим свежа трева на хоризонтал след лек завой. Обадих се на 2 колеги единия беше в района, а другия в Плевен. Хората се отзоваха веднага и след около 2 часа опитвахме спасяването, едната кола беше с лебедка, но дъжда не позволяваше нищо. Оставих колата там, а на слизане се беше събрала доста голяма навалица хора от селото. Имаха подръчни средства за помагане. Реката беше придошла и не можеха да минат. Били ме видяли да тръгвам нагоре и при дъжда се сетили, че не ме видяли да слизам. Едната машина премина през реката и колегата ме взе, но поради добри, почти нови офроуд гуми. На другия ден не можах да позная колата от кал. На автомивката се хванаха за главата от калта по джипа и за 2 часа не можаха да я измият. Колкото беше височината на гумата, толкова беше и калта с лизтата по нея - до калника.
                              Та това е един добър житейски опит.
                              П.п. За среща наистина нека малко да се вдигнат температурите и ще направим едно организиране.
                              Е, точно за това говоря. Тя белята веднъж става и все когато си сам. Мисълта ми беше че ЛСД не е твърдо зацепен блокаж, над определено натоварване изпуска и като си на кантар си дотам. да не говорим че в много случаи понеже въртят и двете колела може да се хлъзне странично задницата, а няма как да го изключиш.
                              GW Steed5

                              Коментар


                              • До: Terracan

                                Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                                Моля, обяснете как да се възползваме от LSD-то. Благодаря предварително
                                ако го имаш, то си работи. Въртят и двете задни колела
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X