Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Погледна ли това :http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=133257. Бяха доста сходни и до момента нямам проблеми.

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравейте,колеги !
      Питам наляво,надясно за отностно един проблем при моя Теракан.При най малкото потегляне,както пипна спирачката и АБС-а откача.Не дава да го барнеш,щрака пука няма спиране.Под капака се чува едно жужене от към АБС-а и съответно му откачих буксата,за да може женицата да се прибере до вкъщи.Ако имате идея да дадете мнение.Другото което ме мъчи,бях питал в по горни постове отностно раздатките.Значи в момента в който пусна 4H на асфалт и все едно някой ме връзва с въже за бронята.На сняг няма ядове,копае та се пушек вдига.Включа ли го на асфалт,потеглям и момента в който го пусна по-инерция все едно натискам спирачка./задържа нещо зверски/ Да не пренебрегваме факта че няма каране на асфалт,особено при завиване все едно са заварени дифовете.Първа,втора,трета предавка........нагоре невъзможно в режим 4H.Придърпва и се мъчи да преодолее някакво напрежение.На сняг отново да потчертая е супер.

      Коментар


      • От: Terracan

        Нещо не разбрах- включваш 4х4 на сух асвалт,опитваш се да завиваш и се чудиш защо "...са заварени дифовете..." ?

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
          Нещо не разбрах- включваш 4х4 на сух асвалт,опитваш се да завиваш и се чудиш защо "...са заварени дифовете..." ?
          Колега,знам какво намекваш но казвам че съпротивлението е зверско.Сух асфалт,колко да е сух в предвид времето.Като потегля в права линия,първото е че вие също така.И нещо го спъва,все едно карам на ръчна

          Коментар


          • От: Terracan

            Най-много да е разтеглил веригата вече с това каране на сухо на 4х4
            Иначе АБС явно има някакъв проблем. Откарай я в някой сервиз

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от hundai teraccan Преглед на мнение
              Здравейте,колеги ! ... Другото което ме мъчи,бях питал в по горни постове отностно раздатките.Значи в момента в който пусна 4H на асфалт и все едно някой ме връзва с въже за бронята.На сняг няма ядове,копае та се пушек вдига.Включа ли го на асфалт,потеглям и момента в който го пусна по-инерция все едно натискам спирачка./задържа нещо зверски/ Да не пренебрегваме факта че няма каране на асфалт,особено при завиване все едно са заварени дифовете.Първа,втора,трета предавка........нагоре невъзможно в режим 4H.Придърпва и се мъчи да преодолее някакво напрежение.На сняг отново да потчертая е супер.
              Ако не си докарал раздатката до ремонт, повече не включвай 4Н на сухо. При твоя джип този режим се ползва само на хлъзгаво покритие. По тази причина не усещаш нищо на сняг, лед и кал. В повечето време (на сухо) си имаш камионче със задно предаване или казано по нашенски - раздатката е "парт-тайм". В момента в който включиш 4Н, ти зацепваш твърдо и предния мост. Поради липсата на междуосов диференциал, всичко се опитва да се върти с еднаква скорост и оттам ти идват проблемите при завиване, колата принудително тътрузи всички колела и естествено това и се удава с много мъки.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Terracan

                Да се надяваме ,че нищо и няма на раздатката /руснаците казват,че не е толкова сътворена от говнолин/.По ми се струва , че може би колегата използва режим 4WD LOW ,там се наблюдават подобни симптоми. Чел съм , че при проблем с моторчето на раздатката е възможно да включи директно понижаващата. Все пак там се казваше , че иконките на таблото мигат , а не светят постоянно.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Започвам да ме навява на мисълта че му няма нищо,предвид написаното от Коко.Едва ли съм я растегнал,въпросната верига.Тестовете съм ги правил 2-3 пъти не повече от 100метра.
                  Цитирам -Поради липсата на междуосов диференциал, всичко се опитва да се върти с еднаква скорост и оттам ти идват проблемите при завиване, колата принудително тътрузи всички колела и естествено това и се удава с много мъки.Ако е така значи няма как да усещам нещо по различно.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Dart,иконките поне си светят нормално.Добре при вашият опит,нека да го разбирам че 4H пускаме само и единствено при много сняг,кал и трева примерно.На мокро и сухо да си го избия от главата това 4H?
                    Ами то карайки по мокър асфалт на задно няма проблеми,ама изведнъж се появява на платното малко снежец и веднага тръгва на една страна.Искам да кажа че е доста податлив като усети хлъзгаво.
                    Колеги,благодаря ви за мненията.Понеделник е на диагностика и нека кажат в сервиза.Много питам ама при над 20 сменени автомобила,джип не бях имал и ми е напозната теорията.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Нека да излезе диагнозата и тогава , предполагам ще има много по-голяма яснота по въпроса.Тук има страшно компетентни хора , но с колкото повече информация разполагат , толкова по конкретен съвет ще дадат. Изписаното за употребата на 4 х4 си остава в сила , все пак можеш да го включваш като висиш неприятен участък /снегът няма как да се появи от нищото -все ще го видиш доста метри , преди да стъпиш на него/.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Понеделнишки ще пиша,въпреки че по тези сервизи са едни.....

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Здравейте колеги,
                          От известно време светнаха 3 крушки едновременно- на горивния филтър, спирачки и акумулатор (от ляво на дясно-първа, трета и четвърта).От време на време премигват, друг път светят стабилно.
                          Какъв проблем може да е излязъл и някакъв съвет?
                          Иначе Теракана си върви нормално.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Алтернатора.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Благодаря! Ще го проверя!

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Може и кабелите към алтернатора, това е друга възможност!
                                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                                0882 52 00 52 - Жоро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X