Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Ако правилно съм разбрал TOD системата е като на Киа Соренто, а там ремонта и беше от порядака на 2-3 хиляди лева по спомени. Но можело и да се "тунингова" малко и да се натегне многодисковият съединител. Та преживява се.

    Я да питам дали съм останал с правилни впечатления за Теракан-а - здрав, непретенциозен, сравнително евтина поддръжка, доста икономичен за огромният шлеп дето е с дизеловият мотор. Дизеловият мотор и той не е никак лош. Цените изглеждат доста приемливи. А някакви недостатъци има ли?

    Коментар


    • От: Terracan

      Ами не е Мерцедес , Ауди или БМВ -това за недостатъците. Лично за моя съм описал неприятностите , които съм имал.

      Коментар


      • От: Terracan

        А някакви насоки с какво може да се прави диагностика - живи данни и кодове на грешките?

        Коментар


        • От: Terracan

          За живи данни не зная , кодове на болшинството грешки ги има в :http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,2356.0.html

          Коментар


          • От: Terracan

            Да де, ама как се четат ? Има ли вариант да ти ги извади на таблото или само с някакъв кабел?

            Коментар


            • От: Terracan

              Четат се с професионален софтуер. Руснаците казват , че ставало и с други , но не са единни в това.На таблото/ако имаш предвид на автомобила/ никакъв шанс - Теракана излиза заводски без борд компютър.

              Коментар


              • От: Terracan

                Заръчах едно китайско (Vgate Maxiscan vs890) дето го дават, че ставало за Теракан. Като дойде след 10 дни ще кажа дали става или не. За 70лв си заслужава пробата. Чете уж дизелите от и след 2004та.
                Последно редактирано от brum; 02-09-16, 12:21.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Здравейте. Да попитам за потъване на педала на съединителя. По аналогия с москвичите, си мисля че са гумички на помпата. Но не знам тук дали е приложимо? И дали само на една от помпите?
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Долната помпа в 90% от случаите.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Благодаря! Ще я проверя
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Я още нещо да попитам за Теракан-ите - кои са слабите места на които да наблегна при оглед? От къде ги почва ръждата?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Принципно Теракана , който е за Европейския пазар е обработен много добре анти корозионно.Възможно е обаче поява на ръжда около -долните части на вратите , задното стъкло по ръбовете от двете страни. Лично при мен това го няма , но съм го чел при руснаците.Моят е от южна Италия и когато го взех , дори рамата беше със заводската боя/все едно излиза от магазина/.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            ...
                            грешка
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              За шаситата чух, че почвали да гният от средата на зад. Та значи това са местата където ще се гледа - около ръбовете на вратите и задният прозорец, шасито, особенно внимателно около задна дясна гума (че май там е номера на шасито). Ако е читаво купето и шасито като го взема ще го мина с парафин и няма да го мисля за нататък

                              Двигателят ако от тия дето са 163кс - би трябвало да мога да го прегледам с това дето съм заръчал. Нещо да обърна внимание при работат му? Евентуално кога влизат в авариен режим при проблеми с дюзите или турбото?

                              Автоматичните кутиите са на aisin ако правилно съм се ориентирал. Т.е. би трябвало да са доволно здрави. Там проблеми дават ли?

                              Тия дето са с раздатка с TOD и с 4х4 auto - предният кардан винаги е твърдо вързан към предният мост, нали? Т.е. няма го вакуумното разкачане на полуоската?

                              LSD-то как се разбира дали е там или не? Предполагам надписите по задният мост, но за какво точно да гледам по тях ?

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Номера на рамата е набит и се вижда над задна дясна гума/моя не съм го обработвал и нищо му няма/.При движение го натисни да 3000 + обороти , и ако има проблем с дюзите ще си покаже - само при движение , колкото и да го форсираш на място чек енджина няма да светне. Двигателя на студено трябва да пали без много въртене. За LSD -има си лепенки на шофьорската врата и отзад на диференциала -като се наведеш ще го видиш. Пробва се само на мокра , кална и тн. хлъзгава повърхности - като сработи се усеща лек удар в задницата.Това с вдигането на крик и въртенето на гумите в една посока е мит -трябва си реално натоварване в движение.За АСК руснаците казват , че е здрава , но аз не съм с такава и до тук с помощта от мен по зададените въпроси.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X