Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Достатъчно е . Благодаря.

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравейте колеги, искам да си купя такава машина и съм харесал същата но близо до софия дали някой от вас ще има възможност да я погледне защото съм от варна и се чудя дали да тръгвам на толкова далеч като се има в предвид какви некоректни търговци има.. на 20км се намира от София с. Вакарел , моля ако някой има възможност да ми пише да лично аз ще му дам информация за автомобила Благодаря!

      Коментар


      • От: Terracan

        Най-общо казано - НИКЪДЕ.

        Гледах множество теракани, докато взема моя и съм попадал само на един изгнил и то положението беше следното - 2006та година в Si*auto. Отдолу като погледнеш цялото шаси пада на 2-3 милиметрови люспи ръжда, все едно е изкаран от дъното на океана. Иначе визуално и по купето нямаше точица ръжда.
        В най-общия случай по шасито са малко попоръждясали, с по някое друго петно ръжда, но тези ръжди са само и единствено козметичен недостатък, не и конструктивен, както при гореспоменатия индивид.
        Досега теракан с ръжда по купето от общо гниене не съм открил, освен ако насилствено не им е нарушена до метал структурата на боята.
        В обобщение - Тераканите не гният, или поне не още, така както гният витарите примерно.
        Слаби места са им съединителите, но не толкова слаби места, колкото стигне ли се до смяна на съединител повечето от чужденците, откъдето се купуват тераканите в местните автокъщи, продават колата - нищо фрапиращо, като цяло.

        Друг по-очакван ремонт, като вземеш някой теракан са дюзите, но това е консуматив, който до 200 000 в най-оптимистичната прогноза издържа и след това се налага рециклиране или нови.
        Това обаче е ремонт характерен за абсолютно всеки комън рейл.
        Не си прави илюзията обаче, че тераканите от автокъщите са на под 200 000 реални километра, особено пък тези под 8 000 лева понастоящем в мобилето.

        Чувал съм от колеги, че ако не са карани правилно веригата в раздатката може да е разтегната и в резултат шумяла много неприятно, но това пак е един доста поносим ремонт и има прекрасна, добре описана и "оснимкована" тема за това как да си смениш веригата на раздатъчната кутия и откъде да купиш резервни части. Ремонтът възлиза в порядъка на 250-400 лева.

        Това е от мен, набързо написано от служебния компютър.
        Ако нещо съм сбъркал, моля колегите да ме поправят.

        Успех в търсенето !
        Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
        Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
        Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
        Gilera RX 125 Arizona

        Коментар


        • От: Terracan

          В общи линии е точно така. Най-масов и основен проблем са дюзите. Дет се вика - кой не кара Теракан - той не е правил дюзи. И тия 200 000 са малко оптимистични според мен. 160-180 по-скоро. Помпи рядко. За турбини гръмнали не съм чувал (не че е невъзможно). Съединител при 163 с демпферния маховик - скъп, но може да се сложи обикновен маховик от 150. Ми май е това. А да - и под 7-8к читав трудно

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
            В общи линии е точно така. Най-масов и основен проблем са дюзите. Дет се вика - кой не кара Теракан - той не е правил дюзи. И тия 200 000 са малко оптимистични според мен. 160-180 по-скоро.
            Моя го продадох почти на 190 хил. без никакви намеци за ремонт на дюзи.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Terracan

              Казвам че такава е тенденцията. А не че се скапват точно на толко. Две еднакви коли няма

              Коментар


              • От: Terracan

                По моите критерии имаше само един в България по обявите - със TOD раздатка и автоматична кутия. От долу като тъчнах с отверката по шасито падна люспа ръжда около 2 на 4 сантиметра. Точно до един отвор. Виждаше се, че и от вътре е така. По купето имаше по-скоро декоративни ръжди, но шасито определено не беше безпроблемно.

                Та тъй като не ми се чакаше да се появи втори със TOD раздатка си взех Grand Cherokee WJ. Ще поживея и ще видя дали ще съжелявам.

                А на TOD раздатката държах защото исках нещо което да е AWD. С тази раздатка е почти AWD .

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  По моите критерии имаше само един в България по обявите - със TOD раздатка и автоматична кутия. От долу като тъчнах с отверката по шасито падна люспа ръжда около 2 на 4 сантиметра. Точно до един отвор. Виждаше се, че и от вътре е така. По купето имаше по-скоро декоративни ръжди, но шасито определено не беше безпроблемно.

                  Та тъй като не ми се чакаше да се появи втори със TOD раздатка си взех Grand Cherokee WJ. Ще поживея и ще видя дали ще съжелявам.

                  А на TOD раздатката държах защото исках нещо което да е AWD. С тази раздатка е почти AWD .
                  Бах мааму му, продал съм уникат!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Почти . Сигурно след няколко месеца чакане щеше да се появи още един, ама ... рисковано е. В Италия не ги карат с тая раздатка, защото нямат много сняг. В Германия ги карат, ама там и луга има. Та тия от Германия имат ръжда от долу.

                    Гледах и за ръчна кутия с тая раздатка. Ни един не видях в сайтовете ни за обяви.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Моят е TOD, от Швейцария и с ръчни скорости.
                      Аз безкрайно много се надявах точно на тази конфигурация, иначе сигурно и аз щях да си взема Grand Cherokee или по-вероятно Pajero 2003-2004.
                      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                      Gilera RX 125 Arizona

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Колко време го търси ?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Може би към година си търсех, но не съм търсел точно TOD. Исках много TOD (защото преди това съм карал субару), но като гледах какви изкъртеняци се продаваха за до 10 000 лева по автокъщите, се бях съгласил да намеря какъвто и да е само и само да е читав.
                          После, за добро или лошо още е рано да се каже, купих моя от Швейцария, по снимка, без да съм му виждал и салона даже.
                          Дойде с бял салон, стария фейс, 163 коня мотор, TOD, теглич, работещо LSD (много важно), че даже и по-висок от останалите по все още незнайни от мен причини - КАТО ПО ПОРЪЧКА.
                          Единственото, което нямаше от нещата, които си бях намислил е подгрев на седалките и нещо, за което до последно се колебаех, но заради цената на гумите все пак исках - 15 цола джанти.
                          Реално дойде с джантите характерни за не фейслифтовия, но 16 цола.
                          Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                          Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                          Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                          Gilera RX 125 Arizona

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Мда, аз нямам толкова нерви да го чакам . Иначе сега има доста от Италия за по около 8 000 лева в добро състояние, но са все part time. Първите два дето гледах бяха такива. Ръжда от долу нямаше и точка. Салоните прилично запазени. Ама ги гледах само за ориентир, защото не бяха това което търсех.

                            Коментар


                            • Terracan

                              Здравейте колеги. След доста чакане ми дойде Теракана 2.9 163 коня фейслифт 2005 г. ръчка с part time раздатка. Вече смених ангренаж, пистови ремъци и всички ролки. Върви безупречно и не показва признаци за проблем с дюзи, като съм го тествал по всички описани начини във форума.
                              Единствено ми се иска да му повдигна малко предницата с натягане на торсионните. Та ако някой е правил тази процедура нека сподели по детайлно как се извърършва.
                              Някъде четох за сбирка на собствениците на Теракани, и ако се планира подобна бих се включил с удоволствие.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Последно редактирано от BRUKLLIN; 19-10-16, 11:16.
                              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                              Няма да е все така!
                              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Едва ли е толкова сложно. Погледна ли торсионите от долу и как са закачени към гредата на шасито? Там трябва да има едни болтове дето се използват за натягне. Дали има нещо по-специфично - не знам .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X